Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Motiválna az orvosi utasítás...

Motiválna az orvosi utasítás a fogyásban vagy legalább az odafigyelésben?

Figyelt kérdés
2020. szept. 28. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha olyan típus vagy, akkor igen. Kérdés h mennyire pozitív, ha egy szakembernek kell elrettentenie a zabálástól és kell téged visszakorbácsolni a mozgáshoz azzal, hogy elmondja h ilyen és olyan beteg lehetsz, ha nem teszed. Magadon, a személyiségeden is dolgoznod kell, nem csak a túlsúlyon.
2020. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Meglepődnék, ha nem te lennél, aki folyton a barátnőjét szidja. Ezért írtam amit írtam. Én orvos nélkül is tudtam, hogy baj van amikor elértem a 80 kilót a 162 centi mellé (már előtte is baj volt, de akkor szakadt el a cérna) Mondjuk ez már negyven felett, huszon-harminc éves koromban 57 kiló voltam. De össze kaptam magam és ledobtam 15 kilót. Most stagnálok, de ez is jó, majd még nekifutok a maradék 5 kilónak valamikor. Ehhez nem kell orvos, de ha az ember szomorú, depis, akkor nem törődik vele, még ha az Úristen mondja is.
2020. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Engem az motivált, hogy sorban bejött amit az orvos jósolt nekem: lábfájás, szuszogás, magas vérnyomás, stb, és végül az infarktus. Túléltem, kaptam még egy esélyt, na azóta úgy fogyok, mint a kisangyal, nem kell többször elmondani.
2020. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

A kérdésből következtetek, hogy van belső motiváció is.


Én anno önerőből fogytam le. De a kérdésedre a válaszom, hogy úgy nem motiválna, ha csak megnézne egy lapot és megdicsérne, úgy motiválna, hogy folyamatosan követi a sporttevékenységem, az étkezési, folyadék beviteli szokasom és meg is nézné hogy sportolok, tudom nem egy edző de ha pl. bizonyos mozgas sorok javitasra szorulnak, magyaran tisztába van az izomcsoportok terén több mindennel, így tudna tanácsot adni, hogy hogy és hogy ne.


A sportoloknak is van saját sport orvosuk, akik figyelemmel követik a sportoló életét, sporttevékenységét, és étkezési szokasaikat, folyadék stb. lehetne sorolni miket.


A kérdésed szép meg minden de maximum ugy tudom elképzelni, hogy betársul a sporttevékenységbe az orvos csak ugy sporttárs címszóval, mivel a sportolóknak ugye ott az orvosnak az a munkája, csak ugy random csak ha barát, sporttárs, vagy családtag tippem szerint.


Egyszer chateltem egy külföldi doki bácsival, nagyon kedves volt, ő mesélte, hogy ő sportolóknak segít, bicikli sport.

Lényeg, hogy akkor motiváló egy orvos, ha nagyon kedves, és tényleg érezni, hogy a hivatása egyben a hobbija is, és lelkes is, és segítőkész, és profi a szakmájában.

2020. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ja és a többiekkel ellentétben én nem az elrettentésről írtam hanem a fogyas folyamatának a követéséről, elrettentéssel nem lehet motiválni. Hülyeség az elrettentés! A motiváció azért motiváció, mert élvezi az ember, és előre viszi. 6-os vagyok.
2020. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálam segített, nem volt rajtam annyi plusz, hogy megkeserítse az életem, mozogtam így is, tudtam úgy öltözködni hogy jól nézzek ki.

Most terhesen terhességi cukorbetegséget állapítattak meg, egyszerűen muszáj tartani a diétát, mert nem csak magamra kell vigyáznom. Várandósság után is megpróbálom tartani ezt az étrendet.

2020. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Mar megint te vagy?🤣

Hagyd a b.nod, azt csinal amit akar.

Talan nem zabalna erzelmi alapon, ha toled mindent megkapna...


Ha ennyire nem tetszik 80kg-san, kuld at hozzam! Te meg keress egy csontit. Ennyi.

2020. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Az utasítás nem. A rendszeres konzultáció, a rendszeres visszajelzés, szükség szerint az étrend módosítása, igen. De ehhez nem kell orvos, csak egy jó és igazi dietetikus.
2020. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem. Engem nem motivált az, hogy beteg leszek 15 év múlva ha nem fogyok le.

Beteg lettem, ezzel kaptam motivációt a fogyáshoz. DE a mai napig nem viselném el, ha egy orvos folyamatosan a sarkamban lihegne hogy most épp nem fogytam eleget, vagy szarul csinálom , csökkentsek kalóriát blablabla... Számomra ez túl nagy nyomás, és pont ellenkező hatást érne el. Ha b***sztattak azzal hogy le kéne fogyni, hogy nézek ki, kövér disznó vagyok, többet kellett volna fogyni, nem csinálom elég szigorúan stb, akkor én az a típus vagyok aki méginkább magába fordult és bánatában evett.

Persze azok az idők már elmúltak. Úgy csinálom és olyan tempóban haladok ahogy nekem jó. A magánügyem és senkinek sem engedek beleszólást. Mikor orvosi tanácsot pontosan követtem, nem ment a dolog egyáltalán, és a gyógyszerek miatt rosszabbul voltam mint valaha. Mióta másképp csinálom, bogyók nélkül, ( úgy ahogy nekem jó) jól működik a dolog. Nekem ez a fontos. Az orvosok se tudnak mindenkin segíteni.

2020. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!