Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki lefogy...

Miért van az, hogy aki lefogy 30 kilót, azt szénné sztárolják, hogy milyen ügyes és kitartó, aki meg el sem hízik, mert odafigyel és sportol huszonéve, azt a teljesítményt meg figyelembe sem veszik?

Figyelt kérdés
Most nem azt mondom, hogy a sportosakat körül kéne dícsérni, de efölött az emberek valahogy elsiklanak, szóval a hosszú évek kitartó teljesítménye kevésbé "valami", mint az, valaki ha egy év alatt jelentősen fogy.
2020. szept. 8. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem igaz, én mindig megdicsérem a régen látott ismerősöket, hogy még mindig milyen jól néznek ki.
2020. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert változik. Aki mindig is ilyen volt, az megszokott. De ha pl a sportos meghízna, azt is figyelemmel követnék. Valójában a változása miatt kap figyelmet. Meg valljuk be, azért dicsérendő, ha valaki elszánja magát és végig viszi a fogyást. Jó az ha az ember odafigyel magára.
2020. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek többnyire szóvá teszik ( kéretlenül is sajnos), ha valaki megváltozik.

- szarul nézel ki, beteg vagy?

- jól nézel ki

- meghïztál

- lefogytál

- jó az új hajszíned

- ez a ruha új? nem áll jól stb stb stb


Érdekes amit írsz, engem senki nem sztárol, 1db megjegyzést se kaptam, pedig 60 kilót fogytam, egyik ruhám se jó már rám. Igaz, én az a típus vagyok akit ez nem zavar. Nem érdekel mit gondolnak vagy mondanak mások. Más meg sír ( akár itt gyakorin is) hogy 8-10 kgt fogyott, milyen sokat dolgozott rajta, de senki nem ajnározza érte.


Senki nem becsüli le a munkádat, csak hozzá vannak szokva, hogy úgy nézel ki ahogy.

A fogyás egy nagy elhatározás, nehéz ügy, főleg tartósan, mert aki hízásra hajlamos, annak folyamatosan tudatosnak kell lennie. De aki sose küzdött ezzel, az soha nem fogja átérezni. Én pl gyerekkoromban híztam el aktív sport mellett, nem sokat ért a dolog, miközben szar minőségű kajával etettek a szüleim, ebben nőttem fel, ehhez szoktam hozzá. Igen nehéz volt változtatni...már egyedül felnőttként.

2020. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én nem kisebbítem azok teljesítményét, akik kövérből fogytak, félre ne értsen senki! Az is nagyon kemény menet, tudom, és tisztelet érte. Amúgy én is kövér lennék, ha nem sportolnék és nem tartanám állandó kontroll alatt az étkezésemet, nem fognám vissza az édesség és a zabálás utáni állandó vágyamat. Csak így eszembe jutott a kérdés, amit kiírtam.
2020. szept. 8. 13:42
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Nahát te lefogytál?

Nahát még mindig sportolsz?


Azért van különbség.


Én úgy fogom fel ha valaki vékony volt és éveken át elkezd sportolni akkor azért teszi mert boldoggá teszi a dolog. Egy elhízott embernek általában kínszenvedés az egész. Főleg, hogy az elején a 10 perc ugra-bugra utáni levegő kapkodás és izomláz (10 perc miatt) lecsap minden motivációt.


Szerintem komolyabb akaraterő és kitartás kell ahhoz, hogy valaki 30 kilót cipelve elkezdjen aktívan sportolni, mintha egy alapból vékony ember kezd mozogni akinek már az első edzés is siker élmény, aki végig bír elsőre egy zumba órát stb.

2020. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%

Mert sokan azt hiszik, hogy mindenki aki vékony, az csak simán szerencsés, bármennyit ehet, semmire sem kell odafigyelnie. Pedig tényleg sokszor van mögötte munka, odafigyelés. Főleg 40-50 év felett, amikor már akkor is jönnek (jönnének) fel plusz kilók, ha semmivel sem ennél többet.

Én is sokszor megkaptam, hogy neked könnyű, mert vékony vagy. Nekem ez a természetes, hogy nem zabálok óriási mennyiségeket, amitől elhíznék. Mert ahhoz azért elég komolyan kell enni, hogy valaki komolyan elhízzon. Ha nem figyelnék, akkor én is híznék.

2020. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Mert az egyik pozitív irányba változott, a másik stagnál.
2020. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
13%

7: Mi az, hogy stagnál? :D Mit kéne tenni? Fogyjon anorexiásra? Vagy hízzon meg? :D

A jó állapotot fenntartani nem stagnálás.

2020. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Változtatni mindig nehezebb, azért...
2020. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
13%
9: Persze, nehezebb elhízni, mint megőrizni a jó alakot :D
2020. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!