Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene az LCHF...

Valaki segítene az LCHF diétával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt odaáig értem, hogy csökkentett szénhidrát, de azt honnan tudom, hogy mennyi zsírt kell bevigyek? Oké, hogy ezt meg kell emelni ha a szénhidrátot csökkentem na de mennyire pontosan? Hogy tudom ezt kiszámolni?

Illetve érdekelne aki így fogyott mennyi idő alatt milyen eredményeket ért el? Mennyit mozgott?


2019. nov. 16. 18:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Elvileg annyi zsírt ehetsz, amennyi jólesik, amennyivel jól tudsz lakni, plusz normális mennyiségű fehérjét.

Ha nagyon biztosra akarsz menni, figyeld az összkalóriát is, annyi zsír legyen, hogy ne lépd túl a keretedet, amivel fogyni tudsz. Én csak a szénhidrátot és a fehérjét számoltam.

Kb. 15 kilót fogytam 4 hónap alatt, ugyanannyit mozogtam, mint az étrendváltoztatás előtt.

2019. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
azért csinálod ezt a diétát, mert ez neked a megfelelő és tetszik vagy mert valaki ajánlotta, hogy fogyni lehet vele? mert ha csak az eredményekért csinálod, akkor túl macerás, csak idegesíted magad a mindennapokban, túlbonyolítod az egészet és elmegy tőle a kedved.
2019. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azèrt szeretnèm csinálni mert a zsír nem emeli az inzulinszintet mint a szènhidrát plusz laktatóbb is.
2019. nov. 16. 21:10
 4/26 anonim ***** válasza:
21%
sejtettem, hogy ilyesmi áll a háttérben. jó, ha tudod, hogy az inzulinszintnek semmi köze a fogyáshoz, de ha szereted az emeltebb zsírt, és tudod tartani ezt az életmódot, akkor megfelelő.
2019. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt rosszul tudod.


Nèzz csak utána magas inzulinszinttel nem fig senki fogyni.


Csak egy egèszsèges embernek 100-200gramm közötti szènhidráttal is lesz fogyás.


Az inzulinrezisztensek akiknek fontos, hogy alacsonyabb legyen a szènhidrát.

2019. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
akkor én egy genetikai csoda vagyok. de azért kösz, biztos rosszul tudom
2019. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

egyébként ha te magad utána akarsz nézni, akkor itt van, ahol ezt a mítoszt lerombolták:


[link]

2019. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
Azonkìvűl, hogy genetikai csoda vagy nem írod le te hogyan csinálod semmi èrtèkes infót nem adsz.
2019. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi zsírt fogyassz amennyi jólesik. Figyelni kell, hogy ne kerüld el, pl zsíros hús, sajt, olajos magvak, zsiradékon sült zöldségek stb, és akkor hamar összejön. Figyelni kell, hogy a kiesett szénhidràt miatt ne csökkenjen le az energiabeviteled, mert a koplalàs az nem jó..

Nekem 135-150g között mozog a zsírbevitelem, ch 70-95 g között, fehérje 120 körül.

IR- el màsképp működik az ember, ( àllapottól függ persze), de ez egyszerűen szénhidràt intolerancia, ezért jobb a zsír alapú étrend.

Nàlam szintén Inzulinrezisztencia + PCOS, pma- s vagyok és egyéb hormonzavaraim is vannak. Jobban érzem magam ezen az étrenden mint valaha, pedig még sok fogynivalóm van.

Anno orvosi javaslatra 160 g szénhidràtot ettem, egy deka sem ment le. Próbàltam 120- al de azzal sem. Majd talàltam egy dietetikust, aki màs módszert ajànlott. Az LCHFet. Tartósan 100g alà kellett mennem a szénhidràttal és a zsír lett a fő tàpanyagom. Bejött:) Eddig 30 kg ment le , 8,5 hónap alatt. Éhezés, kínszenvedés nélkül.

2019. nov. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
4. Ne írj hülyeségeket. A szénhidràt nyomja fel legjobban az inzulinszintet, az inzulin meg raktàrozó hormon. Magas inzulinszint mellett nem lehet fogyni.
2019. nov. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!