Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam végre,...

Hogyan vegyem rá magam végre, hogy fogyókúrázzak?

Figyelt kérdés
3 éve szültem és 15 kilót szedtem fel. Borzasztóan zavar és a párom is egyre többször cseszeget vele. 160 cm és 70 kg vagyok most, 27 éves. Már vettem fittnes szőnyeget, ruhám is van, de egyszerűen a diétát feladom 1 hét után mindig. Folyton éhes vagyok és fáj a fejem, pedig 5x eszek keveset. Mit csináljak, hogy végre elhatározzam magam? Nem akarok kövér lenni, pedig csak hízok egyre jobban.

2020. máj. 17. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ne diétázz, válts életmódot. Lassabb de biztosabb megoldás és nem is jönnek vissza a leadott kilók.
2020. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
98%
Lehet finomakat enni egészségesen is 😉
2020. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg egyszerre akarsz nagyot változtatni. Nekem akkor sikerült fogynom, amikor azon túl, hogy nem nassoltam, csak annyival ettem kevesebbet, hogy már ne legyek éhes. Hetek alatt az először kicsi változás már egész nagy adag csökkentést jelentett. Nem fájt a fejem, nem voltam iszonyat éhes, nem volt minden második gondolatom az evésé, csak pl.ebéd után "ennék még" érzésem volt, ami fél órán belül elmúlt.

Pár napig ki lehet bírni, hogy hirtelen sokkal kevesebbet eszel, de ez nem tartható sokáig.

2020. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után gyakori a pajzsmirigy alulműködése, ezt érdemes lenne megnézetni.

Az étrended valószínűleg nem tartalmaz megfelelő mennyiségű minőségi tápanyagaot, ezt jelzi a szervezeted éhséggel. Erre jó lenne egy dietetikus.


A mozgást kezdd el, erre nincs mit mást mondani.


A férjeddel beszélgess el, hogy nem azzal fog neked segíteni, ha baxogat (gratulálok neki!), hanem azzal, ha pl elkísér a vizsgálatokra, együtt mozog veled abban a kezdetben 20-30 percben, vesz neked egy gumiszalagot vagy épp felajánlja, hogy elviszi a játszótérre, míg te lenyomsz egy rubintrékát pl.

2020. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekem fogyásra leginkább a szobabiciklizés jött be, mert tudtam közben csinálni a szokásos dolgaimat (olvasás, tévézés, zenehallgatás, facebook stb.) és nem is volt megerőltető. A számomra kényelmes fokozaton esti 1/2 - 1 óra tekerés.

Illetve számoltam a bevitt és a ledolgozott kalóriákat, ami segített tudatosítani bennem, hogy pl. egy csoki elfogyasztása mennyi mozgással dolgozható le. Ezután már kétszer is meggondoltam, hogy érdemes-e nassolni, felesleges kalóriákat bevinni.

Csak az első egy-két nap volt nehéz, utána már hiányzott is ha nem csináltam :) Szóval hajrá!

2020. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez fejben dől el, nagyon erős elhatározás kell. Kezdetben egyél inkább kevesebbet, és kezdj el mozogni bármit. Tényleg bármit.
2020. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. A diéta étrendet jelent.
2020. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

A diéta étrend, a diétázás étrend követése. Mégis a fogyózásra, vagy másféle megvonásra szoktunk mondani pl gluténmentes.

Az életmódváltásnál nem zársz ki semmit csak lecsökkented a szemetet, és odafigyelsz a minőségre/mennyiségre. Nem számolsz kalóriákat és zárod ki a kenyeret, legföljebb egy darabig nem eszed, de ha vágysz rá, akkor készítesz magadnak reggelire egy pirítóst és nem fog összedőlni a világ. Étrendben lehet csalónap, de életmódváltásnál nincs csalás, mert úgy étkezel, hogy nem omlik össze a rendszer egy pohár bortól vagy egy túró ruditól alkalmanként.

2020. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az az érzésem, hogy a diéta szót nem jól hasznalod, te rendesen koplaltál. Azzal meg szart sem érsz. No nasi, és legalább az elején érdemes számolgatni a kalóriákat ameddig rá nem érzel a megfelelő mennyiségre. Ha állandóan ehezel akkor valamit rosszul csinálsz
2020. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!