Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a tükörben...

Miért van az, hogy a tükörben nagydarabnak látom magam, míg képeken, videókon nem?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos voltam/vagyok, fogytam 5 kg-t, főleg a hasamról ment le felesleg. 70 kg voltam, most 65 vagyok, a magasságom 165 cm. Kb homokóra alakom van, de nem teljesen szabályos.

Én még fogyni szeretnék 5-10 kg-t, de a családom és képek szerint jól nézek ki így is, a tükörképemtől viszont rosszul vagyok.

Szerintetek fogynom kéne még?



2020. aug. 17. 08:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tükör becsap ruha boltokban karcsúsító tükör van otthonra meg amilyet kifogsz .
2020. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A valóságot a fotók mutatják meg. a tükörkép esetén a tudatalattink erősen befolyásolja ahogy látjuk magunkat. pszichológusoknál is bevett módszer, h egy anorexiás arra kérnek, h fotón nézzék meg magukat és ott szembesülnek, h milyenek valójában, míg tükörképnél ezt nem érzékelik. Szóval olyan vagy, amit a fotókon látsz! :)
2020. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#11: Érdekes módon van egy ruhaüzlet, ahol a próbafülkén belüli tükörben mindig elborzadok magamtól, milyen hájas vagyok. Aztán itthon is megnézem magam, és megnyugszom, hogy mégsem olyan vészes.

Van abban valami, hogy közelről nézve hájasabbnak látja magát az ember. Fotókon a távolabbról készülteken jobban tetszem magamnak, mint azokon, amik közelről készültek. A fény se mindegy, honnan jön, a szórt fény jobb, mint az erős megvilágítás egy irányból.

Illetve ha otthon fehérneműben vizsgálgatod magad, a fotókon pedig fel vagy öltözve, az is számíthat.

2020. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Milyen tükör? Járja az a legenda - és én is ezt tapasztalom -, hogy a konditermi tükrök torzítanak... Ennek lehet köze a dologhoz.
2020. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg pont fordítva van. Tükörben tök elfogadhatónak látom magam, fényképen meg kövér vagyok. :-( De szerintem is a tükörkép/tudatalatti csal és az az igaz, amit a fényképen látni.
2020. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!