Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az étrendemről?

Mi a véleményetek az étrendemről?

Figyelt kérdés

Leírnátok a véleményetek az étrendemről? Mindegyik étkezéshez kétféle ételt sorolok fel. Hatalmas szerencsém van, ugyanis a szüleim is egészséges élnek (mindig rengeteg zöldség van itthon, szinte soha nincs cukros üdítő vagy chips stb.), azonban engem mégis érdekelne a ti véleményetek is.


Reggeli előtt 3 dl víz + fél citrom leve


Reggeli: 1. zabkása: 30-40 gramm zabpehelyből, 1-1 teáskanál lenmag, chia mag, szezámmag, kókuszreszelék, útifű maghéj valamint fehérjepor kerül bele. A tetejére egy fél banánt néhány szem epret, málnát, áfonyát és egy kávés kanál mogyoróvajat teszek.

2. zabturmix: 30-40 gramm zabpehely, 30 gramm proteinpor, 2 dl tej, egy banán valamint 4-5 szem eper kerül bele.


Tízórai: 1. 1 alma, 1 nektarin, 10-15 szem szőlő, 4-5 szem eper

2. 1 pohár (150g) Jogobella 0%-os gyümölcsjoghurt, 15 gramm Hester's Life granola, 1 kiwi, 8-10 szem dió


Ebéd: 1. zöldborsóleves, sült csirkecomb, bulgur, friss salátakeverék

2. csicseriborsókrémleves, chilis bab egy fél teljes kiőrlésű zsemlével

(Az ebéd tömegét nem szoktam mérni, mindig próbálok átlagos adagokat szedni és csak annyit enni, ameddig éppen érzem, hogy tele vagyok.)


Ebéd után mindig eszem valamilyen édességet kb. 100-200 kcal értékben. Sokszor próbáltam már ezt kihagyni az étrendemből, de 1-2 hét után mindig falásroham lett a vége.


Uzsonna: 1. egy marék (~15g) olajos magvakból (kesudió, mandula, dió, mogyoró, szóval ami éppen van itthon.)

2. ha az előző étkezésekben már volt magas zsírtartalmú élelmiszer (pl. mogyoróvaj), akkor egy répát szoktam elrágcsálni a délután folyamán


Vacsora: 1. pirítós (3 szelet toast kenyérből ~75g), főtt tojás, hummusz, csirkemell sonka, zöldségek (paradicsom, paprika, uborka, retek, hagyma, jégsaláta)

2. tonhalsaláta (1 konzerves tonhal, főtt tojás, zöldségek) + 2-3 szelet puffasztott rizs


Ha belefér a napi kalóriámba, akkor edzés után szoktam inni protein shake-et.


Minden nap legalább 3 liter vizet megiszok.


Heti 5x edzek ~1,5 órát, abból max. fél óra kardió, a többi súlyzós edzés.


Az elmúlt 2 évben rengeteget változott a testem, most ha olyanok a fények(pl. félhomályban) már a felső 4 kockám is kirajzolódik, azonban a hasam alsó részén, a csípőmön és a combomon még mindig van felesleg, ezek leadásán dolgozom jelenleg is. A napi étrendem általánosságban olyan 2000-2200 kcal között mozog, ezzel fogyok is szépen. Pont ezért nem is a mennyiségbeli, hanem a minőségbeli tanácsaitok érdekelnek leginkább. (magyarul nem azt szeretném hallgatni, hogy egyek több vagy kevesebb kalóriát, hanem, hogy a táplálkozásom minőségéről kit gondoltok).


Először is a véleményetekre vagyok kíváncsi, de tippeket, tanácsokat és építő jellegű kritikákat is nagyon szívesen fogadok(pl. hogy min változtassak).


16/L 164/52


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat (és azt is ha valaki végigolvasta ez a regényt).



2020. máj. 22. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

hát szerintem itt nincs gond a minőséggel, de én ennyi kalóriát nem birnék bevinni sehogy pedig magasabb is vagyok :D


Én most ilyen 1200 körül eszek, jó neked h igy is fogysz

2020. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1-es

A BMR-em 1400 kcal. Az edzésekkel 600 kcal a minimum amit elégetek. Ha kevesebb kalóriát vinnék be, azt valószínűleg az izmaim bánnák és nap végére a szemem is kopogna az éhségtől.

2020. máj. 22. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom ebbe nem lehet belekötni. 2300 környékén van a testsúly megőrzéséhez a kalória kereted. Minőségileg teljesen ott van (értem ezalatt a vitaminokat, nyomelemeket). Jó minőségű zsír is van benne (kivétel a sonka) de annyi belefér.

Annyit viszont megjegyeznék, hogy legalább havi 1x/2x a csirkecomb helyére illesz be 1 halat, de ne pangasius és társait, hanem valami normális minőségűt pl:. ponty, vadlazac. -sajnos Magyarország halfogyasztása nagyon kevés, pedig fontos lenne az étrendben-

a 2200 kcal a mozgásokkal teljesen jó. Viszont amennyire én tudom 2-3 hetente azért érdemes többlet kalóriát bevinni 1 nap, mivel a szervezet lelassíthatja az anyagcserét és gátolhat a fogyásban a folyamatos kalória deficit.

2020. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2-es

Köszönöm a válaszod. Ezek szerint jól úton haladok. Egyébként apukám nagy horgász, legalább kéthetente eszünk valamilyen halas ételt (halászlé, sült hal stb.) Csalónapot pedig kb. havonta tartok, pont holnap lesz a következő. 😊

2020. máj. 22. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a humuszos kenyérnél hagyd el a kenyeret és egyél humuszt uborkával és nyers répával. A toast kenyér (ha a bilti csomagokt 200 Ft-osra gindolok...) amúgy sem egészséges. A ch-k közül mindig a teljes kiőrlésűt válaszd.

A 0% zsìrtartalmú gyümölcs joghurt helyett, én inkább egy full-fat natúr joghurtot ennék. A zsìrcsökkentett élelmiszerekben amúgy is mindig több a cukor, hogy kompenzálják a zsìr hiányát.


Amúgy szerintem rendben vagy! Ez egy egészséges táplálkozás. :)

2020. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy azt már mi is sokszor leírtuk, szénhidrátoknál helyezzük a hangsúlyt az összetett szénhidrátokra, zsíroknál a telítetlen zsírsav-összetételű zsírokra (növényi olajak), fehérjéknél pedig figyeljünk arra, hogy növényi (gabonafélék, hüvelyesek), és állati eredetűek (sovány húsfélék, tojás, túró, sajtok, kefir, joghurt) is szerepeljenek az étrendben.


A kiegyensúlyozott étrendben a javasolt tápanyagarány: 50-55% szénhidrátok, 15-20% fehérjék, 30% zsírok. Testsúlycsökkentő célú étrend esetén 6 hónapos időtávon igazoltan gyorsabb súlycsökkenéshez vezet a magasabb fehérje-, alacsonyabb szénhidrátarán

2020. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!