Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » OMAD (24/1 étkezés) diétával...

OMAD (24/1 étkezés) diétával milyen sikerélményetek volt? hogyan csináltátok, mit mozogtatok mellette, mennyit fogytatok?

Figyelt kérdés
Csak olyan írjon, aki csinálja/ta is.

2020. júl. 13. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Semmilyen. Nem lehet tartani, zsírdisznóra hízol utána.
2020. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Én csináltam 1 évig.

116,5 kgról, 66,5 kgra fogytam.

Túlzásba vittem.

Utána annyira kivoltam éhezve hogy egy salátalevél vagy nyers répa világ legfinomabb ételének tünt.

Visszahiztam 1 év után 89 kgra.

Már életmódváltással újra elkezdtem leadni, lassan 1-2 kg. Igazából ez újabb böjt, de ezt tudom tartani, alternativ böjtölés, egyik nap nem eszem, a másik nap közel dupláját viszem be kalóriának.


Szóval az omad-dal az a baj hogy egy étkezés alatt nem tudsz bevinni mindent amire szükséged van, aztán kiéhezel és visszaeszed magad. Érted 1 óra alatt 1500 kcal nem tudsz többet enni, hogy egészséges legyen , lehetetlen. Ha gyorskaját szemetet eszel akkor tápanyahiányod lesz, ha rendesen eszel akkor viszont a kalóriád nem lesz meg mert nem tudod megenni. Plussz lelassul emésztésed, nekem emésztési bajokat okozott. De bőröm tökéletesen eltünt, nem maradt lógás utána.


Szóval jó, de tarthatlan fogyási eszköz.

Javaslom alternativ böjtöt, 2 in 10 ahogy osztrákok ismerik. 0 kcal egy nap , aztán másik nap igényed 1,9 x maximum. Ha megvan a kivánt súly kcal igényed 2x és tartod a súlyt.

Bármit ehetsz, belefér a normál és szemét kaja is. Tökéletes életmód ha fegyelmezett vagy. Egyik nap tiéd a világ a másik nap böjtölsz. Egyszerü. Imádom.


Mestere vagyok már a böjtnek. Jó érzés amit nyújt

2020. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es és mit mozogtál mellette?

Vagy miket ettél? Szénhidrát mennyi volt?

Én tudom tartani a súlyt utána, csak kérdéses, hogy ülő munkában mennyire hat ez a fajta módszer, vagy mennyi idő alatt lesz látványos.

2020. júl. 13. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
#3as Miből gondolod, hogy tudod tartani? Semennyire nem hat a módszer, ha nem leszel kalóriadeficitben, csak tönkre teszed az anyagcserédet.
2020. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
onnan, hogy már fogytam 12 kilót és tartom a súlyt..
2020. júl. 13. 20:48
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Semmit sem mozogtam, séta esetleg a végefelé.

De már annyira megváltozott a gondolkodás hogy túl egészséges életmódot akartam, nagyon sok volt.

Óvatosságra intelek hogy ne akarj lemondani sok mindenről és hogy nehéz tartani egy életen át.

Addig mész amig fogynak kilók motivál, de 1 óra kevés ahhoz hogy eleget egyél, nem tudod évekig tartani.

Nekem könnyü munkám volt szóval nem volt gond.

Alacsony szénhidrát tönkre vág nem ajánlom, de vmilyen szinten kell korlátoznod mert omadnak barátja, tehát 130gramm legyen a szénhidrát, próbálhatod többel is de akkor éhesebb leszel hamarabb.


Mert a szénhidrát rövid távon laktat nagyon, viszont így fennt áll hogy nem viszed be a kalóriádat egy óra alatt és később éhes leszel. Ezért zsírosabb ételekre kell koncentrálni és sok fehérje hogy izom és bőr jó legyen.


Rostra is figyelj megint emésztés baj lehet ha nem viszel be eleget. Szorulás , stb, hasmenés. Plussz sokkolhatja a gyomrodat az hogy 1 óra alatt viszed be egész napi kajádat.


Az is kérdés mikor eszed meg kajádat, reggel lenne logikus de akkor nehezebb tartani utána és nem vagy olyan éhes akkor még.

Vacsora sokak kedvence, de este baj lesz emésztéssel, meg akkor pont nem kell már energia annyira.

2020. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam,ketogén diétával kombináltam szóval nagyon sok zsír volt benne ami rendesen ellátott energiával,semmi éhségérzet és eredménye is volt,nekem kényelmesen csinálható volt a sok zsír miatt,de lehet szénhidráttal nem ment volna,ebben mások vagyunk.

Ki kell próbálni kinek mi a jó,kalóriadeficit nélkül viszont ne várj semmit,úgy fogd fel az egészet,hogy kalóriadeficit megvalósítás úgy ahogy neked a lehető legkényelmesebb és megoldható.

Ha kínzod magad nem lesz hosszútávú a hatása és még egészségtelen is,de azt neked kell kitapasztalni mi a jó neked,lehet érdemesebb egy 16:8 böjttel kezdeni,a heti 1 24 órás böjt is jó,én ezeket próbáltam,meg persze semmi cukor,fehér liszt meg gyors kaja.

2020. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Előző héten 800-1100 kalória közt ettem.

Volt, hogy 1600 becsúszott a végére.

Meg figyeltem a szénhidrátra 60gramm alatt tartani, viszont mostanában inkább arra figyelek, mit eszek. Szokott 150-re is menni. De általába belefér abba az egy órába.

Lehet a 800 kalória kevés, úgyhogy visszamentem 1600-ra.

Én is 116 kiló vagyok most.

Én most úgy eszek, hogy délután 2-3 órakor szoktam egy adag kaját, aztán kb. ennyi.

2020. júl. 13. 21:23
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Az ilyen 800 meg 1100 kalóriákat felejtsd el 116 kilósan,csak ártasz vele,olyan tartalékoló üzemmódba kapcsol a szervezeted,hogy lehet még híznál is,és nagyon egészségtelen is.

1600 is kevés lesz szerintem,de ha neked viszonylag kényelmes és nem jelez a szervezeted,hogy kevés akkor nincs baj,viszont ha ennyitől nem indul be a heti 1 kg fogyás akkor vidd feljebb a kalóriát mondjuk 2000ig és figyeld,hogy reagál a test.

Kezdetben persze lehet könnyen mennek majd a kilók,de a heti fél max 1 kg minusz legyen a cél és ahhoz viszonyítsd a kalóriaadagot.

2020. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az miért van, hogy még ilyen kerettel se, de rendes kerettel se ment le heti 1 kiló?

Most oké, hogy itthon ülök, de elvileg így is kellene működnie, nem?

Hozzádobtam a sportot, mert mikor dolgoztam, ott másfél hónap alatt lement 7 kiló.

2020. júl. 13. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!