Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le? Többi lent

Hogyan fogyhatnék le? Többi lent

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy 164cm vagyok, ehhez társul a 75 kg-os súlyom.

Mivel még a szüleimmel élek, és ők nem akarják, hogy lefogyjak*, ezért nem tudok kifejezetten diétázni, így nem tudom hogy adhatnék le a súlyomból. 21 éves vagyok


*összetett dolog, de nagy vonalakban:

ők is túlsúlyosak, és egész életükben azok voltak, ezért úgy gondolják, hogy én is élhetek túlsúllyal, pedig én nem érzem így jól magam a bőrömben


2020. nov. 17. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mozogj. Hát most nem tudsz nagyon mást csinálni, mint gyalogolni, futni, otthon tornázni. Az édességet, zsíros kajákat iktasd ki, a zöldségeket növeld meg.
2020. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Edd ugyanazt amit eddig, csak kevesebb mennyiségben. Vagy hagyd el a vacsit. Úgyis a kalóriák számítanak csak fogyás szempontjából. Én is így fogytam 10 kilót.
2020. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi nektek
2020. nov. 17. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb elköltözöl, és akkor könnyebb lesz. Addig tényleg a sport meg a kisebb adag, édességek csökkentése a lehetőségeid.


Sportból olyat csinálj, ami tetszik. A te súlyoddal óvatosan futni is elkezdhetsz, de gyalogolni, sétálni mindenképp. Nekem a biciklizés vált be, azzal járok (jártam a járvány előtt) munkába, ami nem a szomszédban van, így az étrendet illetően eléggé laza lehettem magammal. A sport nagyon sokat javít a hormonrendszeren, segít csökkenteni az inzulinszintet, és ezután sokkal megbocsátóbb lesz a szervezeted a nem ideális összetételű étrendet illetően.


Ha a szüleiddel szemben jó lenne valami hivatkozási alap, beszélj a háziorvosoddal. Kérd meg, hogy javasolja neked a fogyást (mondd el, hogy a szüleid miatt kell, hogy rá hivatkozhass). Normális orvos támogatni fog :-)


Az étrend már nehezebb, ha nem magadra főzöl. De utánanézhetsz az egyes ételek tápanyagtartalmának. A pontos recept nélkül pontatlan lesz, de közelítésnek jó. Az ajánlott szénhidrát-fehérje-zsír arány 50%-20%-30%, ami kalóriában értendő, tehát a bevitt kalóriák forrásának kell így megoszolni. Ha pl 2000 kcal-ra van szükséged (ami neked sok sporttal jöhet össze), akkor 1000 kcal-nyi, azaz 250 g szénhidrátot, 400 kcal-nyi, azaz 100 g fehérjét és 600 kcal-nyi, azaz 65 g zsírt érdemes bevinni (kb). Az ebéd gondolom közös, de a reggelinél, vacsoránál tudsz variálni, hogy miből mennyit eszel. Az ebédnél is tudsz pluszban zöldségköretet készíteni, mikróban kényelmesen lehet párolt zöldséget, de friss salátát is ehetsz köretnek. Nem kell a legdrágább zöldségeket megvenni, a reszelt sárgarépa-káposzta keverék is jó, csak kis mennyiségekkel kezdj, idő kell, míg hozzászoksz.


Az édességeknek ellenállni csak akaraterő kell (ettől még persze nem könnyű), ezzel a cukorbeviteled csökkentheted, ami szintén sokat segít.

2020. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21 évesen illene csinálnod magadnak pár kaját. Megmondod otthon, hogy kipróbálnád a külön kosztot, ha nincs kereseted, kérj rá pénzt (az egészséges kaja sokkal olcsóbb, és mivel rád már nem kell főzni, anyagilag is nyernek vele). Ezt úgy írom, hogy nem tudom, mennyire birkák a szüleid. Ha elszalad a ló, akkor 1.500 ft-ból megvan a napi kajám, ezalatt kb. 1.700 kalóriát értek. Vagy a mostani kajákból vagy kevesebbet eszel, vagy néha helyettesíted mással, pl. tészta helyett salátát eszel (öntet nélkül) a húshoz, és máris kalóriák százait spóroltad meg.
2020. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!