Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos a ’tíz falat...

Mennyire hatásos a ’tíz falat diéta’?

Figyelt kérdés

Egy masszőrként dolgozó ex-katona youtuber beszélt a 10 falat diétáról.


A reggelt fél liter zöld teával indítja.

Azt mondta, 20 éve az a módszere, hogy 2 főétkezése van, a reggeli és az ebéd és egy kiegészítő, a vacsora.


Mindenféle ételt lehet enni, csak egy szabály van, hogy maximum 10 falatot, többet nem lehet, kevesebbet igen, és falatok nem lehetne túl nagyok. Állítása szerint ettől összeszűkül a gyomor, és ez ember egy idő után nem is fogja annyira kívánni az ételt.


Este instant zabkását, lefekvés előtt minél zsírosabb tejet tanácsol. Mivel tejérzékeny vagyok, utóbbi nálam felejtős, azt meg nem tudom, jó dolog-e „műanyag” zabkását enni.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert bár a videó készítője elé magabiztosan osztogat tanácsokat (és nem tartja sokra az orvosokat, dietetikusokat), de van rajta súlyfelesleg és többnek néz ki a koránál.

ezek azért elbizonytalanítanak.



2020. jún. 5. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja hogy az alacsony kalóriatartalmú cuccok külön :-) Meg gondolom mivel katona, mozog is.


Na, hogyha az a napi 30 falat nagyrészt hús, kis kenyér stb., és emellé bőségesen eszel zöldséget, az jó lehet, csak akkor meg minek így elbonyolítani.

2020. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Baromira nem mindegy, miből eszel 10 falatot. Pl csokiból sok, zöldségből kevés. Inkább egyszerűen táplálkozz egészségesen és mértékletesen.

Ja és a zabkását nagyon jól meg lehet csinálni vízzel is, csak ízesíteni kell.

2021. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, az én étkezési zavarom is valahogy így indult... aztán eljutottam az "egy falat", majd "vízhét" diétáig ;) Meg a 37 kg-ig.
2021. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Ennek a Ruleknek nem sok köze van a táplálkozáshoz vagy testmozgáshoz. Ő reklámozta, hogy csinálj 100 húzódzkodás, vagy valami hasonló baromságot naponta, hogy még véletlenül sem tudjon regenerálódni.

Ennek a diétának pont annyi értelme. Kalóriadeficit! Ez a kulcsszó. Ez a diéta is tulajdonképpen erre épül, csak szerintem ez lángész nem tudja, vagy úgy csinál, mint ha kitalált volna valami újat.

Az ilyen kókler videósoktól, mint ez, óvakodni kell. Elég ránézni a fickóra: elhízott, és kinéz vagy 60-nak.

2023. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont ettől a módszertől gyogyultam ki egy majdnem halálhoz vezető refluxból. Akkor találtam meg a videóját, amikor már semmilyen gyógyszer, semmi nem hatott és legyengülve feküdtem a fájdalomtól. Azóta is kb ennyit eszem és hónapok óta tünetmentes vagyok, a versenysúlyomat pedig tartom. Huszonéves 55 kg-s táncos vagyok..


Ja, és semmilyen ismeretség nem fűz a pasihoz, szóval nem azért írtam ezt le, hogy vedjem.

febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

15:


Ha te az ő módszerével gyógyultál ki, akkor mással is kigyógyultal volna.

Pont azt írtak le többen, h sima kalóriacsökkentett etrend a 10 falat.

És mivel a tiltás nem vonatkozik a gyúmölcsökre, zöldségekre, így nyilván kevesebbet fogsz enni azokból az etelekböl, amik a refluxot okozzak, ebben semmi új nincs: kalóriacsökkentes + refluxot okozó ételekből kevesebbet kell enni. Csak ő lebutította, és azt hiszi, feltalalta a spanyolviaszt.


Igaz, ezzel legalább kárt nem tud csinálni, nem úgy, mint edzéstechnikai kérdésekben.

febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!