Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a tükörben...

Miért van az, hogy a tükörben nagydarabnak látom magam, míg képeken, videókon nem?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos voltam/vagyok, fogytam 5 kg-t, főleg a hasamról ment le felesleg. 70 kg voltam, most 65 vagyok, a magasságom 165 cm. Kb homokóra alakom van, de nem teljesen szabályos.

Én még fogyni szeretnék 5-10 kg-t, de a családom és képek szerint jól nézek ki így is, a tükörképemtől viszont rosszul vagyok.

Szerintetek fogynom kéne még?



2020. aug. 17. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

A tükörképemmel én sem voltam sosem jóban, nem tudom, mitöl van ez, de ott az ember többnyire tényleg a testes önmagát látja. Szóval ne az alapján ítélj, hanem, hogy jól érzed-e magad most. Meg amúgy ne is a mérleg alapján...

Nekem még az volt egy úgymond objektív mérö, hogy bizonyos ruháim, ha rám mennek, akkor bármit lássak is a tükörben, jó a helyzet.

2020. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elégedett lennék egyébként, ha a lábamról lemenne úgy 2 kg felesleg, meg kicsit vékonyabbak lennének. Tükör nélkül is elég vastagnak tűnnek, ami miatt kicsit rosszul érzem magam.

Viszont, ha látok magamról egy pár napos/hetes fotót, mindig meglepődök, hogy "jé, így nézek ki? nem is olyan rossz a lábam" Majd ezután megnézem magam, és megint csalódott leszek, hogy szerintem nem úgy nézek ki, mint a felvételeken.

2020. aug. 17. 09:18
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha jól érzed így magad nem kell fogynod.

Helyi fogyás nem létezik, ezt biztos te is tudod. Tehát nem tudsz csak lábról vagy csak innen-onnan fogyni.


Nézhetsz ki jól 65 kg-al is, de ehhez a magassághoz nekem egy kicsit sok. Tehát én magamon soknak tartanám. 165cm-el 55-58kg a normál, sportos testalkat (persze ha valaki rendes étrenden van és sportol).

2020. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Tükörhöz közelebb állsz, nem? Vagyis jóval nagyobb képet látsz magadról.


Fényképen jobban el tudsz vonatkoztatni magadról, úgy látod magad, mint másokat, úgy is ítéled meg. Tükörben egyértelműen magadat látod, testestül lelkestül, ahogy a szólás tartja, így az önmagaddal kapcsolatos gondolatok torzítják a megjelenő képet.

2020. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy nincs. Igazából kb mindenhonnan szeretnék/tudnék még fogyni, de a lábam az, ami főképp idegesít. A hasamat elrejti egy nagyobb felső, vagy a testhezálló ruhákban a derekam elvonja onnan a figyelmet. A karjaim nem annyira szörnyűek, látott a világ rosszabbat is. Csípőtől lefelé viszont olyan vagyok, mintha 80 kg lennék.

De egyébként ilyen fura testem van, mert mikor nagyobb voltam (még 75 kg-Vál is pár éve), akkor is mindig kiállt a csípőcsontom, meg az alsó bordáim látszottak. Ez mitől lehet?

2020. aug. 17. 09:31
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
5 Ilyen a testalkatod. Valószínűleg körte alkat vagy.
2020. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Háát... nem tudom.

Bezöldeztem, mert így hallásra annak tűnik, de nem vagyok különösebben körte formájú.

Nagyon széles vállaim vannak nő létemre, olyasmik, amik egy férfin elmennének, szögletesek. Kicsi/közepes melleim vannak, és vékony derekam. A csípőm szemből nézve kb olyan széles, mint a mellem, aztán megindul kicsit szélesedik, megy egy darabig egyenesen, majd a combomnál ilyen hip-dip szerűen van egy kiugrás. A combjaim vaskosak, izmosak és hájasak egyszerre. A vádlim pedig átlagos, a bokám felé szép nőiesen keskenyedik.

Ez alapján én sose tudtam mi vagyok, 3 testalkat keveredik rajtam. A Kibbe rendszer szerint meg besoroltam magam Soft-Natural testtípusba, az úgy kb mintha stimmelne😅

2020. aug. 17. 09:52
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ide beírod az adataid és kiszámolja a kalkulátor.

2020. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, azt írja, hogy a homokóra és körte keveréke vagyok.
2020. aug. 17. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Na, akkor csak nem lőttem olyan messze a tippemmel.
2020. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!