Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Motivációs segítségre lenne...

Motivációs segítségre lenne szükségem. Ki volt hasonló mókus kerékben?

Figyelt kérdés
165cm vagyok és 65kg régen 57 kg körül mozogtam és akkor se voltam megelégedve magammal de most, ahányszor megállok a tükör előtt csak azt hallom "Ronda vagy". Mindig neki kezdek egy fogyukurának de mindig max 2 napig tart, valahogy ehhez nem tudok kitartást motivációt szerezni, emiatt stresszes leszek és amiatt mégtöbbet eszem.. ez egy rohadt körforgás amiből nem látok kiutat. Ha valaki volt hasonló helyzetben és neki sikerült meséljen a tapasztalatairól. Válaszokat előre is köszönöm!
2020. ápr. 22. 19:51
 1/7 anonim válasza:
8%
figyú úgy kell gyorsan lefogyni hogy 1,5 hétig nem eszel semmit (én is így csináltam és bevált) nem kell ezeket a hülye tabletákat fogyasztani meg futni minden nap. :p
2020. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudnam javasolni, hogy egy ésszerű étkezési rendszert kéne kialakitanod.

Nem kell ehezni, de túlenni se kell magad.

Az okosok azt javasoljak, hogy minimum alapanyagcserényi kalóriát be kell vinni.

Ezt kalkulátorral ki tudod számolni, de szerintem 1200-1300 reális lehet.

Ezen kívül van még csomó minden. Ha pl reggelizni nem szoktál akkor kipróbálhatod az időszakos böjtöt is.


Azt se kell feltétlenül csinálni, hogy egyik napról a másikra mindent megvaltoztatsz. Fokozatosságal többre mennél. Pl először figyeled a kalóriákat és a makrokat is, ha már kereten belül tudsz maradni, akkor próbálkozhatsz tovább.

2020. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

" 57 kg körül mozogtam és akkor se voltam megelégedve magammal"


neked nem fogynod kell feltétlenül, hanem megtanulni elfogadni magad. mindegy mennyit fogysz, úgyis fogsz hibát találni magadban.


egyébként pedig azért tart csak 2 napig, mert nem neked megfelelő módszert választottál (pl. valószínűleg elkezdesz koplalni, de legalábbis biztosan kizársz egy csomó mindent az étrendedből, ezek sosem vezetnek jóra).

mozogsz valamit? kezdj mozogni - nem úgy működik, hogy vársz a motivációra, aztán egyszercsak megérkezik, és akkor hurrá, mert megy minden. én tudod meddig vártam, hogy legyen motivációm? évekig. hát, valahogy sose volt igazán kedvem. aztán egyszercsak elkezdtem - és közben jött meg a kedvem. ez így működik, pont fordítva, mint ahogy gondolnánk.

szóval

1. fogadd el és szeresd magad (ha nem megy egyedül, kérj segítséget - mármint pszichológus, ilyesmi)

2. találj egy olyan étrendet, ami fenntartható, szereted és nem zár ki teljes élelmiszer-csoportokat

3. légy kitartó, következetes, tarts magad a céljaidhoz

4. mozogj, végezz súlyzós edzéseket - és amikor nincs kedved, akkor csak kezdd el

2020. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj sportolni, egyél sok zöldséget mert azokkal kevés kalória mellett is jól tudsz lakni. Ne azt csináld hogy a lehető legkevesebbet eszed, mert egyszer valószínűleg falási rohamod lesz és talán felhagysz az egésszel. Addig kéne eljutnod hogy láss eredményt, az lehet hogy motiválna már. Próbálj arra törekedni, hogy jól érezd magad a bőrödben.
2020. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

12-13 éves koromban nagyon duci lettem és egyszer csak megelégeltem. Először úgy kezdtem, hogy este 6 után csak zöldséget, maximum gyümölcsöt ettem (a bennük lévő fruktóz miatt). Az motivált, hogy feggel akár a fél hűtőtartalmat is megehetem, mert reggel nem baj, ha 'sokat' eszik az ember.

Utána elkezdtem esténként tornázni. Felüléseket, guggolásokat, kitöréseket és hátrargásokat (donkey kick) csináltam főleg. Egy idő után elkezdtem súlyzózni, mivel, ha izmot építesz, könnyebb leadni a súlyfelesleget. Az izomzat fenttartása nagyon sok energiát igényel.

Sokat kezdtem el inni, régen alig ittam valamit. Főleg citromos vizet ittam. Abból egy litert vittem iskolába és még mellé 1-2 liter csapvizet.

Az motivált, hogy ez ténylegesen jobb lesz nekem. Lassan látszott az eredmény, megjött az

2020. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

12-13 éves koromban nagyon duci lettem és egyszer csak megelégeltem. Először úgy kezdtem, hogy este 6 után csak zöldséget, maximum gyümölcsöt ettem (a bennük lévő fruktóz miatt). Az motivált, hogy feggel akár a fél hűtőtartalmat is megehetem, mert reggel nem baj, ha 'sokat' eszik az ember.

Utána elkezdtem esténként tornázni. Felüléseket, guggolásokat, kitöréseket és hátrargásokat (donkey kick) csináltam főleg. Egy idő után elkezdtem súlyzózni, mivel, ha izmot építesz, könnyebb leadni a súlyfelesleget. Az izomzat fenttartása nagyon sok energiát igényel.

Sokat kezdtem el inni, régen alig ittam valamit. Főleg citromos vizet ittam. Abból egy litert vittem iskolába és még mellé 1-2 liter csapvizet.

Az motivált, hogy ez ténylegesen jobb lesz nekem. Lassan látszott az eredmény, megjött az önbizalmam, energikusan és egészségesebbnek éreztem magam.

Annyi tanácsom lenne, hogy ne egyszerre kezdj bele mindenbe és szépen, fokozatosan. Így nem lesz annyira megterhelő és nem fogod hamar feladni.

Használd a 21/90 szabályt. 21 nap kell egy rutin és 90 egy életstílus felállításához. Az eleje a nehézkes, utána már magától jön és szeretni fogod! :)


Sajnos azóta elhagytam magam különböző okok miatt, és most kezdtem el odafigyelni ezekre újra :) Citromos zöldteát iszom (2-3 csésze naponta elkezdi égetni az alhasi zsírt. Viszont, ha érzékeny vagy a koffeinre vagy sok kávét fogyasztasz, akkor óvatosan vele!), újra nem eszem este hat után zöldségen-gyümölcsön kívül mást és testvéremmel 2-3 naponta reggel edzünk (az izomláz miatt kell pihenni!). Az motivál, hogy újra jol érezzem magam a testemben. Megmutatom magamnak, hogy képes vagyok erre, plusz a barátomnak biztosan még jobban fogok tetszeni! :)

Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van, vagy csak szeretnél a témában beszélni, nyugodtan írj privátot!

Sok sikert és kitartást! :)

2020. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elnézést a helyenkénti elírásokért, telefonról válaszoltam!
2020. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!