Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjt (IF) emésztési...

Időszakos böjt (IF) emésztési problémákra?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam neten ezt a IF cuccot. Nincs szükségem fogyásra, intenzíven sportolok, de az emésztésemmel gondok vannak. Ha jól értem, a lényege, hogy az emésztő szervrendszernek több ideje van regenerálódni. Mit gondoltok, segíthet nekem ez a módszer?
2018. júl. 6. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Én biztos konzultálnék szakemberrel.
2018. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokat olvastam már az időszakos böjtről, erről az esetleges előnyéről még nem hallottam (OK, hogy sokszor van békén hagyva az emésztés, de ettől még nem tuti, hogy jó neki, ha lecsökkented az evési ablakod. nyilván az adott problémától is függ ez). Ha egészségi problémád van, inkább egy jó orvost kérdezz, ezt amúgyis személyre szabottan kéne megnézni, el nem tudom képzelni, hogy az IF minden emésztési gondra csak jó hatással lehet...
2018. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha felszívódási problémákkal is jár, akkor tilos böjtölni.
2018. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát el kell mondjam hogy valószínűleg nem fog segíteni.

Lehet valamilyen vitamin hiányod van, inkább egyèl könnyű ételeket és amint tudsz fordulj orvoshoz.

Ez csak ront a helyzeten ilyenkor inkább ne böjtölj.

Ne haragudj ha megsèrtettelek, de jobb elmondani az igazságot, te nem tudod hogy mi az oka, ennek hozzá értő meg tudja mondani.

További szép napot, jobbulást!

2018. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamilyen emésztőszervi betegséged van pl crohn? Orvoshoz kéne menni. Mondjuk azt nem írtad mi a gond az emésztéseddel.
2018. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából gőzöm sincs mi a gond, gluténtől puffadok és ideges leszek, egyes tejtermékektől lágy székletem lesz (tej és tej közt hatalmas különbségek vannak nálam), tojástól ideges leszek, meg pattanásos.


Hogy felszívódással van e gondom azt nem tudom, mert sokat eszem, de intenzíven sportolok és hízom (fél év alatt 2-4kg sport mellett).


Kik foglalkoznak ilyennel? Bár nem emésztési területen, de sok kóklerrel találkoztam már, aki fehér köpenyt viselt. Hol érdemes megoldást keresni?

2018. júl. 9. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!