Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb 10kgt szeretnék leadni,...

Kb 10kgt szeretnék leadni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

18éves 153cm magas lány vagyok 64kg

mennyi idő ennyit fogyni és hogyan kezdjek neki? már holnaptól elszeretném kezdeni

Ha éhes vagyok ihatok kv-t? attól általában jól szoktam lenni

Hány percet mozogjak? ugrókötélre gondoltam és kardióra, meg talán súlyzózásra de itthon!! sajnos terem tőlem nagyon messze van és inkább nem utazgatnék csak másfél órát oda



2020. jún. 18. 23:09
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
16%
Étkez anyiszor és úgy mint egy cukor beteg és csak diabetikus èlelmiszereket fogasz és csak vizzet igyál és ne egyél semmi édeséget max gyümölcsöt na meg max citromos ízesitet viz abol is cukor mentes vezes naplot étkezés röl sujodrol mozgásáról és akkor se hagy ezt abba ha el érted a kivánt sújt mert meg is kell tartani a sújod
2020. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Úgy kezdjed, hogy minden nap (legkésőbb 9-kor kapcsold ki az összes képernyőt és legkésőbb 10-kor feküdj le aludni és) legalább 7-8 órát aludjál! Ez nagyon sokat számít! Egyébként minden más szempontból is, de a fogyáshoz is elengedhetetlen, hogy rendszeresen jól kialudd magad. Úgyhogy jó éjt.
2020. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és kávét ihatsz, de csak délután kettőig.
2020. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Kivéve, ha koffeinmentes.
2020. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

1. víz, cukormentes üdítők, kávé mehet de inkább nullkalóriás édesítővel (ha a többi italod cukormentes mehet cukorral is).

2. kevesebb ételadagok, tészták/pékáruk kerülése. több zöldség, soványhús.

3. nem teljes "kipukkadok" jóllakásig enni, lassan enni.

4. időszakos böjt: próbáld ki, hogy napi 8 órát eszel - 16 órát nem eszel pl. este 17 óra vacsi -> reggel 9 reggeli.

5. kis mozgás nem árt, de ha nincs rá időd/kedved akkor a jó étkezés is elég a fogyáshoz. ez csak segít deficitben maradni.

6. kcal számlálás: kalóriabázis/ yazio app. pár hétig-hónapig csinálod akkor nagyjából megszokod a mennyiségeket mennyit ehetsz. egymagasak vagyunk kb, így a te kcal szükségleted is: 1200 kcal.


22/L 156 cm / 45 kg. (10 kg-t fogytam kevesebb mint egy év alatt így)

2020. jún. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
valaki amúgy hallott már szakembert aki édesítőszert ajánlja nem cukorbeteg embernek? Mert amúgy nem igazán ajánlott.
2020. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

CH szegényen se fontos enni. nem csak a szénhidráttól hizhatsz..hizhatsz a zsírtól is és a magas fehérje beviteltől is. A lényeg a megfelelő minőségű étel.


kalóriát kell számolni és akkor nagy eséllyel fogyni fogsz..ja és sportolj.

2020. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az aszpartam alapúak valóban nem, de a stevia meg az eritrit szinte null kalóriás édesítők és nem rákkeltők. Nyilván kalória csökkentés szempontjából jobb, mint a kristálycukor.
2020. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem először úgy kezdj neki, hogy egy hétig írjál fel MINDENT, amit megeszel/megiszol. Vegyél egy konyhamérleget, és mindent mérjél le.

Ebből látni fogod, hogy jelenleg hány kalóriát fogyasztasz. Elsőként ebből próbálj elvenni 500-at. Mellette próbálj többet mozogni, kezdetben napi 40 perc tempós séta is megteszi. Ha sík talajon a 40 perc alatt megvan az 5 km, az a jó tempó.

Ezt csináld 2 hétig, és nézd meg, mennyit fogytál. Ha a két hét alatt megvan 2 kg, akkor jó. Ha nincs, vegyél el még 300 kalóriát.

Ami azt illeti, hogy mikor, mit eszel, azt ki kell tapasztalni. Mindenképp hagyd el a cukrot, fehér lisztet, péksüteményeket, édességet. Napi 500 gramm zöldséget egyél meg. Emellett napi 2 adag fehérjét, ami lehet 150 gr csirkemell, 200 gr hal, 50 gr sovány sajt, 150 gr natúr görög joghurt, 150 gr sovány túró vagy cottage cheese, vagy 2 egész tojás. Egy adag gyümölcsöt is megehetsz, ami 1 db vagy 150 gr gyümölcs, de ne banán vagy szőlő, ezek túl cukrosak. Emellett napi egyszer, lehetőleg délelőtt egyél egy adag szénhidrátot, ami nyersen mérve legyen 40 gr zabpehely, rizs, bulgur, köles stb. Ne feledkezz meg az egészséges zsírokról, pl. ha 2 adag salátát eszel egy nap, mindegyikre egy kanál hidegen sajtolt olajat tegyél. Oliva, tökmag, dió stb, amit szeretsz. Egy kis étkezésre (pl. uzsonna) egyél olajos magot, de csak 30 gr legyen, a mandula, dió nagyon jó, de ne legyen sós, pirított, illetve a földimogyoró sem jó.

Hogy ezen belül hogyan, hány étkezésre osztod be a kaját, azzal kísérletezni kell, nekem a 4 étkezés vált be, van akinek 5, vagy 3, vagy 2... meglátod.

Ezek így a nagy vonalak, ezzel alakítsd a saját étrendedet, ami hosszú távon tartani tudsz.

Én 55 kilót fogytam így 2,5 év alatt, azóta is tartom a súlyom, heti 4 alkalommal sportolok mellé.

2020. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

8/9:


[link]

2020. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!