Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom hosszúra sikeredett de...

Tudom hosszúra sikeredett de nem lenne érthető rövidebben szerintem. Valaki segítene? Kinek hogy sikerült elfogadnia magát?

Figyelt kérdés

Először is : 165cm/50kg/L/12 (már kevés van és 13)

*röviden*:

Két évvel ezelőtt 74 kg körül lehettem. Nagyon sokat csúfoltak. Azóta lefogytam 24kgot. Ha visszagondolok hogy milyen voltam fel sem tűnik. Vagyis kövérnek látom így is magam. Próbáltam rengeteg sportot, a futáshoz nincs akaraterőm, sétálni nagyjából minden nap megyek, de a fogyásom szerintem a 30 napos appnak köszönhető inkább. Nagyon sokszor nekikezdtem diétának, ezt úgy hogy senki sem tudott róla, és ha ez nem lenne elég sokszor éheztettem magam, mert itthon mindig zsíros kaják, cukros lekvárok, sütik voltak. Amit a diéta alatt ettem azok nagyjából ezek voltak: főtt/rántott (olaj nélkül) tojás, egy kicsi natúr activia, uborka, paradicsom és alma. Tehát elég nehéz volt. A cukros üdítőket nem szeretem, tehát ezekkel nem is volt gondom, néha amikor elmentünk valahova csak akkor ittam keveset,mert muszaj volt. Ez a diéta 3 hétig tartott max, mert ha megettem pl egy cikk csokit már végem volt. Vagyis azt hittem hogy elszúrtam mindent, nagyon rosszul éreztem magam(lelkileg) és egyfolytában azt nézegettem hogy nézek ki. Mindenki azt mondja hogy nagyon vékony lettem de én most sem látok semmi változást. És nagyon idegesít ha pl leülök és látom hogy a hasam kicsit megtürődik vagy van egy kicsi kiállo rész az alján (tényleg kicsi, csak saját szemmel máshogy látom) . Amit tudni kell rólam, hogy van amikor kicsit túlzásba esek az edeseggel (egy héten vagy egyszer, max kétszer) , és nem tudok megállni egy-két keksznél/csokinál. Ezellen próbálok is tenni, de nem nagyon megy. Lehet emiatt is kevesebb az önbizalmam. Többször is próbáltam elfogadni magam de egyszerűen ha szembe kerülök egy tükörrel csak a hasam tudom nézegetni. Szóval szeretnék segítséget kérni, hogy hogy tudnám elfogadni magam? És a hasamról esetleg eltüntetni azt a kicsi kilogo részt? (előre is köszönöm a válaszokat és tényleg bocsi a sok írásért❤️)



2020. júl. 7. 13:33
1 2
 11/12 Laylah ***** válasza:

Még azt tudom javasolni, hogy ha abszolút nem találsz semmilyen sportot, amit élveznél, akkor megpróbálhaod azt, hogy a suliban komolyan veszed a tesi órákat. Általában mindenki csak ellébecolja, tudom, mi is azt csináltuk :D de ugye ott szokott lenni futás, gimnasztika, kis erősítés, csapatjátékok meg ilyenek, ha azokat rendesen, szabályosan csinálod, akkor felszedhetsz pici izmot is.

Merthogy valószínűleg az izom hiánya a gond nálad, létezik a skinny-fat jelenség. Ilyenkor minden érintett azt hiszi, hogy tovább kell diétáznia, közben pedig csak azért nem néz ki jól, mert nincs izomszövet, amin el tud oszlani optikailag az a minimális felesleg.

Youtube-on is rengeted tornavideó van, azokból is szemezgethetsz kedvedre, bármilyen stílusút és nehézségűt találsz. :)

2020. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem szólókkal, csak még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon vigyázz, nehogy anorexiás vagy bulémiás legyél (vagy valami hasonló), mert ez elég veszélyes, és az egész nem ér ennyit.

Tényleg találj valami sportot magadnak, biztosan lesz, amit élvezel.

Amúgy én is sorstárs vagyok, szóval tapasztalatból mondom :)

2021. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!