Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy mutathat több, mint 10...

Hogy mutathat több, mint 10 kg különbséget a digitális és a hagyományos mérleg?

Figyelt kérdés
ugyanabban az időben (egymás után mielőtt valaki belémköt) álltam rá mindkettőre, sőt még ugyan oda is tettem őket, mégis a digitális 108 kb-ot mutatott a hagyományos meg 95öt. Ez hogy lehet? pár kg különbség még oké, na de hogy ennyi??
2020. márc. 18. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván rossz az egyik mérleg.
2020. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
na de melyik? hogyan tudnám kideríteni?
2020. márc. 18. 20:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Rossz az egyik. Persze ha nem ugyanazon a padlón stb. mérted, akkor akár ez is okozhat mérési hibát. Másrészt ne csak 1x, hanem 3x mérj és átlagolj, ha nagyon szór, akár 5 mérésből hagyd el a legkisebbet és a legnagyobbat, és úgy átlagolj. De a mechanikus mérlegnél azzal, hogy lassan, gyorsan, előre-hátra terhelve stb. lépsz rá, sokat lehet változtatni a mérési eredményt. A digitálist nekem kevésbé sikerült behülyíteni.
2020. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs egy harmadik mérleged, akkor nehezen. Amúgy szerintem a mechanikusnál több a hibalehetőség. Annak nem 100 kg a méréshatára eleve? Mert akkor érthető a különbség, a tartomány szélén már nem mér jól.


De ne keseredj el, igazából a mérleget el is teheted, és mérőszalagot használj inkább, a haskörfogatod mérésére. Az a lényeg.

2020. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Álljon rájuk valaki, aki tidja, hogy hány kiló.
2020. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyel ra 10 kg lisztet.

Amelyik 10et mutat az a jo

2020. márc. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van súlyod?

[link]


Vagy mérőedényed?

[link]


Esetleg petpalack, benzineskanna...?

Közértből hazahozott, megmért áru?

2020. márc. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Digitálison én is 5g-mal nehezebb vagyok, amikor liszttel és konzervvel teszteltem, akkor jót mutattak, nyilván olyan kis mennyiségnél a hiba is kicsi.
2020. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet: mindkét mérlegen leméred magad simán, és úgy is, hogy a karodban/egy szatyorban stb. 5 vagy 10 liter vizet tartasz palackokban (vagy lisztet, cukrot, ami van). Ha az egyik mérleg a _különbséget_ hibásan méri, tehát nem 5 vagy 10 kg-mal leszel nehezebb, akkor lebukott.
2020. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy a gyártó bukott le, hogy nem annyi liszt vagy víz van betöltve... :D
2020. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!