Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás csak tőled függ?

Életmódváltás csak tőled függ?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom itt az oldalon, hogy az a válasz, hogy siránkozz, old meg magad.

Fogyásnál, életmódváltásnál nem fontosabb magunknál többször a támogató háttér? Ha nincs meg a háttér, akkor próbálkozhatsz akármilyen keményen, egyszer belefáradsz.

Nekem az első látható fogyásomnál többször kaptam dícséretet. Osztályfőnök, tesitanár, távoli rokon, rég látott ismerős dicsérete sokat dobott a sikerességemen. De amikor kb. sohasem látott rohon Husimként köszöntött, alábbhagyott a motiváció.

Második alkalommal az előző fogással elért súlyról indultam évekkel később. Tehát évekig sikerült tartani az elért súlyt. Stressz, magány, baráti konfliktusok, kívülről napi szinten nem jött az elismerés. Volt, hogy -15/20 kiló környékén megkérdezte a szobatársam, hogy elértem már bármit is az életmódváltással. Ennek az eredménye a gyors visszahízás, evészavarok lettek.

Csak én jártam így? Valakinek van hasonló tapasztalata?


2020. jún. 5. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint te olyan típusú ember vagy, aki nagy mértékben függ másoktól. Ez nem jó. Döntsd el, mit akarsz, és valósítsd meg! Jött-ment emberek véleményére nem szabad adni.
2020. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért ezek nagy része nem jött-ment ember volt. Nem utcán beszólókról beszélek. És nem csak a véleményekre gondolok. Hanem mikor a családon leül ebédelni és van, hogy tukmálják beléd az ételt, máskor meg rád szólnak, hogy megint veszel egy szelet csirkehúst.

Vagy beülnek melléd chipset, gumicukrot enni.

Nem véleményként értem ezeket, hanem támogatásként. Mert szerintem egy dicséret nem vélemény elsősorban, hanem támogatás.

2020. jún. 5. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az életmódváltás csak tőled függ, de az is, hogy mennyit adsz mások véleményére vagy rosszindulatú megjegyzéseire.

Ha vkitől negatív impulzust kapsz ( teljesen mindegy, hogy rosszindulatból vagy sem ), pr meg motivációként használni- ami nem egyszerű, de van az az "azért is megmutatom".. :) Sok sikert és kitartást!

2020. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Én általában azt feltételezem az ide írókról, hogy felnőttek ők is, így bátran leírom mindenkinek, hogy csak rajta múlik. Egy felnőtt embernél ugyanis tényleg így van. Nekik már lenni kell annyi öntudatuknak és lelkierejüknek, hogy ha valamit tenni akarnak magukért meg is teszik. Sosem volt igazán nagy túlsúlyom. Kétszer jegyezték meg talán életem során, hogy híztam és picit figyeljek oda, mindkétszer jogos volt és tettem is ellene. Számomra ezek motiválóak voltak. Igyekeztem én is életmódot váltani, működik is, a családom is tud róla. Ha meglátogatom anyukámékat sosem tesznek erre megjegyzést, de ha tennének sem hinném, hogy zavarna, hiszen, tudom mit miért csinálok, ha 3 csirkét eszek meg, akkor az a 3 csirke valószínűleg belefér simán és ezt bármikor megmondom bárkinek. Ha viszont azért szólnak, mert épp a huszadik zacskó chipset tömöm magamba, akkor pedig szóljanak is. Teljesen jogos. Az embernek azért van a családja és barátai, hogy őszinték legyenek vele.
2020. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én a 3-as hozzászóló tanácsát alkalmazom, tehát ha valakinek negatív véleménye van, én meg úgy vagyok vele, hogy az nevet aki utoljára nevet. Jegyezz meg egy dolgot. Ha úgy akarsz élni, hogy másoknak megfelelj, akkor sose leszel boldog. Soha. Annyiféle ember van, mindig akad majd egy, akinek valami nem tetszik ami szerinted jó. NE figyelj ezekre és kész
2020. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!