Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lassú emésztés hajlamosít...

Lassú emésztés hajlamosít hízásra?

Figyelt kérdés

Ismerek nagyon vékony embereket, akik napi 3x és wc-znek.


Elnézést az undi példáért, de én 3 napja ettem kukoricásat és még mindig nem láttam viszont.

Ti mikor látjátok viszont?


Olvastam róla, hogy a belső-külső anyagcsere más, de akinek gyorsan végigszalad a táprendszerén, ott gyanítom nem is szívódik fel annyi... Nem?



2020. máj. 26. 11:44
A kérdező szavazást indított:
Gyors emésztésű vagyok (aznap kijön amit megettem), mégis hízok
Gyors emésztésű vagyok (aznap kijön amit megettem), nem hízok
Lassu emésztésű vagyok, (sokára látom viszont), hízok
Lassu emésztésű vagyok, (sokára látom viszont), mégse hízok
33 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem hasít az emésztésem, mégis iszonyúan hízásra hajlamos vagyok sajnos :(
2020. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, aznap nem jön ki, inkább másnap. De rendszeresen, naponta van nagy wc. Szóval ilyen szempontból nincs gond az emésztésemmel.

40 felett is ugyanannyi kiló vagyok, mint 20 évesen.

De azért már oda is figyelek, nem zabálok össze vissza mindent.

De ismerek olyat is, aki rendszeresen jár wc-re, mégis hízott. De lehet, hogy többet is eszik, mint régen.

2020. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az emésztés és az anyagcsere nem ugyanaz. Az emésztésnek nem sok köze van ahhoz, mennyire hízol vagy fogysz.
2020. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én heti kb 3X tudok nagywécézni. Hízásra hajlamos alkat vagyok, és bár sportolok és odafigyelek a táplálkozásra, a hasam szinte mindentől puffad.
2020. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én magamtól általában egy héten 1x tudok elmenni. Életmódot váltottam, már egy éve intenzív cross edzéseken veszek részt, rostosan táplálkozom, nem eszek kenyeret, sem csokit ami megfog, mégsem javult a helyzet semmit. Annyi a különbség hogy az a heti 1 alkalom nem repeszti szét a hátsómat (már bocsánat, de nagyon szokott fájni, és fél órát ültem a wc-n, néha sikertelenül) hanem most könnyedén jön. Elkezdtem szedni egy rost tablettát, ami hivatalosan nem székletlazító, de nekem nagyon jól bevált erre a célra, gyógyszertárban vettem, úgyhogy nem hiszem, hogy káros. Sajnos nem volt más megoldás. Elmentem orvoshoz, ajánlott egy hashajtót, de már az sem segít, pedig nem szedtem gyakran, tényleg csak akkor vettem be mikor már nagyon kétségbe voltam esve, hogy nem megy.

És tudjátok, nagyon rossz tud lenni az ember közérzete ha már napokig nem tud menni wc-re, sportolás közben meg had ne mondjam mit vált ki és ott milyen kellemetlen érzés, fáj a hasam minden bajom van.


18L

2020. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!