Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire zsíros a hasam?

Mennyire zsíros a hasam?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


(az ananászos bugyogótól most tekintsünk el, amikor fényképeztem nem gondoltam hogy bárki is látni fogja ezt a fotót)


Mostanában egy kicsit meghíztam és most ennyire zsíros a hasam. Mennyi idő amíg újra lapos lehet? És mennyi idő mire elérem hogy kockás legyen, ne durván, de azért látszódjanak?

Hasizom gyakorlatokat csinálok heti 2-3x (mellette a többi izomcsoportra is erősítek nyugi) és 1-2x kardiózok, futok vagy biciklizek.

Az a baj hogy rászoktam arra hogy nagyon bezabálok, annyira hogy feszüljön a hasam ilyen hülye egészségtelen kajákból.

Vajon mennyi idő amíg újra vékony leszek?



2020. aug. 1. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, de én itt nem látok semmilyen hasat, nem is nagyon értem, hogy te mit látsz.


Ha kockákat akarsz, akkor hagyd el az egészségtelen eteleket, és növeld a feherjebevitelt, mellette pedig súlyzós edzés teljes testre, nem csak a hasadra.

2020. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A hasad egyáltalán nem zsíros, konkrétan nincs is. Kockás hasad csak súlyzós edzéssel lesz, kb. 1 év alatt. Tömegnövelő magas fehérje tartalmú étkezéssel.
2020. aug. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Előtte kockás volt a hasad, és ez már az elhízás eredménye?

Kockás hasat lányként kicsit nehezebb formálni, egy év intenzív edzés, hasizomgyakorlatok, és több fehérjebevitel szükséges, mint ahogy előttem válaszolta valaki.

2020. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez zsíros?😂😂😂😂 ok. Lehet meg kéne làtogatnod egy orvost, mert testkép zavarod van , ha tényleg annak làtod. Netán csak azt akarod, hogy fényezzenek , és valójában jól tudod, hogy nincs is semmi felesleg.
2020. aug. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Abszolút vékony vagy, meg egy kis napozás vagy 2X3 perc szoli meg nem ártana
2020. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha nagyon kihúztad volna magad, nekem úgy tűnik, de úgy nem ér ám!

Ha lazán állsz, akkor is ilyen?

Mert így semmi zsír nem látszik a hasadon, ez csinos így, kocka nélkül is. Ha barnulnál picit, tónusosabbnak tűnne, napizással lehet csalni a látványon ici picit.

2020. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem átlagosnak rűnik,szerintem egész jó:)

Esetleg egy kis sport nem ártana,de felesleged nem nagyon van

L

2020. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem minden rendben van a hasaddal. Ha kockásat szeretnél: mindenkinek az, csak a zsírtól nem látszik. Bár tény, minél vastagabb az izom, annál mutatósabb, ugyanis akkor mélyebbek a barázdák.

De ahhoz, hogy látszódjon, olyan szintre kell levinni a testzsír százalékot, ami nőknél már egészségtelen.


Itt találsz egy nagyon jó cikket a hasizom felépítéséről, és fejlesztéséről:

[link]


A szálkásításhoz, diétához sok weboldalt találsz.

Azt viszont nem sok helyen írják le, hogy ha nem vagy kigyúrt testépítő, akkor ehhez a testzsír százalékot 10-12% környékére le kell vinni. Vagy még lejjebb.

Ha igazán izmos vagy, akkor 16-18%-nál már látszódnak a kockák, de ehhez komoly izomtömeg kell.

És nőknél az egészséges testzsír százalék 20-25%. 20% alatt már kimaradhat a menzesz, és akár meddőséget okozhat. Szóval a kockahassal ezt (is) kockáztatod.


Amit érdemes még elolvasni a témában:

[link]


A testzsírszázalékról meg itt:

[link]

2020. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nincs testképzavarom, tudom hogy így is teljesen jó vagyok, de van mikor laposabb a hasam és nekem az jobban tetszik.

Lányként nem annyira szeretnék súlyzós edzést csinálni, inkább csak saját testsúlyosokat, remélem hogy ezzel is tudok eredményt elérni.

22% a testzsírom, volt 20 is de akkor már kimaradt a menzeszem, ezért nem tudok alá menni, pedig szeretnék mert akkor már egy picit látszódtak a kockák.

És igen tudom hogy milyen fehér vagyok:D de nem szeretnék lebarnulni (meg nem is annyira tudok, csak leégni)

2020. aug. 2. 10:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"22% a testzsírom, volt 20 is de akkor már kimaradt a menzeszem, ezért nem tudok alá menni, pedig szeretnék mert akkor már egy picit látszódtak a kockák."


Akkor ezzel el is döntve. Mint fentebb írtam, 20% felett nem látszik a kockahas! 20% alatt meg elmaradhat a menzesz, tehát a peteérés is...

Ergo vagy kockahas, ezzel a meddőség kockázata.

Vagy nincs kockahas.


Te tudod, mennyit ér meg neked.

2020. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!