Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi testzsír százalék...

Mennyi testzsír százalék alatt érdemes elkezdeni edzeni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ha van rajtad egy bizonyos mennyiségű plusz akkor előbb érdemes fogyni/szállkásítani, és csak az után izmot építeni.

Szóval honnan tudom mikor érdemes elkezdeni izmosítani?

20/N



2020. jún. 3. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem testépítőnek készülsz nem szükséges ilyesmi. Az izom a zsír alá épül, legfeljebb nem látszik. Lehet izmot növelni és fogyni egyszerre.
2020. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha plusz pár kg zsír nem vezet elhízáshoz. Ugyanis izmot építeni energiaigényes, többet kell enni, és akarva akaratlanul is feljön pár kg zsír.

De! Egy átlagos fogyókúrázónak/szebb testre vágyónak ezek felesleges infók, ugyanis ezek testépítő "szabályok". Onnantól, hogy változtatni szeretnél, érdemes mozogni, tornázni, edzeni, olyan módon, ami nem terheli meg az ízületeidet (ez jelentős túlsúlynál fontos, mert nem szabad hirtelen futkosni, mikor a sétától is fájnak az ember térdei). Ha előtte nem sportoltál, akkor izmosodni is fogsz közben, afféle kezdők szerencséje. Egy bizonyos szint után ez kalóriadeficitben nem megy.

2020. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha jó külsőt szeretnék elérni akkor elengedhetetlen a testépítők szabályait is meghallgatni
2020. jún. 3. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Abszolút érdemes, de kezdőként rád kissé más vonatkozik, mint arra, aki 5-10 éve edz. Ugyanúgy, ahogy más súlyokkal is kell kezdenek, mint amikkel ők aktuálisan dolgoznak. Sőt. Kezdőknek az egész testes edzések ajánlottak, a testtájakra való felosztás később jön, mert addig úgysem tudod annyira megterhelni, hogy érdemes legyen ezzel foglalkozni.

Fél év, egy év után, ha tisztességesen edzel és diétázol, akkor már lehet ilyesmin gondolkodni, mert megakad a fejlődés. De addig a szálkásítás, tömegelés felosztás felesleges.

2020. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Menj le 20% köré, ha utána tömegelsz nem leszel nagyon zsíros pár kg plusz zsírtól, 30%-ra azért nem kezdenék tömegelni.
2020. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Legalább 22 százalékra menj le! Általában akin több a zsír, könnyebben vesz fel zsírt a tömegelés során, ezért érdemes soványan kezdeni a tömegelést. Másrészt esztétikailag is jobb, mert így a tömegelés végén, úgy 28-30 százalékos testzsíraránnyal még mindig a normális tartományban leszel.
2020. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
A lényegi kérdés, hogy mekkorára szeretnéd nyújtani a bőrödet?
2020. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Furchant válasza:
Hát én elég vaskos voltam mikor elkezdtem edzeni és most tök jól nézek ki. Nem diétáztam csak nem ettem zsíros vagy cukros ételeket. 1-2 csoki lecsúszott, de nagyrészben rizset ettem csirkével és finom is. Minél több izom van rajtad utána annál könnyeben fogsz zsírt leadni.
2020. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7-es, szeretnék olyan megnyúlt bőrt amivel gond nélkül tudok sárkányrepülőzni a fák között és megtartja a súlyom
2020. jún. 3. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Videót, különben nem vót igaz!
2020. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!