Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan motiválhatnám a családo...

Hogyan motiválhatnám a családomat hogy étkezzünk egészségesebben? Tudtok esetleg filmeket/embereket akiket érdemes követni/videókat, amik megmutatásával tudnám ösztönözni a családot? Illetve egyébb módszerek is érdekelnének.

Figyelt kérdés
Éltünk vegánként egy ideig. Igaz az az életmód nekünk sajnos nem vált be, viszont akkor úgy sikerült megggyőzni a családot a váltásra, hogy motiváló filmeket néztünk. (pl What the Health, Forks Over Kinves) A mostanihoz képes akkor sokkal több zöldséget, teljes lrtékű gabonát, gyümölcsöt ettünk, mára viszont visszajöttek a csokik, nápolyik,bolti lekvárok,tészták. Örülnék, ha újból több lenne itthon a zöldség, mint a kristálycukor:D

2020. ápr. 21. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
YouTube kereső, Vitalitás és vntv.hu oldalain sok erről szóló dolog van.
2020. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 DnPlymn ***** válasza:
100%

Keress recepteketegész hétre, amik megfelelő tápértékkel bírnak és ízletesek és a családod többi része is megenné.

Ehhez vásároljatok be.


Édesség helyett meg tök jók a gyümölcsturmixok. Mirelit gyümi, fehérje, víz és botmixer négyesből elég jó dolgokat lehet kihozni.


Ameddig egyetem után egy sérüléssel otthon feküdtem állandóan azt hallgattam anyukámtól, hogy dagadt vagyok és, hogy milyen sütit csináljon. Így megértem, hogy családilag változtatnál, de nem akarhatod helyettük.

2020. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a legnagyobb motiváció az volt, hogy nem mondtam semmit, nem oltogattam őket, hogy ezt vagy azt egyenek, hanem bevásároltam magamnak, de többet vettem, csináltam kaját, és mikor este mindenki hazajött a munkából, és amúgy is fáradt volt főzni, közöltem, hogy ne foglalkozzanak vele, csináltam én kaját.

nem mondtam, h. ez extra egészséges, csak finom, élvezhető ételeket csináltam, tényleg egészségesen, friss alapanyagokból.

Szüleim örültek, hogy nem kell főzni. Leültünk, ettünk. Egy idő után már ők kérték,hogy ezt vagy azt az ételt készítsem, mert ízlett.

nem azt mondom, hogy ők is 100%-ban átálltak az én étrendemre, mert néha azért csinálnak maguknak fánkot meg kocsonyát, de nagyobb részt egészségesen eszünk.

2020. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ki vagy te a családban? kiskorú gyerek? mert akkor kb esélytelen. anyuka? azt csinálsz amit akarsz. apuka? anyukával meg lehet beszélni. nagykorú gyerek? lehet beszélgetni, de nem a tiéd lesz az utolsó szó. ha nem tetszik, el lehet költözni.

(nem kötekedni akarok amúgy, saját tapasztalat, ha te vagy a gyerek, kb semmi esélye hogy változtatsz a szüleid szokásain. ők már évtizedek óta úgy csinálják, ahogy, ezen egy kiskorú gyerek nem fog változtatni. felnőttként meg ugye azt csinálsz amit akarsz)

2020. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Ez ugye vmi vicc?? 😂😂😂
2020. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon kiváncsi lennék, ki vagy te a családban, mennyi idős vagy, van -e kereseted..
2020. ápr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiskorú vagyok még, otthon élek a szüleimmel. Keresetem annyi van, amennyit diákmunkával megkeresek, nem valami sok, de arra elég hogy fizetni tudjam az edzéseimet, vagy ha beülök valahova a barátaimmal. Az ételpénz a családi kasszából megy, arra már nem futná a fizetésemből, hogy magamnak vegyem:(. Így azt eszem, amit vásárol a család..ezért lenne jó, hogyha egészségesebb lenne a menü.
2020. ápr. 22. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a csokikat meg a nápolyikat nem hiszem hogy erőszakkal tömik beléd, így azt te kihagyhatod ha akarod. bolti lekvárból se kell bödönszámra enni. a tészta miért zavar? az csak szénhidrát. ne edd túl magad, ennyire kell figyelni.
2020. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!