Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire jó a BMI és egyáltalán...

Mire jó a BMI és egyáltalán miért használják?

Figyelt kérdés

Én 108 kg vagyok és 184 cm. Ez alapján a BMI-m 31.9, ami már egész komoly elhízást jelent elvileg. Jó pár éve járok konditerembe, ott van olyan mérleg ami testzsírszázalékot is képes meghatározni. Az alapján nekem 18% ez. Tehát ez alapján + kinézet alapján nem mondanám kövérnek magam.

A BMI-be nincs belekalkulálva az izomtömeg, illetve az se hogy változó az emberek csontozatának tömege is. Tehát szerintem teljesen használhatatlan, fals képet ad az emberről. Ennek ellenére mégis használják, sok helyen lehet vele találkozni. Miért? Mi értelme egyáltalán?



2020. aug. 2. 08:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mert egy egyszerűen mérhető és számolható érték, ami az esetek nagy részében releváns eredményt ad. Ráadásul sok esetben - pl. ha a vázrendszer terheléséről van szó - nem releváns, hogy a többlet tömeg miből áll.
2020. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!