Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukor és szénhidrát diéta?...

Cukor és szénhidrát diéta? Hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

hogyan kell csinálni? mit lehet enni és mit nem? valami kedvcsinálót tudtok mondani? mivel lehetne ízletesebbé tenni az étkeket? segítsetek, mert neki kéne állnom diétázni, igen elfutott a mérleg nyelve!


lécci segítsetek


2010. júl. 28. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,

egyszer, fiatalabb koromban, amikor 25 voltam, kihagytam azt, amiben liszt és cukor van.

Tehát, semmi tészta kenyér sütimüti, fagyi cukorka, csoki.

Ettem reggelre puffasztott rizst sajttal, párizsival, paradicsom, paprika. Ebédre ettem levest tészta nélkül, vagy húst köret nélkül, rengeteg savanyúsággal. Sokat ettem főtt rizst sajttal, ezt összemikróztam. Rengeteg céklát, csalamádét ettem. De ez nem elég.

Iszonyú akaraterő kell, tudatos táplálkozás.

Emellett mindenhova bicajjal jártam, ha nem bicajoztam, otthon egy órát ugrálva táncoltam. Jól néztem ki na!

Most 37 vagyok és a 2. gyerekem után igencsak 95 kiló vagyok ami rabul ejt. Elkezdtem ugyanígy táplálkozni, semmi nem történik. Hát, azt hiszem, nagyon kitartónak kell lenned és ne add fel.

Szerintem sokat számít milyen életkörülményeid vannak.

Egy idegesebb ember, akit leterhelnek a gondjai jobban tud fogyózni, mint az, aki kiengyensúlyozott életet él.

Ezt vettem észre saját magamon.

Sok sikert és ha van kérdésed még írj, figyelek.

2010. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

*Iszonyú akaraterő kell, tudatos táplálkozás.


Szóról szóra igaz. Csak amit te leírtál, az bazi messze van a tudatos táplálkozástól. Ezért nem történik semmi.

2010. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat. a rizsben nincs szénhidrát? mennyi idő vlt amialatt lefogytál? hágy kg? 20 éves vagyok.. az a problémám, h pultos vagyok egy kis faluban és azt eszem ami a boltban van...akkor mi a megoldás? vki nem akar együtt fogyózni?:)
2010. júl. 28. 11:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként az a baj, első, hogy a szénhidrátot szénhidráttal helyettesítetted. És pufi rizs 70%-a CH, ha abból megeszel 1 zacsit egy nap, az majdnem olyan, mintha megennél negyed kiló kenyeret. A rizsnek is magas a CH tartlma, de jó a glikémiás indexe.


Én a helyedben a CH bevitelt szorítanám a minimumra, és növelném a fehérje bevitelt, ettől erősebbnek is érzed magad, és fogysz is, és izmot sem veszítesz :D


Olyan testsúly kilogrammonként 1 gramm környékére szorítsd le a CH-t, ízesítéshez édesítőt használj. Ha viszel be szénhidrátot, akkor az minőségi ch legyen, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér...


Ha teát iszol pl, akkor válts zöld teára, és ne ízesítsd.


Kerüld a rejtett szénhidrátokat (péksüti, cukros üdítő, ilyenek)

2010. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is 25 éves koromban csináltam ezt a "hülyeséget", kb. 3-4 hónap alatt lement 10 kiló.

Semmi kenyér, krumpli, tészta, édesség, a zöldségeket is megválogattam, a gyümölcsökről nem beszélve. Kb. 5 év alatt jött vissza, most a terhesség, szoptatás alatt annyi jött fel, hogy tán 20-at is jó lenne leadni, én is megpróbálom ezt a régi jól bevált trükköt :D

2010. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bubuzéla ***** válasza:
2010. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Amikor én ezt csináltam, nem olvastam soha sehol a fogyókúrákról, soha nem beszélgettem senkivel erről, simán magamnak kitaláltam. 4 kilós gyereket szültem 16 éve, szoptatás 8 hónapig, lement minden, és én még abból lefogytam egy csomót, a legalja 56 kiló volt 173 cm-hez.

Nem mondom, hogy okos volt, de hatásos és jól éreztem magam a bőrömben, persze nem írtam a gyümölcsöket stb., de én pl. nem bírom a húsféléket, nekem bevált és sajnos most ugyanezt nem tudom csinálni. Az a baj, be kell látni, hogy aki hízékony és szeret enni és TUD FŐZNI, örök jojó nagyon ritka, hogy meg tudja tartani valaki a súlyát éveken át.

Persze nem mondtam, hogy ezt kell csinálni, nekem bevált én nem tudok megadott diétát csinálni és ha én éhes vagyok ennem kell. Amúgy akkor is ettem bár hány óra volt a fent leírtakból, és fogytam.

Egyébként meg az az ember, aki igényli, hogy szendvicset egyen, mindenképpen jobban jár ha a puffasztott rizst eszi, mint bármi mást.

Na de azonkívül hogy lefikáztatok, hogy mennyire nem tudatos a táplálkozás amit leírtam, Ti aztán sok jó tanácsot adtatok a kérdezőnek, használható is, amibe azonnal belefoghat hiszen egy tudatos életformához tökéletesen irányadó!

2010. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én ezt úgy próbálom megoldani h cukor helyett abrnacuko, fehérliszt helyett teljes kiőrlésű liszt, és teljes kiőrlésű kenyér is, és az csak reggel

szénhidrát ebédre:krumpli, rizs, kukoria

de kell szénhidrát és cukro is s szervezetednek, ne iktasd ki teljesen többet ártazs vele, én próbáltam még régne, hát kb a 3. nap már szédültem, homályosan láttam stb, rájöttem ezt így nem szabad, mindentn kell enni mértékkel, és rendben lesz mindne

azóta 10 kilot fogytam 4 hónap alatt, és mentek sütik is (mértékkel) meg fagyi, túrórudi, gyümölcsjoghurt stb

sztem a lényeg az h vacsorára fehérjét és zöldséget egyél, és beindul a fogyás, legalábbis nálam ez bevált

ja és perzse azért mozgás is fontos, de nem kell túlzásba vinni

sok sikert!

2010. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdésből nem derült ki, mit akar a kérdező, cukrot enni vagy cukrot nem enni, ezért nem válaszoltam (második vagyok), pusztán az első hozzászólásra reagáltam, méghozzá azért, hogy a kérdező nehogy bedőljön neki. Nagyon szép, hogy segíteni akarsz, de a cél nem szentesíti az eszközt, a kérdező nem lesz előbbre attól, hogy kedvesen válaszolsz neki baromságot.


De legyen, akkor leírom, hogy szerintem hogy kellene (már vagy százszor leírtam itt, de nem baj):

Reggeli: teljes kiörl. kenyér, sonka, sajt, rengeteg és többféle zöldség, ezekkel kell jóllakni, a szendvics a mellékes hozzá.

Tízórai, uzsonna: natúr joghurt vagy gyümölcs (banán kivételével, ha nagyon muszáj, abból néha-néha 1 db, de inkább ne)

Ebéd: hús párolt zöldséggel vagy salátával (majonéz, kész öntet hízlal, zacskós öntetek egészségtelenek), néha kevés barna rizs, zöldséggel keverve. Főzelék módjával (lisztes, és a szarrá főtt zöldségben nincs semmi, csak rost).

Vacsora: nagy adag saláta, hússal vagy sajttal vagy sonkával vagy tojással vagy virslivel (jó minőségűvel).

Tilos: finomított cukor, fehér liszt, minden, amiben ezek vannak. Én személy szerint édesítőt sem használok, mert semmilyen körülmények között nem eszem műanyagot. Tilos az üdítő (a 100%-os is, kivéve a frissen facsart - azt módjával lehet a gyüm.cukor miatt) és a gyorskaja.

Nagyjából ennyi, lehet finomítani, de az alapelvek kb. ezek.

Cukor helyett lehet nyírfacukrot vagy finomítatlan nádcukrot használni, a nyírfacukor azt hiszem, kevésbé hízlal.


Valamint SPORT.


Az étkeket pedig azzal lehet ízletessé tenni, hogy jó minőségű alapanyagból főzöl, bátran fűszerezed, és itt nem a sóra meg a borsra gondolok, hanem bazsalikom, kapor, rozmaring... kis cserépben lehet kapni őket, a szárított a nyomukba sem ér. Normális mértékben használsz olajat (oliva a legjobb), ami azt jelenti, hogy nem tocsog, de nem is vonod meg teljesen az olajat. A sült hús zöldséggel igaz, több kalória, mint a párolt hús, de nagyságrendekkel finomabb, mint az íztelen párolt hús, amitől harmadszorra elhányod magad. És még mindig kevesebb kalóriát vittél be, mint egy tányér sült krumplival.

2010. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!