Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire számít kövérnek egy...

Mennyire számít kövérnek egy nő kb 168-170 magas,64kg?

Figyelt kérdés

A bmi szerint ez egészséges testsúly, de nekem jobban tetszett, mikor 55 kg voltam. Kb mennyi idő alatt lehetne visszafogyni annyira? Nem diétázok, csak kihagyom a cukrot, amiből csak lehet és kevesebb adagokat eszem (de alapból sosem voltam nagy étkű, kb menzás étrendű mennyiség a napi adagom) most ebből is lejjebb faragtam .

Heti 1-2otthoni torna van, olyankor eléggé túlhajszolom magam.

45/n.


2020. ápr. 26. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, milyen testalkatú vagy, nagy túlsúlyod semmiképpen nem lehet. Ha minőségi fogyást akarsz elérni, havonta legfeljebb 2 kilót fogyj! Hogy fog-e sikerülni, adatok nélkül nem lehet megmondani.
2020. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Testalkatom arányos. Mindenhol van mit fogni, viszont összességében nem látszom "husisnak". Alapból vékony csontú, törékeny alkat lennék, de nőies idomokkal.

Az zavar, hogy van egy picike poci is már, ha nem húzom be, a karom, combom is lehetne picikét vékonyabb poosiból nem tudom. Nem vészes, ha az kicsit kerekebb, sokaknak az tetszik. Érdekes, hogy a hasam kicsit párnásabb, viszont a derekam karcsu. Szóval tualjdonképpen mindenhová, egyenleten jut a feleslegböl, ami még nem vészesen sok, de már most szeretnék lefaragni belőle.

Nem vagyok valami kitartó. Sem sportban, sem diétában. Valami olyan trükk kellene, amit apránként lehetne becsempészni a napjaimba, de hatásos. Ilyen pl, hogy mindenből csak fele annyit eszem, mint eddig, meg hogy nem cukrozom meg. De ez még kevés. Még kéne valami, hogy még nyáron elérjem az 55 kg álom súlyt.

2020. ápr. 26. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem számít kövérnek.

Ha nem szigorítasz, nem figyelsz az alapanyagokra, kb. 1/2 év.

2020. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, jobban szemügyre véve én is úgy látom, nem is a súlyommal lenne baj, ha tónusosabb lenne az alakom, akkor akár tökéletes is lehetne. Na, ez lesz a nehezebbik része, mert akkor muszáj lesz keményebben mozogni. Engem a sport untat. Viszont ha mondjuk, heti 2-3 sulis tornaóra szintű mozgás meglenne, vagy emellett még amit szívesebben csinálok az a tánc, van itthon taposógép is (vagy lépcsőző vagy minek hívják), meg hullahopp karika. Szóval ezeket kombinálva, mondjuk, heti 3-szor 1 vagy fél óra, az 1-2 hónap múlva, mondjuk júliusta hozhatna eredményt?
2020. ápr. 26. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezektől nem igazán lesz tónusos tested. Ártani nem ártanak, de csinos alakhoz megfelelő diéta, erősítő és aerob edzés vegyesen kell.

Megfelelő étkezés nélkül semmi értelme fogyás szempontjából a mozgásnak. És az éhezés nem minősül megfelelőnek. Minőségi ételeket kell enni kiegyensúlyozottan.

Ha nincs kitartásod, akkor kb lehetetlen. Erőltetheted, hogy keveset eszel, és csinálod ezeket a mozgásokat, de jobb esetben maradsz ott, ahol vagy jelenleg, rossz esetben tovább romlik a zsír-izom összetételed. Vagyis messzebb kerülsz a tónusos testtől.

Ha nagy túlsúlyod lenne más lenne a helyzet, akkor kis lépések a megfelelőek, akkor is lesz változás, majd lehet fokozni. De mivel kilókban abszolút nem vagy sok, fogynod nem szükséges, így sajnos nagy áldozatot követel az alakformálás. Odafigyelést és kitartást.

2020. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!