Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme így fehérjét...

Van értelme így fehérjét fogyasztani?

Figyelt kérdés

A cél kb. 20 kg fogyás lenne, elkezdtem jobban odafigyelni az étkezésemre illetve heti 4x2 órát töltök edzőteremben. Első alkalommal mikor edzeni voltam kicsit soknak éreztem és féltem, hogy izomlázam lesz, emiatt vettem egy adag fehéje turmixot és nem is éreztem semmit, pedig máskor egy kis kocogástól is fájtak az izmaim. Illetve utána elég sokáig nem szoktam éhes lenni, ezért most már minden edzés után szoktam inni. Utána olvastam és sok helyen irjak, hogy nagyon hasznos, segít megtartani az izmokat és formásabban lehet fogyni tőle. Másik cikkben pedig azt irják, hogy fogyáshoz teljesen értelmetlen és amúgy is csak akkor van haszna, ha minden reggel (pihenőnapon is) és edzés után is azt iszom. Mivel úgy elég költséges lenne így nem szeretnék minden reggel fogyasztani belőle, ahogy ismerem magam néhány nap után egyébként is megunnám. Szóval van bármi értelme, ha csak edzés után iszok egy adaggal? Iso Whey Zero fehérjéről van szó.

24/L


2020. aug. 30. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:

"Illetve utána elég sokáig nem szoktam éhes lenni"


Ez a "kulcsszó" a fehérje fogyasztás mellett a diétában, hogy hosszabb ideig laktat, illetve kb a 20-25%-a a fehérje kalóriatartalmának "elveszik"/felhasználódik az emésztése során


Emellett segít az izmokat is megtartani, bár inkább csak úgy, hogy a hiánya okozna izomvesztést, mint úgy hogy a többlete izomépítést okozna.


"és amúgy is csak akkor van haszna, ha minden reggel (pihenőnapon is) és edzés után is azt iszom."


Táplálékkiegészítőt akkor "van haszna" fogyasztani, ha táplálékkal nem tudod/akarod bevinni. (túl drága/túl kényelmetlen lenne)

Ha amúgy beviszed a megfelelő mennyiségű fehérjét, akkor nyilván nem kell még fehérjeport is bevinni.

2020. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs szükséged rá, ha étkezéssel elég fehérjét viszel be. Persze, hogy nem leszel éhes, mert 400 kalóriát tartalmaz/100g.
2020. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!