Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Éhségroham az iskolába?

Éhségroham az iskolába?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy fogyni szeretnék viszont az iskolába reggel 8tól 2-3ig nagyon éhes vagyok. Regvel vagy általában ébredés után vagy suliban 9kor már reggelizem egy teljeskiörlésű szendvicset. Aztán rá 2-3órára 10-12 körül megint ennem kell, ez általában egy zabkását vagy joghurtot jelent. Végül 2 fele (ha 3ig vagyok) megint megéhezem. Persze mikor hazaérek ha úgy van (3-4 fele muszály ennem valami főtt ételt. Szóval már ezzel a napi 4 étkezésem megvan. Délután a masi sem maradhat ki. Valami gyümölcs vagy pár kocka csoki. A vacsora rántotta vagy csirke salátával,esetleg gyümölcsturmix.

Szóval ebben kérnék segítséget,hogy az iskolában hogy szokjak le arról hogy eszek 3x? Vagy miket kelene ennem hogy otthon az ebéd és a vacsora is beleférjen a napi kalória adagomba? (1446kcal/nap)


2020. okt. 15. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát szerintem nincs baj ezzel hogy ennyiszer eszel.

Egészséges, teljesen rendben van.

De suliba igazából azt javaslom talán hogy alkits ki rendszert.

Nagy szünetben egyél többet. Így talán nem leszel később éhes (nem kívánja a szemed).

Nekem amúgy bejött ez a módszer.

2020. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Készíthetnél magadnak egy kis dobozban zöldségeket, répa, retek, karalábé, uborka, paradicsom.
2020. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Több oka lehet. A legvalószínűbb az, hogy már egyáltalán nem kéne fogynod és túl keveset eszel (aki nem ír magasságot és súlyt, azoknál a kérdezőknél ez a gyakori). Vagy túl gyorsan akarsz fogyni és ezért túl alacsony a keret.


Ha nem erről van szó, akkor néhány tipp:

(1) zabkása reggelire. Otthon edd, melegen. A meleg kaja nem több kcal, de tovább leszel jóllakott. Igyál mellé sokat, vihetsz termoszban meleg teát. A megduzzadó zab is segíti a jóllakottság-érzést. Ne bolti zacskós verziót egyél, hanem magad főzd zabból és tejből (50 g zab, 250 g tej, 2-3 perc mikrózás).

(2) meleg tea. 0 kcal, és elmulasztja az éhséget.

(3) told el a makrotápanyag-arányokat. Ha a kalória-szükségletemet 40%-40%-20% zsír-szénhidrát-fehérje aránnyal fedezem, nem vagyok éhes délelőtt. 30%-50%-20% aránynál majd éhen halok fél 11-től.

(4) sport. Ha mozgok, kevésbé vagyok éhes. Pedig elvileg az plusz kalóriát használ. De direkt figyelnem kell, hogy többet egyek olyankor, mert az éhség elmarad. (Ha nem eszem többet, akkor viszont másnap leszek nagyon éhes.)

(5) orvos. Ha indokolatlanul éhes vagy, pedig az étrendeddel minden rendben, akkor anyagcserebetegség lehet a háttérben. A háziorvos el tud küldeni vizsgálatokra (egy vérvétellel érdemes kezdeni), hogy kiderüljön.

2020. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem keveset eszel, azért éhezel meg ennyiszer. Én ma ettem kb 2 szelet pizzát, és 4-5 órán keresztül nem voltam éhes.
2020. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ami fogyókúra az ilyen.. szigorításokról szól, amibe nincs olyan, hogy "nem maradhat el a délutáni nasi. Ezért van az, hogy nem fogyokúrázni hanem életmódot vàltani kell, ami megengedőbb de tudod is tartani.


Ahogy most eszel az nem rossz egyébként. A mai világban szinten népbetegség a túlzás.. túl sokszor eszünk, túl sokat ezért hízunk, terheljük a szervezetünk, termeljük a sok savat, hogy lebontsa a sok vackot amit magunkba tömünk.. Ha tudsz akkor tökéletes ha akkor eszel amikor éhes vagy és annyit amennyire valóban szükséged van, tehát nem kipukkadásig. Semmi szükség a nasira az csak az agyad kívànja, amit meg te irányítasz. Együnk tortát a szülinapokon, hogy ne bántsuk meg a vendéglátót, karácsonykor sütit, hogy örömet okozzunk a mamának, de a mindennapi nasira semmi szükség. Mozgás mértékletesség és tisztaság, a tested pedig meghálálja..

2020. okt. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem tűnik túl soknak vagy túl gyakorinak, főleg egy iskolába járó fiatal esetében. Az a gondod, hogy az ebéd és a vacsora nem fér bele a kalóriakeretedbe?

A 3-asnak igaza van, adatok nélkül nehéz segíteni.

2020. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg 167cm vagyok és 59-60 kg körül. (18éves) Egyedül has tájékról szeretnék leadni. Tudom, nem vagy TÚL súlyos és ez a számok alapján normál testtömeg, csak egy nagyon keveset szeretnék leadni,formálódni.
2020. okt. 16. 12:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de akkor szerintem több kalória kéne, és a makrotápanyag-arányokat is figyelned kéne. Ha nem eszel eleget vagy nem jó az összetétel, akkor nincs miből izmot építs és nem fogsz formásodni. Jó lenne, ha kalóriaszámláló programba írnád, hogy mit eszel, így kiderülne, hogy nincsen-e gond a makrotápanyag-arányokkal. Ezek a programok a kalóriaszükségletedet is megbecsülik, de látatlanban azt tippelem, hogy több kéne. Meg remélem tudod, hogy a formásodáshoz edzeni is kell, és hogy az izomnak nagyobb a súlya, mint a zsírnak, tehát a súlyod nőni fog kicsit, ha formásodsz. Ha edzel, akkor tuti biztos, hogy túl kevés az 1500 kcal és emiatt vagy éhes.
2020. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?! :)))
2020. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: mert vannak itt a fogyás kategóriában olyanok, akik ha azt látják egy válaszban, hogy "pizzát ettem", akkor már nyomják is a piros x-et. (Legalábbis nekem ez a benyomásom.)
2020. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!