Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyátalán igy fogok fogyni?

Egyátalán igy fogok fogyni?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 hete kezdtem el edzeni, és diétázni. Azelőtt csak zabáltam, mindent, csoki, chipsz, energiaital, junk foodok, kola, tea, stb... EGÉSZNAP. És 2x is voltam wcn. A mai kajám ez volt: Ebédre rizs csirkemell, délután edzettem 2 orat. Délután egy banán. Vacsorára pedig egy joghurtot, meg egy valami pékséget ettem meg (kicsi volt, kb 300 kaloria volt) Tudom az nem volt jo. És már kb 2 napja nem is volt nagy wcn, mivel nem tudok, mivel réghez képest szinte semmit nem eszem. Nem tudom hogy kaloriadeficitbe vagyok-e. Mindennap edzettem eddig, 1 piheno nap volt.

2020. júl. 9. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Egyelőre éhezteted magad, biztos, hogy deficitben vagy, csakhogy hamarosan edzésre nem marad erőd. Érdemes volna az ésszerűség határain belül maradni, sokkal változatosabban enni, több zöldséggel, az edzés is elég hetente 4-5 alkalommal. A kalória szükségletedet pedig számold ki egy kalkulátorral, és 300-500-al kevesebbet érdemes enned. Az, hogy a rengeteg vackot elhagytad már magában sokat számít.
2020. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok víz, egy-egy kávé csodákat művel, aztán beáll az kávé nélkül is.
2020. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem egy hosszan fenntartható életmódot hozol létre - gyarkolatilag végig szenveded.

Véleményem szerint, törekedj a fokozatosságra. Nem lesz drasztikus súlyleadásod 1 hónapon belül, de legalább amint eléred a kívánt célt nem is fogod visszaszedni egykettőre.

1.) Ne mindent azonnal vonj meg magadtól. A csoki/chips közül egyikről mondj le, a másiknak az adagját is felezd, majd a későbbiekben azt is ráérsz elhagyni.

2.) Energiaital/kóla/tea: válaszd a cukormentes verziókat (persze, azt mondják, hogy abban viszont a zsír a több, de még mindig egészségesebb) és minél több vizet igyál! Vízből legalább 2liter menjen le naponta, hiszen az elősegíti a fogyást.

3.) Minőségit egyél. Nagyszerű ételeket lehet csinálni, sőt.. már azzal a világot megváltod (persze ez idézőjelben azért), hogyha a lisztet lecseréled egyik receptedben, bevezetsz új zöldségeket és gyümölcsöket stb. (instagram oldalak tömkelege ajánl diétás recepteket) [a rizs-csirkemell nem egy örökké tartható dolog]

4.) Az, hogyha szarrá edzed magad már az elején, nem feltétlenül a kívánt hatást fogja elérni. Nem testileg, hanem inkább érzésre, hiszen ott az esély, hogy megutálod az egészet, ha nem is élvezetből csinálod. Márpedig kezdőként, új életmódváltóként nem hiszem, hogy örömteli az edzés. (Legalább is én végig szenvedtem az elején) A sportot is fokozatosan vezesd be.


Bármi kérdésed van, nyugodtan fordulj hozzám privátban, ha tudok, segítek!

2020. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Megettél egy pékséget? Az igen! Jó étvágyad van neked. X'DDDD
2020. júl. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kevés kaja hosszútàvon nem tartható fogyàst eredményezhet maximum. Nem is egészséges.

Próbàlj húst zöldségeket, tojàst, olajos magvakat, sajtot , minőséget, vàltozatossàgot vinni az étrendedbe.

2020. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!