Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valóban a táplálkozás ennyivel...

Valóban a táplálkozás ennyivel fontosabb fogyás szempontjából mint a sport?

Figyelt kérdés

Haverom hihetetlen szépen lefogyott, viszont mondta csak diéta volt, sport semmi...

Azt mondta 70 táplálkozás és csak 30 a sport, szóval táplálkozás sokkal fontosabb szerinte és ezért fogyott szépen... Meglepett ez..


2020. júl. 2. 08:02
1 2
 1/13 andris990642 válasza:
73%
Szia! Ha jól tudom, Igen diéta, viszont ha izmosabb alakot akarsz csinálni hogy formásabb legyél akkor a sportot kell előre rakni.
2020. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A kettő együtt effektív igazán, ráadásul, ha mozgás nélkül fogysz, akkor nem fejlődik az izomzatod, és az alakod sem lesz jó, csak soványabb leszel.
2020. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Itt a 70 táplálkozás 30 sport a közmegegyezés.


Szerintem ez hülyeség, de ha nem ezt mondom, akkor lepontoznak! :o


Sportolni mindig lehet többet, kevesebbet egy idő után nem lehet enni. Napi 10.000 kalóriával sem hízol el, ha tartasz 3 komoly edzést naponta (élsportolóknál nem ritka). Napi 1500-al is hízol, ha 50 kilós lányként csak egész nap ágyban fekve nyomkodod a telefonod, mert csak 1200 körül lesz a fogyasztásod, az a napi 300 többlet meg egy hónap alatt 1 kg hízás.


De biztos főleg a táplálkozás, persze...


Persze fontos a táplálkozás is, leginkább azért, hogy a sportoló életmódhoz megfelelő tápanyagok a szükséges időben, arányban rendelkezésre álljanak. Ha az a napi 10.000 kalória csak jégkrém, meg tészta lenne, akkor a sportolónak hamarosan minden baja lenne. Kell a fehérje, kell a szénhidrát, kellenek a zsírok, kellenek nyomelemek, kell víz, kellenek a rostok.


Életvitel, életminőség miatt is fontos, hogy az új életmódod nem az önsanyargatásról szóljon, hanem a megnövekedett teljesítőképességről. Ha sanyargatod magad a kevés kalóriával és még mozogni is akarsz, az kiégéshez, sérüléshez, betegséghez vezet - nem fogyáshoz. Hosszú távon nem tartható.


Ellenben egy kiegyensúlyozott, egészséges étrend, és megemelt aktivitás tartós és fenntartható eredményt hoz, és még te is jobban érzed magad.

2020. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3. Igen de mondom barátom, csak diétával szépen lefogyott, igaz nem lett izmos, de azért jó alakja lett
2020. júl. 2. 09:28
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
#4 Addig tart, amíg keveset eszik. Utána szépen visszamásznak a kilók.
2020. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5. Nem tudom, én is volt hogy fogyoztam és beállt a gyomrom egy kevés kajára és nem hiztam vissza... Nem kívántam több ételt
2020. júl. 2. 09:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 10000 kcalt profi sportolók sem tolnak le. Ha nézegettél kalória kalkulátorokat, meglepően kis határon mozog a fogyás, hízás téma,mozgás ide vagy oda.

Én 5 éve sportolok, versenyezni is járok, szóval elég aktív vagyok, de csak fél éve kezdtem el lefogyni, amikor az étkezésemre elkezdtem jobban odafigyelni.

A másik dolog, a napi általános aktivitás sokkal jobban megdobja az igényeidet, mint az edzés. Ha egész nap fetrengsz az ágyban, de heti 2x lemész edzeni, nem fog semmi történni. Sőt, akkor sem, ha naponta edzel fél órát.

De, a sport ettől függetlenül szerintem is nagyon fontos. Egyrészt, ha mozogsz, mert formásodni is akarsz, akkor jobban oda fogsz figyelni a minőségre is, mert ha nem teszed, rosszul leszel.

Másrészt, nem leszel formás a fogyástól. Se feszes. A mozgás sokat tesz nem csak az izmok fejlődéséért, de a bőr feszességéért is.

Harmadrészt, rengeteg endofrint képes felszabadítani, ami hatékony azok számára, akik stresszevők.

2020. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem itt mondják ezt, hanem a szakemberek is.

Hiába mozogsz, ha közben többet eszel, mint kéne, akkor sose fogsz lefogyni. Kalkulátorokban meg lehet nézni, hogy egy-egy edzés, egy-egy mozgásforma mennyi energiát éget el. Nem sokat. Sokkal kevesebbet, mint az ember gondolná.

A mozgást nem is az elején kell elkezdeni. Ha kezd lelassulni a fogyás, akkor érdemes bevezetni, így kicsit felpörög az anyagcsere és nem kell még kevesebbre szorítani a kalóriakeretet.

2020. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amit haverod mond az valamennyire igaz, de nem minden esetben. Végig kell gondolni hogy ha megvagy hízva akkor miért híztál meg. A miért alatt azt értem hogy át kell gondolni a múltat hogy mennyire figyeltél oda az egészséges étkezésre, mennyit mozogtál és mit. Na meg persze ezen belül azt kell nézni leginkább hogy mennyi kalóriát használsz el egy nap átlagosan ami lehet a munkád miatt is meg a napi rutin stb... miatt és mennyit viszel be. Nyilván a hízás akkor következik be ha valaki több kalóriát visz be alapjáraton mint amennyit elhasznál. Nyilván haverodnak leginkább az étkezésével voltak gondok teljesen egészségtelen és túlzásba vitt zabálásai voltak, valószínű neki egy jó diéta pontosabban inkább életmód váltás az étkezés terén már eredményt hozott mert lehet nála ezzel volt a fő probléma. De aki mondjuk valamennyire odafigyel az étkezésre, nem nassol összevissza minden szutykot, és mégis el van hízva akkor nála valószínűleg a sport lesz az ami segíteni fog igazán. Ha túl kevés kalóriát éget el egy nap akkor a sport hatékonyabb mint az étrend változtatás. Persze a kettő együtt a legjobb átlag embereknél.

Nálam annak idején leginkább a heti 5 nap mozgás az ami sokat segített közel 30 kilót dobtam így le. Az étkezésemen akkor csak annyit változtattam hogy a nassolásokat teles egészében elhagytam, édességeket, chipseket meg minden ehhez hasonló dolgokat elhagytam. Egyedül csokit ettem, de azt sem úgy hogy napi 1 táblát hanem 1 tábla csokiból 2 maximum 3 kockát ettem meg egy nap és ennyi, leálltam vele és napokig nem nyúltam a csokihoz. Tehát olyan 4-5 naponta ettem 2 kocka csokit és ennyi volt a nassolás. Süteményeket csak bizonyos alkalmakon ettem és ennyi. A főétkezésemben annyit változtattam csak hogy az extra zsíros kajákat kiiktattam teljesen amúgy sem voltam nagyon oda értük. A rántott dolgokat minimalizáltam úgy hogy havonta csak 1 nap volt valamilyen rántott kaja és ennyi pont. A szénhidrátot minimalizáltam például kenyeret nem ettem főzelékhez, leveshez, stb... tehát amit gyerekkorban ránk szoktattak hogy sok mindent együnk kenyérrel azokat szépen elhagytam, nem egyszerre hanem fokozatosan. Igazából teljesen értelmetlen a kenyér főleg a fehér borzasztóan sok szénhidrát és plusz kalória, és nem megfelelő tápanyag. Oké hogy jól laksz tőle de csak megtelsz normális tápértéke nincs így.

Én ezeket is minimalizáltam de nem hagytam el teljesen és fokozatosan csökkentettem ezeket.

Aztán ugye az alkoholról is leszoktam annak teljesen más oka is van amibe nem mennék bele.


A lényeg hogy nekem egy étrend átalakítás és heti 5 nap sport bevezetése ami segített. Előtte diétákat kipróbáltam semmi értelmük nem volt csak éhes voltam, meg kínlódás volt az egész. Persze azzal kezdtem hogy csak mozogtam és az étrendet eközben alakítottam át. Amikor már már ott tartottam hogy elértem azt a súlyt amit akartam akkor az étrendemet megtartottam és erősítésre álltam át leginkább a sport terén. Ezzel tartom a súlyom, jó 1-2 kiló ingadozik de ez teljesen belefér.

2020. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9. Olyan nincs... Nem nassol, oda figyel az étkezésre stb. És mégis el van hízva, ha ilyen van akkor orvos, mert vagy IR vagy pajzsmirigy gond...

De általában azt mondja ő nem nassol, közben meg azért ezt is azt is eszi napközbeni.. Végén kiderül

2020. júl. 2. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!