Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék 1-es típusú...

Hogyan fogyhatnék 1-es típusú cukorbetegként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alacsony kalória és szénhidrát tartalmú diétával próbálkozom, de valami nagyon nem jól működik, mozgok is mellé. Nagyon lassan fogyok, kb 1 hónap alatt 1 kilot, de ha aztán kicsit csalok, akár egy napot, már vissza is jön. Van amikor hirtelen lefogyok vagy 8 kilot, két hét mulva vissza is jön. Igazából nem sokat szeretnék fogyni, nem vagyok kövér csak az alhasamon van felesleg és az ami nagyon fusztral, de valamit nagyon rosszul csinálok. Tudna valaki jó tanácsokkal ellátni?



2020. okt. 10. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szintén 1-es tipus vagyok.

Nagyon nagyon nehezen megy nekem is. Szintén 1-1.5 kg/hónap.

Nem tudom te mennyit eszel pontosan. Én próbálom a kalóriát 1600 körül tartani, de nehezen megy, mert amikor sportolok nagyon le szokott esni a cukrom és van hogy utána meg kell ennem 400 kalóriányi kaját is.

Mondjuk én csak 3 hónapja kezdtem el fogyózni, így sok tanácsot nem tudok adni. Magam is tanácstalan vagyok sok mindenben.

Viszont most lehet el foglak szomorítani, de a cukorbetegek sajnos hasra híznak. Én nem ismerek lapos hasú cukorbeteget, aki vékony, annak is van kis pocakja. Ez egy részről valahogy összefüggésben van egy az inzulintermeléssel, más részről meg ugye oda adjuk be az inzulint és ez miatt alakul így.

2020. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy kövér és csak az alhasadon van "felesleg", akkor nincs szükséged fogyásra. Nőknek még a legalacsonyabb súlynál is van némi zsír, hogy védje a belső szerveiket. Milyen magas vagy, súlyod, korod, nemed? Lehet, hogy csak intenzívebb sportra lenne szükséged, amivel formásodhatnál.
2020. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha használsz inzulint, akkor azért nem tudsz fogyni. Beszélned kéne az orvossal. Nem lehet hogy a súlycsökkentő diéta miatt az inzulinadagot is át kellene gondolni? Mert ha ugyanazt az adagot adod be magadnak, mint normál étkezésnél, akkor az gátolhatja a fogyást.
2020. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszoló☺️ Én napi 100-120 szénhidrátot és 1800 kalóriát eszem, az 1800 soknak tűnhet, de mozgást igénylő munkát csinálok. Plusz minden nap edzek, amennyit az időm enged és biciklivel járok mindenhová.Nekem a cukrom nem esik le már egyáltalán, mert az inzulint jóval lecsokkentettem a kevesebb szénhidrát miatt.
2020. okt. 10. 20:36
 5/7 A kérdező kommentje:
23 éves nő vagy, 178 cm és 73 kiló körül vagyok most. Igen én is gondolkoztam ezen, de már így is elég aktívan edzek és úgy érzem mindenem fejlődik csak a hasam nem😞
2020. okt. 10. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi mozgással, minimális CH-val fogynod kellene. Érdemes volna endokrinológust keresned.
2020. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

És hogyan tudod ilyen alacsonyan tartani a ch-t?

Én korábban 30-60-50 arányban ettem, de amióta sportolok kb másfélszer ennyit kell ennem, pedig nagyon lecsökkentettem az inzulint is. Pl vacsira eddig ugye ettem 50 g ch-t,és be kellett adnom 10 egységet, mostmár minimum 80 g ch-t kell ennem és csak 5 egységet adok be.

2020. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!