Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg egy gusztustalan...

Tényleg egy gusztustalan hájgolyó vagyok?

Figyelt kérdés
Már kipróbáltam egy csomó diétát, de mindig feladom a közepén, vagy miután végigcsinálom, visszahízok. Nagyon gyenge jellem vagyok, állandóan zabálok. 168 cm és 113 kg vagyok. A szüleim azt mondják, hogy ez genetika, ne foglalkozzak vele, de a hátam mögött az emberek azt mondják, hogy nagyon gusztustalan vagyok. Szerintem pedig egy akaratgyenge, lusta, kövér ember vagyok, aki mindig a könnyebb utat és a pillanatnyi jót választja, és aki belül szorong, fél és szüköl. Van barátom, aki szerint szép vagyok, de szerintem csak azért mondja, mert nem találna magának szebb lányt. Ő is elég kövér, és hajlamos arra, hogy elhagyja magát. Nincs munkája már egy éve állítása szerint a járvány miatt, de nem is tesz azért, hogy legyen, egész nap játszik. Nekem van munkám, de nem szeretem. Valószínűleg így fogok élni 40-50 éves koromig, amíg meg nem halok. Nem véletlen, hogy nincs nagyon elhízott öregember. Mi egy ilyen korán pusztuló faj vagyunk. Köszönöm, hogy meghallgattatok! Rohadtul elkeseredtem, mire ezt kiírtam magamból, és már érzem, hogy mennem kell zabálni.

2020. okt. 13. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Rossz étvágyat! :-)
2020. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

És a szüleid is ilyenek?

Alakítsd ki a saját táplálkozási szokásaidat. Függetlenül a családtól. Ne foglalkozz vele, hogy ki, mit mond.

Ha rossz kedved van, akkor mozogj, tornázz evés helyett. Az is termel boldogsághormont és az evésről is eltereli a figyelmedet.

Szerintem lelkiekben is kéne erősödnöd, mert úgy tűnik, az evésbe menekülsz a problémák elől, az evés az örömforrás. De ez nem jó.

2020. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Mondhatnám, hogy sosem késő változtatni, de ez így nem teljesen igaz. Inkább úgy mondanám, amíg nagyjából egészséges vagy, tudsz dolgozni, addig nem késő. Kereshetsz másik munkát, akár másik pasit is. Nem muszáj leragadni egy rossz élethelyzetben, mert telnek az évek, és egyre kevesebb lesz a lehetőséged. Le is tudsz fogyni, csak megfelelő módszert kell találnod, olyat, amitől egészségesebb leszel és akár életed végéig is tartani tudod.

Ha pedig a könnyebbnek tűnő utat választod egyelőre (mert még nem érzed eléggé az elhízás hátrányait ahhoz, hogy tegyél ellene és kitarts az út végéig), arra azt tudom mondani, hogy a kövér lányok is lehetnek szépek, igényesek. Öltözködés, frizura, kisugárzás, önbizalom kérdése.

2020. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem az a baj, hogy zabalsz,hanem az a baj amit zabalsz.


Hazamesz, dobj ki mindent a hűtőből pakold tele zöldséggel joghurttal, és az mehet egyfolytában.


Nem kell fogyozni stb.

Csakast enni.

Ha még tömöd a fejed, nem mindegy mivel?

2020. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg. A 113 kg nagyon sok.
2020. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Minden mögött a lélek áll, azt gondold végig, hogy neked mi a történeted, hogyan jutottal idáig. Az akaraterő nem velünk született, mindig lehet fejleszteni, csak vmi gátolja, hogy tartósan elköteleződj mellette. Ne olyanokkal vedd körbe magad, akik bantanak, viszont olyanokkal se szabad, akik elfogadják a jelenlegi helyzeted.


Én kicsit magasabb vagyok nálad, de ugyanennyi kg vagyok, az életem minden területén kiemelkedő eredményeket tudok felmutatni, alapvetően sikeres vagyok az életben, egyetlen dolgot kivéve és ez az életmód. Nálam minden más siker elérése, és az úton szerzett kudarcok valaszreakcioja az evés, így ugyan már felismertem, de még nem tudom, mi a módja kijönni ebből. Ezeket gondold végig te is és legyél őszinte magaddal, sok sikert kívánok neked ehhez.

2020. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Kövér vagy. A szüleid pedig nagyon rosszul állnak a dolgokhoz, mert ez betegségek forrása lesz.
2020. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg az első gond, hogy mindenféle diétát kipróbáltál. Nincsenek csodadiéták. Annak, aki bedől nekik, pontosan ugyanazt tapasztalja, mint te. Elkezdi, feladja, mert nagyon egyoldalú, vagy ha végig is csinálja, hamar visszahízik. Kezdj el főzni, méghozzá egészségesen. Szárnyasok, halak minden mennyiségben. Köretnek zöldség, szinte bármilyen formában. Néha mehet egy kis tk tészta, bulgur, és társaik, ahogy tojás, olajos magvak is mértékkel. Tanulj meg olyan édességeket készíteni, amiknek alacsony a kalóriatartalma. Bűnözz NÉHA MÉRTÉKKEL. Nem kell semmiről lemondani, ritkán kis mennyiségben simán ehetez, amit akarsz. Ne várd meg, amíg kopog a szemed utána, minden héten legyen egy nap, amikor belekalkulálod a kalória és makro keretedbe az ilyesmit.

Mozogj. Sétálj sokat, vagy biciklizz. Mást egyelőre ekkora túlsúllyal ne. De kezd el hozzászoktatni magad, és rájösszcsak elindulni nehéz, utána visz a lendület, és sokkal jobb kedvvel érsz haza.

Kövesd alkalmazásban mit, mennyit eszel. Kicsit macera, de ha alapból nálad van a teló, annyira nem vészes, hamar hozzá lehet szokni.

Ezen felül menj el endokrinológushoz, nézesd meg magad, van-e egyéb hátráltató tényező, amivel foglalkozni kell a siker érdekében.

Mindenki megérdemli, hogy olyan testben éljen, amiben jól érzi magát. Ezért bizony neked kell tenned, de képes vagy rá, mindenki képes rá. Ki több, ki kevesebb segítséggel.

Az életed többi területén is tudsz alakítani, te is tudod. Továbbképezheted magad, ha szükséges, és kereshetsz olyan munkát, ahol jól érzed magad. Párodat is tudod motiválni a változásra, ha nyitott rá, együtt könnyebb. Ha akadályoz, keress olyat, aki támogat.

Ha van valamennyi pénzed, akkor táplálkozási tanácsadó, személyi edző hatékonyabbá, gyorsabbá teheti a fizikai változásodat. Nem kell és nem is szabad beletörődnöd semmibe.

2020. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Lena7 ***** válasza:
96%

Szerintem nem diétáznod kéne, hanem egészségesen enned.


Kevesebb egészségtelen dolgot

kéne bevinned a szervezetedbe (például süti, csoki, cukros üdítő, péksüti, gyorskaják stb)

Próbáld meg ezeket a dolgokat csökkenteni.

(Nem kell rögtön megvonnod magadtól mindent)


Ezen kívül mozoghatnál is valamit.

(De kizárólag csak olyan sportot/mozgás formát csinálj, amit szeretsz is csinálni, meg amit bírsz is! Mert ugye a súlyod miatt nem minden dolog tesz jót neked)


Könnyebb dolgok:

-Napi 1-1,5 óra kerékpározás vagy sétálás (akár kevesebbel is kezdhetsz és majd ha már megy, akkor fokozatosan emeld az idejét)


Meg kipróbálhatnál új recepteket is!

Én amióta egészségesebben élek, azóta nagyon sok finom új dolgot próbáltam ki😄


Az írásod alapján azt veszem ki, hogy te már rég feladtad azt, hogy lefogyjál, de szerintem próbáld meg újra!


Ha nagyon nem menne, akkor kérj segítséget másoktól, akár itt gyk-n is. Most határozd el magad, hogy lekell fogynod, mert ez így nem lesz jó hosszú távon.


Tűzz ki célokat és legyél kitartó!

Én hiszek benned😁


Sok sikert kívánok!

2020. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Inkább az egészségem miatt aggódnék 113kilóval és nem a szépségem miatt.
2020. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!