Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért várnak az emberek az...

Miért várnak az emberek az Újévig?

Figyelt kérdés
Miért nem kezdik el már ma az életmódváltást? Miért hiszik azt, hogy majd januárban kell elkezdeni és nem pl. szeptemberben?
2020. szept. 29. 07:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
59%
Mert a kifogásokat keresik tettek helyett. Ezek az emberek a büdös életben egy dkg-t nem fognak lefogyni. Önszántukból legalábbis.
2020. szept. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Mert kezdetnek olyan időpontot kell adni, amire emlékeznek - és nem spontán feledkeznek meg róla.
2020. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Ezért, mert a legtöbb emberben nincs is még meg az elhatározás. Ez inkább olyan, hogy gyorsan ki kell találni valami fogadalmat, és mivel a legtöbb emberen van valamennyi felesleg, ezért ez a fogadalom egy népszerű választás.
2020. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Idén nem vártam újévig!
2020. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Mert így tudják még egy ideig halogatni a változtatást.
2020. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha valóban elkezdik Újévkor, az teljesen jó, mindegy, hogy mikor kezdi valaki. Én inkább azt utálom, amikor valaki nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy akkor most azonnal le fog fogyni. Itt is annyi kérdés van. 4 hónap alatt akarok fogyni 20 kilót, jövő hétre 5 kilót, stb.


Az a baj, ha valaki sose kezdi el, sose figyel oda magára.

2020. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
87%
Mert az azt megelőző ünnepkör a nagy zabálások időszaka, amiből nem szeretnének kimaradni.
2020. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is ujevkor kezdtem. Én pl. olyan vagyok, hogy minden évben megfogadok valamit és ahhoz tartom magam. Egyik évben az volt, hogy 40kg-t fogyjak. Összejött. Ez kb 7eve történt.

Idén az volt, hogy ez lesz az egészség éve. Elkezdtem heti 3x edzeni, rendbe tetettem a fogaimat, elkezdtem szűrésekre járni. Tavaly nyelvvizsga. Az is összejött.

Én minden évben így iktatok be valami pluszt a tavalyhoz képest. Nekem bevált.

2020. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Sokan nehezen veszik rá magukat a váltásra. Az a probléma hogy szeretik húzni halasztani a dolgokat. Sokan akik azzal jönnek hogy majd Hétfőtől az kb a sokadik hétfő után fog elkezdődni, vagy nem. Ha valaki látja magán hogy egy kövér disznó és eljutott odáig hogy lekéne fogynia, változtatnia kéne az egész életmódján de lusta megmozdulni, lusta új étrendet összerakni magának ezért jön ilyen olyan kifogásokkal hogy majd januártól és hasonlók. Persze azzal is időt akar nyerni magának hogy addig is jól bezabálhasson, meg lustálkodhasson, aztán ha eljön a január 1. akkor kb 1 hétig fog tartani a lelkesedése már ha eljut odáig, és akkor megint az lesz hogy na akkor hétfőtől, na akkor jövőhéttől, na jövő hónaptól, na akkor nyártól.. na jó akkor januártól. Aztán csak eltelnek az évek, ő maximum hízni fog emiatt és amikor a szervezete besokall ezektől és kórházba kerül mert összeesik mert annyira elvan hízva hogy a szervezete nem fogja bírni ezt a terhet és már az orvosok fogják verni az asztalt hogy igen is változtasson, na akkor talán fog, de az sokkal rosszabb lesz.


Egyébként meg én sem értem ezt hogy miért kell ennyire húzni, halogatni. Aki elhatározza hogy lefogy, tehát igazán eldöntötte akkor már aznap elkezdi ezt az egészet és persze normális léptekben, nem hirtelen bele a 2 km futásba és a kemény ilyen olyan semmit érő diétákba. Legtöbb ember aki egyik napról a másikra vág ebbe bele és eldönti hogy kocog 2-3 km-t és belekezdegy diétába annak kb 2-3 héten belül el is fog menni a kedve az egésztől. Apró lépésekben kell kezdeni életmód váltás kell, normális kajákat kell enni, minél kevesebb szénhidrátot, és a mozgást ami a legfontosabb azt kell apró lépésekben elkezdeni eleinte séta, vagy laza tekerés bicajjal, némi nyújtás és ennyi. Majd 1-2 hónappal később már lehet fokozni a sportot. Nem szabad ezt sem hirtelen elkezdeni mert azzal csak ártani fog az ember. Tapasztalatból tudom.

2020. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek bejön, hogy konkrét időhöz, eseményhez kötik.

Én tipikusan olyan vagyok, hogy a saját szülinapomat is elsunnyognám, ha lehetne. Utálom az ilyen eseményeket, meg a nagy felhajtást. Unalmasnak, feleslegesnek, és erőltetettnek tartom. Nem is kötöttem semmihez a fogyás kezdetét sem. Ha megpróbáltam volna, az csak halogatás lett volna. Mire véget ért A "nagy zabálás" időszaka, én már fogytam is 3 kilót.

Szóval attól függ, milyen az ember. Ha olyan impulzív, mint én, akkor csak kifogás, és halogatás. Ha olyan, aki szeret mindent időponthoz, eseményhez, felhajtáshoz kötni, rendszerezni...stb, akkor neki lehet valóban segíteni fog, ha újévi fogalomként áll neki.

2020. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!