Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Más is érzett már így az...

Más is érzett már így az elhízással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom maga a kultúra, amiben élünk kegyetlen. Épp az egyik szupermarketben voltam vásárolni. Jobbra a bejárat utáni első sor végig a kávék, majd az édességek és végül a szeszes italok. Bal oldalt szintén édességek, majd ropogtatni valók, pl. házibuliba való kellékek. Már a bejáratnál nyomják rád a rengeteg kalóriát! Finomabbnál finomabb csokoládék, kókuszos, tejkrémes, karamellás, belga truffle, csokis kekszek, sütemények, browniek, stb. Nehezemre esett megállni, hogy ne vegyek valamit, most meg teljesen letargiában vagyok. Mint valami elvonási tünet. Mert finom, nagyon. Túlsúlyos vagyok épp diéta alatt (178 cm / 87 kg). Nem is tudom hogyan lehet ezt megállni hosszú távon egy olyan környezetben, ahol szó szerint a szádba nyomják az ennivalót. Azt hiszem erre van egy fajta fogékonyság is, nem minden ember gondolkozik egyformán, Én könnyen kísértésbe esek, legyen szó majdnem bármiről, ami örömet okoz. Mi a véleményetek erről az egész tudatos hízlalás dologról? Oké, hogy nem lehet mindent a kereskedelmi cégekre nyomni, hiszen ők csak a keresletet igyekeznek kielégíteni. De akkor is!

2020. febr. 6. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem tudatos hízlalás, ez marketing. Próbálják eladni a termékeiket, ebbol élnek. Azért nyomják valaki szájába a kaját, hogy megvegye, ezáltal a ceg gazdagodjon.
2020. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, mert erre van kereslet. De ez akkor se normális. Persze ők mossák kezeiket, hiszen ez nem az ő felelősségük.
2020. febr. 6. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem valahol tudatos is, igen. Jól jàrnak ezek a cégek, eladjàk a szemetüket, aki pedig megkóstolja, hamar ràszokhat, és keservesen szenvedni fog. És bizony az egyre elhízottabb, betegebb emberek àltal a gyógyszeripar is nagyon jól jàr. Hiszen eladjàk az IR gyógyszereket, a vérnyomàscsökkentőket stb stb.

Ugyanakkor elhízott, majdnem 1 éve életmódot vàltott, eddig 38 kilót fogyott de még javàban kövér emberként, azt mondom, hogy minden felnőtt embernek a sajàt döntése, hogy mit eszik, de bizony ilyenkorra màr sok ember függő, illetve sajnos sok a hazugsàg a köztudatban a mindenki szàmàra ajànlgatott egészséges étrendről is.

Azt gondolom, sok a tudatlansàg az egészséges életmód tekintetében, elterjedt tévhitek, berögzült dolgok amik nem feltétlen jók minden ember szàmàra, ha pl fogyni szeretne.

Én törvénybe iktatnàm, hogy az orvosoknak kötelessége legyen minden létező tudàst, informàciót megadni a betegüknek, akkor is ha pl egy egészségügyi probléma miatt nehezebb dolga van, ami a súlycsökkentést illeti, mert mondjuk anyagcserezavara lett. És aki ezt nem teszi, azt büntessék meg! Ehelyett én pl anno hiànyos infókat kaptam, félretàjékoztatàst a diétàt illetően, és gyógyszereket, amik megkeserítették az életem segítség helyett, tovàbbi egészségromlàst, életminőségromlàst okozva. Évekig szenvedtem próbàltam lefogyni sikertelenül, mire nagy nehezen, egyedül, a neten kutatva, utànaolvasva ràjöttem mi a megoldàs. Azóta elolvastam egy amerikai orvos könyvét is erről, ami alàtàmasztotta amiket a neten talàltam.

Nehéz volt na, és lelkileg is padlóra kerültem. De szerencsére ez màr a múlt, próbàlok lassan túllépni, és közben élni az új életem. :) A figyàs meg halad a maga útjàn, és idővel elérem a célom, amit minden erőmmel igyekezni fogok megtartani is.


Ez persze csak az én véleményem, nem kívànom hogy bàrki egyet értsen vele.

2020. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
*fogyàs
2020. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Figyi, durva laktóz érzékenyként és tejfehérje allergiásként ezeknek a dolgoknak a nagy részét (és még mennyi mindent...) soha nem ehetem (20 éves koromban derült ki, szóval korábban azért ettem ilyesmit). Nem az, hogy mértékkel, néhanapján. Soha.
2020. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Pardon, véletlenül küldtem el, mielőtt befejeztem volna...

Szóval. Ha megeszem, ekcémás foltjaim lesznek, felpuffadok. Hosszú távon elkezdi marni a beleimet, és hányni kezdek. Az én döntésem, hogy ellen tudok-e állni, vagy önként mérgezem magam. Az elhízás is ugyanez, csak enyhébb tünetekkel, plusz még csalhatsz is néha. Van egy gyász folyamat, nekem is volt, ha azon túl van az ember, akkor azért annyira nem vészes picit tudatosabbnak lenni.

2020. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Gyàsz folyamat. Ez egy nagyon jó kifejezés arra, hogy lelkileg min megy àt az ember, kinek nehezebb, kinek kevésbé, de valóban, ha ezt megéli valaki, és lezàrja, onnan màr csak felfelé visz az út.
2020. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem sikerült meggyőznöm magamat, hogy ezek nem ételek, csak üres kalóriák. Nincs bennük szinte semmi hasznos, csak egy rakás cukor növényi olajjal meg adalékanyagokkal, esetleg finomliszttel kombinálva. Ami jó lehet bennük (pl. mogyoró, gyümölcsök), azt magukban vagy más formában is meg lehet enni.

Az elején nekem is nehéz volt, de pár hét alatt megszoktam, hogy nem veszek bolti édességeket, simán elsétálok előttük. Az nagyon hasznos, ha nem mész éhesen bevásárolni.

Amúgy igazad van, engem az zavar legjobban, hogy nehéz kisgyerekkel bevásárolni - őket a legkönnyebb ilyenekkel elcsábítani, még a legkisebb bolt is tele van édességekkel, ha meg nem veszem meg neki, én vagyok a rossz anya...

2020. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!