Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő hobbifutóknak mi ajánlot...

Anonimusvarilius kérdése:

Kezdő hobbifutóknak mi ajánlott? További lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában elkezdtem futni 2,1 km-t lefutni/lekocogni egyhuzamban megállás nélkül.

Mennyire ajánlott kezdőfutónak főleg zsírégetés szempontjából?

Előre is köszi a válaszokat.


19/f



2020. nov. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek pont tökeletes aztan ahogy bírod már könnyen ezt a 2 km-t, szépen növelheted, mert azért ennél leteznek jóval nagyobb tavok is :). Esetleg jereshetsz a neten edzéstervet kedzőknek mert jobban lehet fejlődni ha van benne rendszer.

De én mindig azt vallottam, hogy érdemes olyan sportot csinálni, amit tényleg szeret az ember, nem csak a fogyásért űzi es nem nyűg az eletében. Tehát kezdésnek tökeletes ha élvezed és el tudod kelzelni hogy még 20 ev múlva is futni fogsz mert ezt hívjak eletmódnak. Ami csak akkor lesz tartós, ha nincs benne kifejezetten szenvedésként definiált rész.

Sok sikert a sporthoz és a fogyáshoz!

2020. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Amúgy nagyrészt élvezetből csinálom és annyira nem nagy a belem csak szeretnék kicsit fogyni. Ment a zöld like jel.

2020. nov. 14. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy? Csak mert általában 100+ kilós embereknek nem szokták ajánlani, mert nem tesz jót a térdnek. De ha nem ekkora a 'beled', akkor tökéletes.
2020. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát kb 183 cm magas vagyok és kB 83-84 kg lehetek most. A célom az lenne hogy lemenjen valahogy kb 78-79-re.
2020. nov. 14. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazából elég jó súly, ha van egy jó cipőd és nem aszfalton futsz állandóan semmi baja nem lesz az izületeidnek, bár jó cipőre és terepre egy 50 kilós embernek is szüksége van :D. Az nagyon pozitív, hogy élvezed is a futást, maradjon is így! :)
2020. nov. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:
tökéletes, aztán növeld időben az edzéseket , (ne távra fuss, hanem időben ez fontos ! ) , 5-10% per hét, és minden harmadik héten vedd vissza kicsit 20-30% al hogy megszokja a szervezeted, így el lehet jutni akár a heti 15-20 óra futáshoz is (persze 3-5 év alatt) , feltéve ha van ennyi időd, és szeretnél is ennyit futni.
2020. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!