Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire jó a BMI és egyáltalán...

Mire jó a BMI és egyáltalán miért használják?

Figyelt kérdés

Én 108 kg vagyok és 184 cm. Ez alapján a BMI-m 31.9, ami már egész komoly elhízást jelent elvileg. Jó pár éve járok konditerembe, ott van olyan mérleg ami testzsírszázalékot is képes meghatározni. Az alapján nekem 18% ez. Tehát ez alapján + kinézet alapján nem mondanám kövérnek magam.

A BMI-be nincs belekalkulálva az izomtömeg, illetve az se hogy változó az emberek csontozatának tömege is. Tehát szerintem teljesen használhatatlan, fals képet ad az emberről. Ennek ellenére mégis használják, sok helyen lehet vele találkozni. Miért? Mi értelme egyáltalán?



2020. aug. 2. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját vélemény: Minden ember más és más, nem lehet mindenki számára megfelelő méréseket felállítani, így venni kell egy nagy átlagot. A legtöbb ember súlya nem az izomtól nő meg, hanem a zsírtól, több a kövér mint az kigyúrt izomos ember, nem de? Egyébként én is 186cm vagyok meg 110kg, bár én kissé elhízottnak tartom magam, de nem okoz gondot odébb tennem 50kg-s akármit, tehát mondhatni mellette azért van izmom is (meg sokat is bringázom, 50km bringázás sem kottyan meg)
2020. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyetlen ember elhízottságának mérésére nem szabad használni, mert arra nem alkalmas, kivéve, ha nagyon alacsony az érték, mert az biztosan alultápláltságot jelent. Nagy embertömegen, azaz statisztikai területen használható valamennyire.
2020. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

A BMI torz, hibás eredményt ad sok esetben, pl. az izmos és "nagyobb" emberek esetében egyértelműen. Azért terjedt el, mert viszonylag könnyű kiszámolni (nem kell hozzá olyan műszeres mérés, mint a testzsírhoz). Azonban maga a képlet is egy kompromisszum, a könnyebb számolás miatt ilyen (nem négyzetes lenne, hanem tört hatványkitevős).

Szóval nem kell komolyan venni.

2020. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos emberekre használható, akik se túl izmosak, se túl gyengék, se túl magasak, se túl alacsonyak stb. Valamit meg kellett alkotniuk, hogy hozzávetőleges értéket tudjanak mondani az emberek súlyáról, elhízottságról. Könnyen számolható, többségnél reális képet is ad, nincs igazán jobb nála (testzsírszázalékot ne mondd, mert az pontosan mérni igen körülményes, a lakossági forgalomban lévő gépek igen pontatlanok).
2020. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

A bmi egy àltalànos támpont átlag embereknek az egészségtelen testsúly ( sovány/ túlsúlyos/elhízott), és az egészséges (normál) testsúly meghatározására. Nyilvànvalóan NEM testépítőknek találták ki, akik nyilván nem a testzsírtól nehezek. Ez egyértelmű.

De nekem pl aki egy átlag felnőtt ember vagyok, életmódot váltottam és fogyásban vagyok, segít belőni, hogy mi lehet számomra kb az egészséges testsúly, mivel gyerekkorom óta a kövérséggel küzdök, az emlékeim között sincs milyen felesleg nélkül élni, ezért gőzöm se volt róla mi az egészséges számomra. Speciális vizsgálatra mint testzsírszázalék méregetés, nem megyek.

A bmi számomra pl egyszerűbb, úgyse tervezek hatalmas izmokat, szimplán lefogyni akarok, egészségesebb étrenddel és rendszeresen mozogni, némi állóképességet szerezni. Ennyi.

2020. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fals képet akkor adna a bmi ha bizonyos magassàghoz fix testsúlyt adna meg, de ez nem így van. Testsúly tartományt ad meg. Nálam ez pl ha jól emlékszem 18 kg. Úgy rémlik 57 és 75 kg között írja a normál tartományt.
2020. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#6: Így is fals képet ad. Nekem 65 és 85 kg között van a normál tartomány. Azt a 85 kg-t én akkor se tudnám elérni ha 0 gramm zsír se lenne rajtam.

2020. aug. 2. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Màr miért ne tudnàd?
2020. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De mint írtam, ha valaki izmok miatt nehezebb , az nyilván ne bmi alapján ítélje meg a normál súlyát, hanem tükör alapján.
2020. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem a válaszaimból ez egyértelmű de ezek szerint nem.
2020. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!