Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 190 cm, 75 kg miért tűnik...

190 cm, 75 kg miért tűnik nekem soknak?

Figyelt kérdés

Most a karantén alatt nem ettem (eszem) olyan sokat, így sikerült pár kilót fogynom is, most 75 körül vagyok, a kb. 190 centimmel. Sose voltam nagyon vékony, volt, hogy egész kövér is voltam (max. 90 kg), viszont most azt mondják, hogy eléggé vékony vagyok, viszont én ezt nem érzem. Persze, amíg volt rajtam több kiló, addig rosszabb volt a közérzetem, de ennyi, sehol sem érzem azt, hogy kevesebb rajtam a zsír: tokám még mindig van, a hasamon, combomon is meg tudom fogni a hájat, semmi se változott abban, ahogy látom magamat, pedig a mérleg kevesebbet mutat.

Szoktam biciklizni is: mondjuk heti négyszer 26 vagy 42 kilométert május vége óta, változó tempóban, így az is fogyasztott gondolom, még talán egy kis izmot is tett a lábamra, de ez nem magyarázza, hogy nem érzem azt, hogy soványabb vagyok, mint szoktam lenni, pedig 21-es a BMI-m?

Meg tudja ezt magyarázni nekem valaki? És mit kéne tennem? Legyek még soványabb, vagy ez már elég így?

19F

Köszönöm a válaszokat, minden véleményre, tanácsra nyitott vagyok! :)



2020. júl. 14. 22:39
 1/8 anonim válasza:
75%
Le kellene cserélni izomra azt a zsírt. Kb ugyanennyi kiló vagyok, de nincs tokám, hájam, stb. mert krva sokat edzek. Bicikli a lábaknak jó, de a többi izmot is kéne gyúrni
2020. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
A 90 kg se volt sok, most meg nagyon sovány vagy, valószínűleg testkép zavarod van. Amit meg tudsz fogni, az a lógó bőröd. Nem fogynod kell, hanem izmosodni.
2020. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Mert bolond vagy. Erre nincs jobb és reálisabb magyarázat.
2020. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Skinny fatnek hívják ezt, keress rá, hiába vagy sovány, a zsír százalékod magas, és kevés az izomzatod. A kerékpározás elsősorban erőnléti, és nem izomépítő sportág.


2:

Ha kevés az izma, akkor a 90 kiló ilyen magassággal lehet nagyon sok is.

2020. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma reggel a mérleg ezeket az adatokat írta ki. Persze benne van, hogy régi lehet már a mérleg stb., de ezek alapján skinny fat vagyok?

Zsír 10,7%

Víz 61,3%

Izom 46,7%

Csont 6,6%

2940 kcal

74,1 kg

2020. júl. 16. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy skinny fat 9-20% közötti a normál testzsír arány, majdnem átbillensz a túl sovány kategóriába.
2020. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akkor téved a mérleg. Toka, sörhas, stb. nincs 10% zsírral. Te mondtad, hogy nem edzel semmit, szóval nem is nagyon lehetséges, hogy ez lenne a valós helyzet.
2020. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5:

4-es vagyok, ez teljesen rendben van, ha a mérleg jól mért, mégsem vagy skinny fat. Tokád valószínűleg a fogyás óta hátramaradt bőröd miatt van, az idővel meg fog szűnni, a hasadat, combodat pedig erősítéssel tudod izmosabbá, így feszesebbé, tónusosabbá tenni.

2020. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!