Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy képes...

Mit csináljak, hogy képes legyek megállni? A ma esti teljesítményem fél kg tk kenyér üresen....

Figyelt kérdés

A sok zöldséget már probáltam, engem az nem laktat.

Valoszinűleg az is baj, hogy kevés pénzbôl kell kijönnie a kajámnak naponta (5-600 ft), és így szinte mindig csak szénhidrátot eszek. Már szerintem valahol unom. Jó lenne kis változatosság. De sok olyan dolog van, amire inkább rá se nézek a boltban, mert tudom, hogy nem engedhetem meg magamnak. És bár szeretem, de ez amiket mostanában művelek, nem normális :( nem voltam ennyire ilyen.... nem tudom miért van ez most... 20 kg-t már fogytam, most súlyt tartok (tartanék), de ez most nem megy....:(


2020. júl. 18. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ne csak üres kenyeret egyél...

Ha ilyen kevés pénzből kell megoldanod a kajálást, az nem egyszerű. Én azt javaslom, heti/havi szinten gondolkodj, mire költöd a pénzed. Pl. 1 kg rizs, száraz hüvelyes (bab, lencse, sárgaborsó) több napig elég. Vannak olcsó zöldségfélék (pl. káposzta), akciós húsok, csirkemáj, farhát, tejtermékek. 1 hétre vásárolj be, és főzz.

Csak zöldségekkel én sem tudnék jóllakni, üres kenyérrel sem. Kell fehérje, zsiradék is.

2020. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Azt még elfelejtettem, hogy ehetnél tojást is. Itt még van pár jó tipp:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-prakti..

2020. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóhoz hasonlóan én is azt javaslom, hogy hosszú távon gondolkodj. Ha nem is kölest vagy quionát, de megveszel egy kiló rizst, az 20 napig elég és alig párszáz forint. Még jobban is jössz ki naponta, mint a kenyérből. Például minden héten vegyél egy kilót egy zöldségből, ami akciós (paradicsom, paprika, uborka). Emellé pedig muszáj enned valamilyen szénhidrátot vagy fehérjét, hogy ne épüljenek le az izmaid. Itt sajnos még nagyobbak az árak, de a száraz hüvelyesek például olcsóbbak sokkal, mint a konzervek, csak tovább kell főzni. Vehetsz még valamilyen csirkemell sonkát, a legtöbb láncban már van saját márkás, 1900ft/kg-ért. Ha a 10 dekát megveszed 190 forintért, és elosztod három napra, az napi 60 forint. Vagy még olcsóbb, ha csirkemellet veszel, 1400 ft/ kg körül van)

A tojás jó még, ahogy előttem is írták, abból is egyszerre veszel tíz darabot, 35 forint darabja.

Illetve ott vannak még a tejtermékek, akár egy pohár tejet megiszol, vagy reggelihez megeszel egy natúr joghurtot (kb 60 ft), elfelezel egy kefít (120 fortint) és máris többet tettél az egészségedért.

Példanap (nem tökéletes, de jobb, mint a fél kiló kenyér ):

Reggeli:

- 2 tojásból rántotta, vagy főzve (70ft),

- egy darab paradicsom (110gramm, 500ft/kg esetén kb 70 ft),

- két szelet tk kenyér (egy szelet kb 40 gramm, kb 500ft/kg, így kb 40 forint)

--> Reggeli: 180 forint


Ebéd

- 50 gramm rizs főzve (17,5 ft)

- belekeverve fagyasztott 50 gramm fagyasztott zöldborsót (43 forint)

- hozzá 10 dkg csirkemell (130ft)

- só, bors, zsíradék a sütéshez (5ft)

-->Ebéd: 298 forint


Uzsonna:

-1 db alma (kb 100 gramm, 40 forint)

- 1 natúr joghurt fele (30 ft)

--> Uzsonna: 109 forint


Vacsora:

- 2 szelet csirkemell sonka (50 forint)

- egynegyed kígyóuborka (50 forint)

- 2 szelet tk kenyér (40 forint)

--> vacsora: 166 forint


Ez így 584 forint egy napra, amiben háromszor volt zöldésg, tartalmaz gymölcsöt, tejterméket és teljes értékű gabonákat. Persze ha elhagyod a csirkemellett és valamilyen hüvelyest eszel helyette, még olcsóbb. Lehet, hogy még mindig kevés (nem tudom a napi alapanyagcseréd), lehet, hogy sok idő után unalmassá válik ugyanazokat enni. De talán ad pár ötletet hogy hogyan tudsz elindulni.

Ami még segíthet, a menütervezés. Írd össze, hogy miket fogsz enni és ahhoz vásárolj be.

(az árak a tesco oldaláról származnak)

2020. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem tudom, hogy miért pontoztátok le az első válaszolót, rengeteg hasznos dolgot írt
2020. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Nagyon köszönöm, hogy ilyen alaposan válaszoltatok. Nagyon jó dolgokat írtatok. Megpróbálom ezt az előretervezést, ez nagyon jó ötlet. És tényleg próbálok több dolgot is bevonni az étrendembe, mert ez így nem állapot. Szerintem azért is eszek mostanában ennyit, mert egyszerűen hiányzik a változatosság. Simán el tudom képzelni, hogy ha az meglenne, már nem lenne késztetésem megenni egy fél kg kenyeret két órán belül :S

Eddig egy boltba jártam, ott figyeltem az akciókat meg mindig csak saját márkás termekeket vettem, de eldöntömtöttem, hogy mostantól két boltból teszem majd ugyanezt, hogy nagyobb legyen a mozgásterem.

Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget!

2020. júl. 18. 17:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztonsagerzeted meginoghatott a penzhiany miatt es evessel probalod visszaallitani. Sokan ezert zsirosak sajnos
2020. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!