Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amikor fogyás, életmódváltás...

Amikor fogyás, életmódváltás kapcsán a teljes kiőrlésű kenyérre való áttérést javasolják itt többen, akkor pontosan mit értenek alatta? A sparos tk. toast kenyér 60% tk. liszttel például annak számít?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az pont nem, attól ugyanolyan farkaséhes leszel egy óra múlva mint a fehértől.

Én anno mikor váltottam, kipróbáltam többfajtát, mert szerettem volna egynél megállapodni. Két befutó lett, a Sparban kapható Vita pur pur kenyér és a Lidl-ben kapható szénhidrátcsökkentett magvas. Egyedül ezek voltak azok, amik két kis szelettel eltelítenek hosszú időre, és nagyon jó az ízük is. Végül a pur pur kenyér lett az állandó favorit. Drága, de elég majdnem egy hétig, nagyon szeretem. És friss marad, ami a szeletelt kenyereknek nem szokott erőssége lenni. Nagyon puha marad napokon át. Jó szívvel tudom ajánlani.

2020. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a spar s-budget korpás szeletelt toastkenyere eléggé bevált. Rajta van, mennyi rost van benne, szerintem teljesen jó. Viszonylag olcsó is.
2020. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
A teljes kiőrlésű kenyerek legalább fele sima fehér lisztből készül, csak el kell olvasni az összetevőlistát. Kb. ugyanannyi a kalóriatartalmuk is. Szóval hiába cseréled ki a kenyeret, nem sokat ér. Ha életmódváltást akarsz teljesen el kéne hagyni.
2020. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Terhességi cukros vagyok, így muszáj volt tk kenyérre váltanom. Én jó darabig a jókenyérnek a sokmagvas teljes kiörlésűjét ettem, csak már a lidl nem forgalmazza :( Így most sparos tk van itthon. A 3-as válaszoló azon állításával, hogy legalább a fele sima liszt, nem tudok egyetérteni. Az alapanyagok listáját úgy kell összeállítaniuk, hogy mindig a legnagyobb arányban levő legyen elől, és elég sok van, ahol a teljes kiörlésű liszt az első, tehát legnagyobb arányban levő. (60-70% tk liszt már egész jó)
2020. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Minden élőlény arra törekszik, hogy az utódai megérjék a felnőttkort és maguk is szaporodni tudjanak. A növényeknek is ez a céljuk. S mivel nekik a mag jelenti az utódot, természetes, hogy védik azt. A gabonafélék pl gyulladáskeltő toxinokat építenek a mag héjába (korpa), ami a kisebb rágcsálók, rovarok ellen meglehetősen hatékony védelmet nyújt. És nekünk sem az egészség záloga!
2020. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

3-as

ne a kalória érték miatt kell TK ra váltan hanem a jobb Glikémiás index miatt


leegyszerűsítve minél alacsonyabb a GI index annál lassabban szívódik fel kevésbé emeli meg az inzulin szintet (ne indul be zsír raktározás)

2020. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszas keresés és tesztelgetés után nekem a purpur kenyér vált be a legjobban. 2-3 kisebb szelettől délig teljesen telítve vagyok és nagyon ízletes, finom magvas kenyér, nem olyan borzalom savanyú-keserű ízvilággal, mint ami általában az ilyen kenyereknek van.
2020. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#1: Érdekes, nekem egyébként bevált a spar tk. toast kenyér, 2 szeletet (50g) eszek reggel és ebédig ki is tart. A purpur kenyér (amit többen is írtatok) nagyon jól hangzik, rá is kerestem, csak nekem kicsit drága. Azért egy esetleges leárazás alkalmával szívesen kipróbálnám.

#3: Mondjuk a kérdésben szereplő kenyérnek "definíció szerint" sem lehet több, mint 50%-a fehér liszt, mivel 60%-a teljes kiőrlésű. Ahogy 4-es is írta. Az életmódváltás pedig részemről nem azt jelenti, hogy mindenről lemondok, mert az nem fenntartható. Bár a napi 2 szeletet, amit eszek, egyébként se gondolom soknak. És valóban, én is a 6-os által említett okokból eszek inkább ilyen kenyeret. Kalóriából lehet akármiben akármennyi, úgyis csak annyit fogok enni, amennyivel nem lépem túl a napi keretet, úgyhogy ez irreleváns.

2020. nov. 11. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
A jókenyér rozskenyér pl. teljes kiőrlésű,aminek az állaga is tömör
2020. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!