Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elérhetek bármit is?

Elérhetek bármit is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiatal, kissé túlsúlyos lány vagyok. Egy barátnőmmel összefogtunk, hogy le fogunk fogyni. Kezdetnek 5 kg-ot, majd későbbi célnak a 10-15kg-ot tűztük ki. Na most... Diéta, futás, otthoni edzés és néhai úszás elég lenne leadni 5 kg-ot? Nem vagyok jártas az ilyenekben... És ha van esély, akkor tudnátok saccolni nekem egy időt, hogy mikorra érhetem el az 5kg-os célomat? (Google nem a barátom)

Nagyon elszántak vagyunk, bár nekem érdekes ismerőseim vannak, okoskodóak és sosem tetszik nekik semmi, ahogy csinálom. Pl. bejelentettem, hogy jövőhéten elmegyek úszni,erre azt válaszolta az egyikőjük: „Azzal nem is lehet fogyni “. Nem mondtam, hogy azért mennék, hogy fogyjak. Azt hiszi mindenhez ért, mert izmosabb egy kicsit. Neki nem kell küszködnie a genetikájával (fiú az illető amúgy), neki könnyű beszélnie... Szóval ezek eléggé le tudnak törni, de nem akarom, hogy elvegyék a kedvem. Tudnátok tanácsokat adni és válaszolnátok a fentebbi kérdéseimre? Várom az építő válaszokat. Nagyon szépen köszönöm előre is.



2020. jún. 24. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriabázisban ki tudod számolni, de ez tényleg csak kb. dátum, de nekem általában be szokott jönni.
2020. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Mivel nincs sok túlsuly rajtad inkább heti fél de inkább az alatti fogyással számolj. Talán 2 hónap alatt megvan az 5kiló.

Ésszel csináld, ne akarj gyorsan fogyni mert abból csak feladás vagy anorexia lesz.


A rokonoknak, de inkább senkinek ne beszélj ilyenekről. Mindenki hatalmas egészség gurunak képzeli magát aztán jönnek az okoskodásukkal. Tényleg mindenki... a 90 kilós anyukám, aki "ezt meg ezt kéne csinálni, bár nekem nem megy de így kell..." a -sose érte el az 55kilót se- barátnőm, aki egy nagy pogácsából készült hambival a szájában magyarázza, hogy ő is mennyire odafigyel xD apukám, aki azt mondja, ha sportolok 3 kiló is lemehet egy héten o.O

Szóval mindenkinek van véleménye de te ne hallgass senkire. Tapasztald ki neked melyik módszer megy. Nekem pl a kalóriaszámolás vált be.

2020. jún. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Én nem voltam túlsúlyos. Viszont szimpla 1 órás edzéssel(itthon, eszközök nélkül) egy hét alatt leadtam 3 kg-t. Abba is hagytam.


Legyél elszánt és türelmes. Az úszással nem tudom, hogy lehet-e fogyni, viszont jót tesz a hátnak és a testtartásnak is.

De ezt inkább csak pluszba, hobbiként ajánlom. Edzést ne hagyj ki emiatt.

Sok víz.

2020. jún. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 PRajmund válasza:
100%
Amit írtál az jó. Ne hagyd, hogy mások kizökkentsenek vagy elvegyék az önbizalmad. A táplálkozásodra is figyelj! Fogyásnál még talán fontosabb is, mint az edzés! Sok sikert!
2020. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Amióta kiírtam a kérdést, azóta lement 3 kg!

#1 Igen, használom a kalóriabázist

#2 Mások nem tudnak befolyásolni. Tettek már olyan megjegyzéseket, hogy nem fog sikerülni, de máris eredményeket értem el. :)

#3 Nekem is kb. ugyan ez van! Csak az itthoni edzés mellé egy alapfokú diéta is társul.

#4 Köszönöm.

Mindenkinek köszönöm a jóindulatát! :D

2020. júl. 1. 00:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Kezdek kicsit megingani... Már leadtam 4 kg-ot, nem engedtem el magam, ugyan úgy tartottam mindent, és visszajött 6 kg... Mindig ez van. Eddig minden próbámmal ez volt, a mostanival is ez van. Nem tudom, miért ver az Isten bottal? Miért? Miért én vagyok ez a szerencsétlen? Én ezt már nem bírom idegekkel... NEM TUDOK TENNI AZ ELLEN, HOGY CSÚNYA LEGYEK
2020. júl. 11. 01:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy van valami egészségügyi gondod, amiről nem is tudsz? Menj el orvoshoz kivizsgálásra! Lehet megoldja a gondjaid. Kitartást!
2020. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valahol elcsúszol a diétádban? Egy napod írd már le, hogy mikor mit eszel stb.
2020. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 Reménykedem, hogy semmi pajzsmirigy, ilyesmi nincs... :(
2020. júl. 11. 11:52
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

Reggeli 9:00- Valamiféle kalóriaszegény szendvics, vagy ha kicsit később kelek, akkor semmit nem eszek, megvárom az ebédidőt.

Ebéd 13:00- Egy tál normális főtt étel. De az sem túl zsírosan.

Vacsora 19:00- Gyümölcs, vagy zöldség, ritkábban magában egy kis reszelt sajt.

Mostanában egyáltalán nincs étvágyam, ezért nem eszek sokat. Minimálisan edzek otthon és be is indult a fogyás. Ezt ugyan úgy tartottam, de visszajött több, mint amit eddig leadtam...

(Tudom, az étkezésem nem tökéletes, de bevált)

2020. júl. 11. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!