Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás után mit egyek? Reggel...

Futás után mit egyek? Reggel szoktam menni futni, éhgyomorra, azután mit egyek? Gondoltam turmixot iszom, az jó vagy nem?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:

attol fugg, hogy mibol van, de valoszinuleg jo

Viszont egyel is

2020. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mit inkább?

2 tojás az sok?

(gyümölcs turmixra gondoltam kicsi joghurttal)

2020. júl. 4. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Turmix hülyeség, az emberi emésztőrendszer szilárd táplálékra van kitalálva. Ha inni akarsz, akkor víz, ha viszont enni, akkor szilárd, megrágásra alkalmas étel legyen.

Legjobb reggeli a szendvics, mert lehet csinálni teljes kiőrlésű kenyérből, zsömléből, lehet hozzá rengeteg zöldséget enni, csirkével, vagy sonkával. Ha van időd, két tojásból rántotta + rengeteg zöldség is jó.

2020. júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
banán+zabpehely -> zabkása is jó kombó lehet
2020. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

"De mit inkább?"

Nem inkább, hanem egyél IS. Jó a turmix is, fehérje, rost, vitamin, stb., de egyél is mellé valamit. Bármit, amit szeretsz, ami van otthon, stb., hogy ellásd a szervezetedet energiával. Miért olyan nagy gond ez?


"2 tojás az sok?"

Kevés. Mást is egyél mellé, ne csak úgy magában egyed.

2020. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy itt ilyet nem szoktak írni, mert fogyókúrás témakör, de futás után célszerű szénhidrát dús kaját enni. Én kenyeret eszek csirkemell sonkával, műzlit meg joghurtot a reggeli futásom után, igyekszem pótolni az elvesztett kalóriákat, tehát 1500 kcal általában megvan a reggelim.
2020. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem az elvesztett kalóriákat kell pótolni, hanem a kiürült glikogén raktárakat visszatölteni.

Számos kutatás rámutatott, hogy az első regenerációs ablak 30 percen belül kezdődik az edzések után. Ez az az időszak, amikor a szervezet a leginkább nyitottabb a tápanyagok felvételére, mint a szénhidrátok, fehérjék, ásványi anyagok, vitaminok, stb.


Edzések alatt az izmaink sérülnek, a glikogén raktáraink kiürülnek. A tápanyagok sokkal könnyebben beépülnek ebben a nyitottabb ablakban. Ebben a rövid időszakban a kortizol (stresszhormonok) szintje is megnövekszik, és a tested stresszes állapotban van – a táplálkozás az, ami képes ezt megfordítani.


Fehérje, és szénhidrát dús étkezés, na de nem péksüti, vagy mekis kajára gondolok ch alatt, hanem pl. zabkására.


[link]

[link]

2020. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!