Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik fogyás céljából diétáznak...

Akik fogyás céljából diétáznak, miért akarnak süteményeket, kürtőskalácsot, csokit enni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindig azt írják, mondják, hogy elcsábulnak.

2020. jún. 3. 09:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1500 kalórián vagyok +mozgás. Bizony van, hogy eszem kürtös kalácsot, vagy valami hasonlót. Attól, hogy havi 1-2 alkalommal az ember eszik ilyet nem áll meg a diéta, nem hízik vissza. 30 napból csak 28 napot vigyázok az étrendre, nem hiszem, hogy ez egy olyan dolog ami bárkinek is fájna. Te mondj le mindenről, ha akarsz, de hidd el, így is lehet fogyni.
2020. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy kérdezni merek. Engem úgy tanítottak, ezek nem férnek bele egy diétába.
2020. jún. 3. 11:38
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmi értelme, hogy végigcsinál egy diétát fejessalátával, aztán utána nekiáll csokit enni. Kiegyensúlyozottan kell diétázni, olyan étrenddel, amit utána is tartani tudsz. Ha valaki nem akar véglegesen lemondani a csokiról, akkor ha néha mértékkel eszik belőle, nem fog hirtelen 5 kilót hízni, viszont evett valami finomat.
2020. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
98%
És ki tanított úgy?
2020. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

Ja, azt is tanították régen hogy ne egyél este 6 után, ne egyél szénhidrátot stb... de ezek már mind megdőltek.

Kb tényleg mindent lehet enni, mértékkel persze.

Én úgy fogyok, hogy minden nap eszek édességet. Vagyis konkrétan minden étkezésemben van édes mert egyszerűen rosszul vagyok ha nem azzal fejezem be az evést. Reggelire nem is tudok sósat enni.

Most ezt ne úgy képzeld el hogy kürtős kalácsot eszek reggelire, hanem pl házi készítésű muffint, teljes kiörlésű, szénhidrát csökkentett lisztből, édesítőszerből. 1 db-ban van kb 100 kalória meg 10 g ch. Megeszek belőle 3 db-ot, teljesen elég. És sokkal jobban esik mintha zabkását ennék.

Vagy cukormentes csokiból megeszek 1 szeletet ebéd után.

2020. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
nem akarnak, de elcsábulnak. nem tudnak nemet mondani.
2020. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én fogyózom, akármennyire is szeretem mondjuk a kakaóscsigát vagy a csokis muffint, meg fogom állni, hogy addig ne egyem."


Mert ez így marhaság, ezzel nem érsz el semmit.

Ha "diétát" tartasz, akkor esetleg lefogyasz, de ha vége van, akkor meg visszahízol, ugyanis nem tanultál meg egészségesen étkezni.

Ha valaki tartósan és egészségesen akar lefogyni és vékonynak maradni, akkor nem "diétát", "fogyókúrát" tart, hanem olyan étrendet és életmódot alakít ki, amit nem hagy abba, mert nem egy idöszakos kínzás, hanem az élete. A megfelelö életmódba meg belefér minden ételféle, amit szeret, megfelelö mennyuiségben fogyasztva nem fog hízni töle senki sem.

Aki ésszel fogy, az tudja, hogy egy darab édességtöl semmi baja sem lesz, viszont azt is, hogy ne egyen meg egy családi adagot - és ha néha eszik egy keveset, akkor nem fog eszébe jutni egyzserre bezabálni belöle, ellentében azzal a valakivel, aki "diétázik" és egy idö múlva nem bírja tovább!

2020. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
93%

"Ha én fogyózom, akármennyire is szeretem mondjuk a kakaóscsigát vagy a csokis muffint, meg fogom állni, hogy addig ne egyem."


Ezért kell újra és újra fogyóznod, mert időszakonként megvonsz magadtól mindent, amit szeretsz, aztán ha elérted a kívánt súlyt, ugyanúgy elkezdesz enni mindent, mint előtte. És kezdődhet az újabb fogyózás.

2020. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

15.

"Ja, azt is tanították régen hogy ne egyél este 6 után, ne egyél szénhidrátot stb... de ezek már mind megdőltek."


Vegülis tök logikus teli hassal lefeküdni,majd álmodban lemozgod,sőt állítsd be az ébresztődet is hajnali 2-re,és egyél még egy rántott húst...

2020. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%

Hogy normalis valaszt is kapj:


Szerintem a fogyokurazok tobbsege egyaltalan nem jar utana, mit hogyan es mivel kellene ennie, igy legtobbszor nemcsak sima “elcsabulasrol” van szo, hanem arrol, hogy Juliska elkezdi a dietajat, reggelre egy kavet iszik csak, ebe: salata Grillezett zoldsegekkel, uzsira 2 db puffasztott rizsszelet egy kis szelet pulykasonkaval aztan este 6 korul olyan szinten kivanja a szervezete a feherjet es egyeb tapanyagokat, hogy a falat is kiragna, nemhogy egy finom peksutire/edessegre nemet mondjon. Az edes dolgok iranti vagy meg a tipikus jele, ha valaki nem eszik eleg feherjet (tok mindegy hogy tojas, hus, huvelyes vagy barmilyen formaban).

A fo problema az, hogy az emberek tobbsege dietazik, es nem eletmodot valt, a kiegyensulyozott etrend a kulcsa a dolognak.

2020. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!