Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, és utána...

Evvc.lkh kérdése:

Szeretnék fogyni, és utána megtartani a súlyom. Ezzel a módszerrel menni fog?

Figyelt kérdés

A karanténban elég sokat híztam, 53-ról felment a súlyom 59-re.

Igazából kb 2 hete kezdtem el egy olyan diétát, hogy kevesebbet eszek (napi 700-800 kcal) és többet mozgok. (Ez leginkább séta, vagy erősítés, néha futás)

Néhány naponta iszok hozzá 1 adag creatint 0.5l vízben feloldva.

Igazából most 56-57kg vagyok.

Az érdekelne, hogy ezzel a módszerrel sikerül e lefogyjak 52-53kg-re, úgy hogy ott megtartsam a súlyom?

Az étrendemben csökkentem a szénhidrátot, röbb tejterméket, gyümölcsöt, rostot viszek be, a fehérjére is próbálok odafigyelni, valamint gabonafélét is eszek heti 2-3x, a cukrot pedig teljesen kizártam, valamint a folyadékbevitelre is figyelek, ami napi 2-2.5l víz. Multivitamint tabletta formájában szedek minden nap.

Érdekelne hogy ez így "működhet"-e?

18l- 160cm



2020. aug. 30. 09:38
 1/5 anonim válasza:
23%
szerintem működhet, gabonafélélből viszont a legjobban a hajdinát és a kölest ajánlom, nekem ez a kettő nagyon bevált, valamint én a tejtermékekre figyelnék hogy ne egyél sokat belőlük, viszont ha eszel akkor zsírszegény legyen, szerintem simán összejön kitartással hajrá!
2020. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kreatin fölösleges, csak megköti a vizet, így pont ellentétes hatást érsz el vele mint amit szeretnél. Erő és izomtömeg növelésre használják a gyúrósok.Napi 700-800 kalória az gyakorlatilag koplalást jelent,a hiányzó kalóriákat a tested az izmok leépítésével kompenzálja,a diéta után meg a leadott súly dupláját szeded vissza.A gyümölcsökben sok a cukor, nem kell kilószámra enni egyiket sem,a zöldségek jobban működnek ha fogyni akarsz. Sportos életmód,ésszerű étkezéssel, ez az ami működik, így hosszú távon meg tudod tartani az elért formád.
2020. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog működni, ilyen mértékű kalória csökkentéssel csak kiéhezteted a szervezeted, hosszú távon egészségtelen, és jojózáshoz vezet. 1200kcal-val mozgás nélkül is tudnál fogyni, ha többet sportolnál, még emelhetnéd is a kalória kereted.
2020. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elso koszonom, második, harmadiktól kérdezném hogy miért kevés ennyi kalória? Nem szoktam éhes lenni, mondjuk szerintem hozzá tartozik hogy ugye meleg van, meg úgy gondolom hogy míg itthon vagyok/voltam a nyáriszünetben és "nem csináltam semmit" (fizikai terhelésre gondolok) addig elég ez a kalóriaszám, meg ugye hangsúlyoznám, hogy mivel sok vizet iszok, valamelyest az is elveszi az étvágyat.

Ha elkezdődik a suli (gimiből van még egy évem) úgyis többet fogok enni, mivel a sok jövés-menés miatt igényelni fogja a szervezetem.

Én így gondolom.

Ha elérem a célsúlyt, nyilván nem fogok hirtelen zabálni mindent (kicsit növelem az étel mennyiséget kb 1500 kcal-ra, úgy gondolom, hogy ez megfelelő mennyiség a súlymegtartásra) szóval nem értem miért "híznák a kétszeresére"

De köszi a válaszokat, jöhet még :)

2020. aug. 30. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért kevés, mert csak ahhoz, hogy dobogjon a szíved, levegőt vegyél több kalóriára van szükséged. Ennyi étellel nem tudsz elég fehérjét, vitamint bevinni, nem beszélve, ha ezt tanévkezdésig tervezed, akkor ez 2 nap, eredménye nem is lenne. Nyugodtan addig is ehetnéd a tervezett 1500 kalóriát.
2020. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!