Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás semennyit nem vékonyít?

A futás semennyit nem vékonyít?

Figyelt kérdés
2 hónapja elkezdtem napi 4km-t futni, azzal a céllal hogy a combom körfogatából kicsit lefaragjak. Nos ez nem jött össze, 2 cm-t nőtt a körfogata. Kevesebbet is eszek mint azelőtt. Akkor a futással csak vastagabb combokat fogok elérni?

2020. ápr. 28. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

A fogyás nem azt jelenti, hogy onnan fogysz, ahonnan szeretnél. A szervezeted ezt nem veszi figyelembe :) Nyilván sejted, hogy itt a kalóriabevitel is számít, tehát ha nem megfelelően táplálkozol, akkor csúnya hízás lehet a vége. A lényeg: következetesen kevesebb kalóriabevitel, mint amit elhasználsz. Nem kell körfogatot nézni, nem kell súlyt sem, csak egyszerűen dolgozni. Azt gondolom, hogy a futással kompenzálni akarod a bevitt többletkalóriát, viszont a kettő nincs egyensúlyba. Nem lesz így jó. Tudom, hogy nem vagyok sóbertnorbi, de megcsináltam 1 hónap alatt már -30 kilót szobabiciklivel és diétával, csak elszántságból.

De tudnod kell, hogy a végén állni alig bírtam. Minden hétköznap, meló előtt hajnal 4-kor fogtam a szobabiciklit, és a legkönnyebb fokozaton letekertem egy órát, mert azt olvastam, hogy hajnalba más az anyagcserecucc. Napközben 6-7 alkalommal ettem, 5-10 dekányit, de mindenből, ami nem hízlal, nem zsíros, nem cukros. Káposzta ezerrel :D De fontos, hogy inkább legyen MINDEN, még ha túl szénhidrátos vagy zsíros is, mint egyoldalú. Vannak vitaminok, aminek kell a zsír, a szénhidrát pedig óhatatlan. Szóval mindenből, sokszor, keveset. És ne mérd magad, csak egy hónapban egyszer. Ja, és sok víz! Sok! Kitartás!

2020. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahogy leírtam, kevesebbet eszek mint azelőtt, és figyelek arra hogy minél egészségesebb módon vigyem be a kalóriákat.
2020. ápr. 28. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Állóképességet nagyon jól fejleszti. Vékonyít, de inkább az izomzat erősödik. Ezért lehet vastagabb a combod.

Fontos: Ha ezt komolyan veszed akkor heti 4-5 alkalommal menj futni, vagy ahogyan az időd engedi, és rendszeresen, mert így fogsz eredményt elérni.

A táplálkozáshoz pedig annyit, hogy a pihenő napokon kevesebbet edzős napokon pedig kicsit többet egyél.


Javaslom az olyan ételeket, amelyek laktatóak, viszont alacsony kalóriájú.


Remélem tudtam segíteni.

2020. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha vékonyodni akarsz, akkor a hosszabb távú, lassabb tempójú futás ajánlott. Nagyobb részt azonban az étrenden múlik.
2020. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De, vékonyít. Roppant jól csinálod, amit csinálsz, csak így tovább!
2020. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!