Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérdések a kövérségről? Mi a...

Kérdések a kövérségről? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

1. Valóban vannak olyan betegségek, ami miatt egy kövér ember nem tud lefogyni (, műtét kivételével)?

2. Valahogy külső szemlélődöként meglehet állapítani azt, hogy az a kövér ember, aki állandóan panaszkodik és a kövérségét betegségekre fogja, valóban beteg-e?

3. Van olyan, hogy valaki egyáltalán nem tud fogyni?

4. Lehetséges az, h9gy aki fiatal korában teljesen ideális testalkattal rendelkezett (25 éves koráig), azt mondja, hogy ő egy betegség miatt nem tud lefogyni?

6. Létezik olyan, hogy a terhesség után nem lehet lefogyni?

5. Hogy fogyjon az az ember, aki egy héten hétszer 8 órás ülő munkát végez délutánig (kb. 4-igy), amiben nagyon elfárad és nincs több energiája a mozgásra?

6. A munkától való fáradtság (- Én azért nem mozgok, mert munka után fáradt vagyok!) tényleg ellehetetlenít a mozgástól, vagy ez csak egy kifogás?

7. Ha egy idős ember kövér (mondjuk 60 éves) és minden féle fogyasztó tablettákban hisz és allandóan panaszkodik (,mert olyan problémái vannak, amik a kövérségéből adódóak), de orvosi utasításra nem hajlandó napi 10 percet sétálni egy futópadon az megvetendő, vagy elfogadható (, hisz öreg és a túlsúly miatt nehezen jár (10 perc)).


2019. máj. 28. 17:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
4. *40 éves korában azt mondja, hogy...
2019. máj. 28. 17:50
 2/17 A kérdező kommentje:
8. Létezik a "erős csontozat", "ez van a DNS-embe kódolva", "rossz az anyagcserém", "rossz a pajzsmirigyem", "magas a vérnyomásom..." kifogásoknak hitelessége?
2019. máj. 28. 17:56
 3/17 lilla64 ***** válasza:
94%
Pajzsmirigy elégtelenség,cukorbetegség,agyalapi mirigy túlmüködése,anyagcsere betegség.
2019. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Te most ezt bő lére eresztett a kérdést (6-szor ugyanaz pepitában) azért írtad ki, hogy elítélhesd a kövéreket? Komoly lelki problémád lehet, ha arra van szükséged, hogy mások gyengeségével erősítsd a saját önbizalmadat! Egy egészséges ember esze nem mások hibáin jár!

A kérdésre: van olyan betegség, ami megnehezíti, de olyan nincs, ami teljesen lehetetlenné teszi a fogyást, ha kevesebb a bevitel, mint a kiadás, akkor a fizika törvényei szerint fogynia kell. És igen, képzeld, van olyan, hogy valaki annyira fáradt, hogy nincs energiája mozogni, ő ugyanis nem szeret mozogni, számára az nem feltöltődés, mint a nagytöbbség számára. És bizony ilyen emberek is vannak, pl jómagam, és nekünk van jogunk élni lustán és kövéren, ezzel ugyanis az égadta világon senkinek nem ártunk, csak saját magunknak, azt se jódolgunkban, hanem azért, mert nem tudjuk megvalósítani a fogyást akár a nagy testből eredő fizikai okok (szív, izületek), akár lelki okok (hiánypótló evés) miatt. És én bizony 40-es BMI-vel is értékes ember vagyok, mert számtalan embernek segítek önzetlenül és igyekszem szebbé tenni az életét.

2019. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

1. Igen van olyan betegség ami elhízással jár. Pl: Endokrin rendellenességgel született ember folyamatosan hízik, és nem tud fogyni, csak szigorúan orvosi/kórházi) segítséggel. De a világon pár %-a az aki ilyen betegségben szenved.

2. Külső szemlélőként nem állapítható meg.

3. Mindenki tud fogyni ha nagyon akar

4. Lehetséges, hogy egy gyógyszer miatt vagy pajzsmirigy gondok miatt hízásnak indult, de fogyni tud ha akar.

6 Nem létezik.

5. A fogyás titka : 70% megfelelő étrend 30% sport. Mindig annyi időt adunk a mozgásra amennyit akarunk. A 8 órás ülőmunka utáni fáradság csak kifogás, hogy ne sportoljon az ember. Ha akar tudna sportolni is.

6. Kifogás.

7. Idős ember már nehezebben fogy, de sokszor a betegség, lustaság okozza, hogy nem mozognak. 10-15 perc séta egy idős embernek sem árt.


Megjegyzem: Tudom miről beszélek. 97 kiló voltam (160cm) 9 óra Fizikai munka, család mellett fogytam le 65 kilóra 46 évesen. Minden akarat kérdése.

2019. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1 es kérdésre válaszolva : van , peldaul a cukorbetegseg , mert az inzuliniekciók gátolják a zsirraktárak megszuneset

Az inzulin blokálja a zsirégetést

- stressz : kortizol termelödik , ami hasi es tarkótájéki zsirraktárakat eredményez

6 os kérdés : elöfordul , hogy a szules utan a kimerultseg miatt az anya nem tud fogyni hosszù ideig

2019. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4 Egyáltalán nem mondtam azt, hogy a telt emberek kevesebbet érnek a normál testalaktú embereknél.., sőt én úgy vettem észre, hogy a telt emberek sokkal könnyebben valósítják meg az álmaikat, sokkal könnyebben kerülnek magas poziciókba, vagy sokkal okosabbak, mert őket inkább a személyiség és tudás fejlesztés érdekli és nem a kinézetük (ezzel nincs semmi gond!), én mindenkit egyformán elfogadok.

Én, csak egy barátomnak szeretnék segíteni (, aki nagyon leszeretne fogyni, de egyedül nem megy neki (illetve egy családtagomnak) és ahhoz, hogy megfelelő segítséget tudjak nyújtani neki, választ szeretnék kapni ezekre a kérdésekre.

Nekem nagyon rosszul esik, hogy ismeretlenként véleményt alkotsz rólam, még elképzeled, hogy én mire szeretném használni a tőletek megkapott információkat.

De semmi gond, megértem ha félreértetted, hisz én is látom, hogy ez a világ egyre kevésbé elfogadó és ezt nagyon sajnálom.

2019. máj. 28. 19:36
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, annak aki válaszolt eddig.
2019. máj. 28. 19:37
 9/17 A kérdező kommentje:
És bocsánat az össze-vissza számozásért, csak most vettem észre!
2019. máj. 28. 19:39
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha te bárkinek is segítséget akarnál adni a lefogyáshoz (erre legfeljebb szakemberek képesek), akkor nem ezeket a hitetlenkedő negatív hangvételű kérdéseket tetted volna fel.
2019. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!