Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha késő éjszaka eszek, tényleg...

Ha késő éjszaka eszek, tényleg több raktározódik el az ételből?

Figyelt kérdés

Tehát éjszaka enni mindig "hízlal"?

Akkor is, ha egyébként kalóriadeficitben vagyok?

Ha nem, akkor miért baj, ha későn vacsorázok?

Szerintetek lefekvés előtt hány órával szabad utoljára enni?

Miért?

Az számít, hogy mit eszek vacsorára?

És honnan származik az "este hat után ne együnk" szabály?

Miért rossz az, ha későn eszek?


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. ápr. 24. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mítosz. Valószínűleg a női magazinokból ered. Lefekvés előtt nem sokkal is érdemes enni, viszont nagyon számít, mit eszel. Lassú felszívódású fehérje, alacsony szénhidrát kombó a legideálisabb.
2020. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%

Mivel estére lelassul az anyagcseréd, ezért amit este eszel, az rajtad marad.

Ez tény, utána lehet olvasni.

2020. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, utánaolvastam, csak nem női magazinokban, hanem testépítő oldalon, illetve a leírtak alapján tudományos cikkekben.

Este is fogyaszt a szervezet valamennyit, az agy például elég sokat, mivel feldolgozza az aznapi eseményeket, illetve ilyenkor történik az izom regeneráció. Kell enni este, csak nem kenyeret, zabpelyhet, tésztát... Stb. Hanem sovány túrót pl, vagy egy kis csirkét zöldséggel.

2020. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az emésztés hosszú folyamat, így a vacsorád még nem kerül éjszaka felszívható állapotba, főleg ha kevés cukor volt benne, így raktározódni sem tud.


Utolsó étkezés lefekvés előtt min. egy órával történjen, mivel rossz alvásminőséget okozhat az emésztési folyamat kezdete, ill. gyakoribbak a kellemetlen álmok ilyenkor. Fogmosás is étkezés után fél órával jobb, mert károsulhat a fogzománc, ha rögtön evés után nekiállsz dörzsölni.

2020. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kalória deficitben vagy akkor nem fog rajtad maradni.


A szervezeted nem tudja, hogy hoppá este 11 mostmár raktározunk mindent mert elmúlt 11...

ilyen nincs

maximum olyan van, hogy későn ettél ezért reggelre még nem emésztetted meg teljesen így mutathat többet a mérleg ami másnapra úgyis lemegy

2020. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3 Testépítő oldalakon, az is komoly. :-)

Kérdező, az este 6 (vagy akárhány) óra utáni nem evésnek akkor van értelme és haszna, ha tudod, hogy ilyenkor szoktál zabálni. Ha ezt kihagyod és este lezárod az evést egy megfelelő vacsorával, könnyebben fogysz. Plusz jót tesz az emésztésnek ha nem fekszel le rögtön aludni egy órán belül utána. Ennyi.

2020. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6A testépítő oldalak a leghitelesebb diéta infók tárháza. Nyilván nem mindegyik, de minimális természettudományos alapismerettel ez könnyen szelektálható. Hiszen a testépítők, fitness modellek azok, akik "csettintésre" alakítják a súlyukat, testzsírszázalékukat. Nyilván emögött munka és tudás van (meg pár esetben nem túl legális szerek, de ez egy másik téma), és nem kevés tapasztalat.

Nekem x hónapja leállt a súlyom, ami mondjuk kevésbé izgat, ellenben a zsír se mozdult sehonnan. 20 felett lehetett valamivel a testzsírszázalékom, szóval messze nem vészes. Ellenben az onnan szerzett információkkal ez egy hét alatt látványosan csökkent (leginkább mert 20-25%-tól a leglátványosabb a változás,mert elkezdenek az izmok, tapadások látszani).

Fikázhatod, valahol megértem, láttamén is egy-két olyan oldalt is, aminél már nekem nyílt a bicska a zsebemben.

2020. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valódi ismereteket hiteles természettudományi ismerettel rendelkező forrásokból lehet szerezni, nem testépítő oldalakból vagy akár női magazinokból.

Az ilyen oldalakat író edzők elvégeztek egy okj-t és kész. Ők sem tudósok. Arról már nem is beszélve, hogy el akarják adni a szaraikat, tápkiegeket és ehhez gyártanak jól hangzó cikkeket.

Mindenkinek más a teste, másak az igényei, más működik nekik. A kérdező ráadásul nem említi, hogy testépítő lenne, egyszerűen a fogyása miatt aggódik és ezért tett fel erről kérdést.

2020. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 igen, de nem fogsz tudományos oldalt találni, ami kifejezetten ezzel foglalkozik. Az orvosi oldalakkal meg én óvatos lennék a homeopátia és hasonló kamuk miatt, amik sokaknál ott vannak, szégyen szemre... Olyat kutatásokat találhatsz, ahol egyes mozzanatokat, aspektusokat vizsgálnak, amiknek közük van ezekhez a folyamatokhoz. De ehhez még nekem se volt ürelmem anélkül, hogy pontos kérdéseim legyenek. Hétköznapi ember pedig nem is fér hozzá minden publikációhoz. Na mindegy. Az oldal, amit olvasok konkrétan semmit nem akar eladni, épp ellenkezőleg, nem javasol feleslegesen mindenféle terméket. Pontosan ugyanaz az alapja minden egészséges, de valóban fogyasztó diétának: magas fehérje, alacsony ch, sok folyadék, megfelelő alvás, testmozgás. Ez pedig nem más, mint a szálkásító diéta. Ha valaki nem is mondja ki a nevét, máshogy hívja, de ez az.

Egyébként rengeteg tájékoztató cikkjük van, ahol kitérnek a testalkatokra, a vízvisszatartád mikéntjére (pl hogy ez a testen belül pontosan hol, milyen szövetekben történik, és miért nem érdemes megbolygatni), szó van a csaló napról (csak náluk töltőnap), diéta hibákról, tévhitekről (többek közt az éjszakai evés hatásairól is), lehúzó/felesleges termékekről, tippekkel, ha elakad a fogyásod... Stb.

Szóval igen, a kérdező fogyni akar, ami egészségesen, és NEM skinny fat alakkal az út végén csak így érhető el. Egyedül annyi a különbség egy testépítőhöz képest, hogy nincs nagy izomzat, amire szálkásít az ember, és nem is fogja olyan alacsony testzsírszázalékra levinni magát. De ugyanaz az elv, ugyanaz a módszer. Ha személyi edzőhöz mész, és étrendet is veszel, pontosan ezt fogod kapni.

Én sem vagyok testépítő, ellenben próbálkozom már egy ideje a fogyással, csak nem igazán ment, vagy nem úgy, ahogy az nekem tetszett volna (erőtlen lettem, szédültem, falási rohamaim voltak pl). Most viszont se éhes nem vagyok, az energia szintem is kiváló, kifejezetten nem kívánom a káros kajákat, és végre tetszik a változás is a tükörben. A hasam lapos, a seggem kerek, a derekam vékonyodik, pedig már csak 60 cm amúgy is.

2020. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csináltam ilyen testépítős szálkásító diétát, köszi, soha többet az életben. De persze megértelek, valahonnan nyilván el kell indulni és ha testépítés a cél és valóban nem arról szól, hogy miért szedjél glutamint, fehérjét, Lkarnitint, multivitamint, kollagént, ízületvédőt és mindent IS, olyan havi 15-30 ezer forint értékben, akkor akár jó is lehet.


A kérdező azonban még mindig csak ott tart, hogy arra kíváncsi, ha este 8-kor vacsorázik, vajon mágikusan rajta marad-e az összes, felesleg formájában. :-)


Amúgy nem akarok veled vitatkozni, nyilván te a céljaidnak megfelelően alakítod a táplálkozásodat és mozgásodat, neked ez megfelel. Én is ezt teszem. Peace.

2020. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!