Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pitet sutnek alacsony kalorias...

Pitet sutnek alacsony kalorias edesitoszerrel.?

Figyelt kérdés
Amit idaig probaltam az mind begazositott meg hasmenes is volt. Van -e olyan megoldas, hogy az edesitoszer birja a sutes hojet (mondjuk 150 Celsius fok) ne legyen mellekize es ne okozza a fenti kellemetlen mellekhatasokat?

2020. nov. 22. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát kb az összes kalóriamentes édesítő okoz ilyen tüneteket ha sokat eszik belőle az ember. Nekem a folyékony/asztali vált be legjobban ízre és emésztésügyileg is, tudom hogy mesterséges de én használom. De amúgy egyszerűen a mennyiség a fontos, ki kel tapasztalni neked hol vannak a határaid. Esetleg keverheted 50-50 arányban a cukrot édesítővel (én eritrittel szoktam ha egy sütibe kell a cukor térfogata is), az meg mindig jobb és azért ennyi cukortól nem lesz semmi baja az embernek.


Amúgy meg az emésztőrendszert is lehet szoktatni, szépen fokozatosan építs az étrendedbe édesítőt és így nem fog emésztési gondokat okozni.

2020. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azok az édesítőszerek, amik elvileg kevésbé váltanak ki hasmenést, jellegzetes ízűek és mindenből kiérződnek (eritrit, stevia pl.). Egyedül a maltitol és egy-két mesterségesebbnek kikiáltott édesítőszernek van nagyon hasonló íze a cukorhoz és a sütikben is hasonlóan viselkednek. Viszont a maltitol meg pont híres arról, hogy hasmenést okoz. A helyedben kipróbálnék egy maltitolos csokit (kapható az ALDI-ban sajátmárkás vagy a Stühmer cukormentes vagy a Torras csokik maltitolosak) és ha az nem hajt meg (mert nem mindenkit hajt meg), akkor azt használd. A csokiból már rögtön érezni fogod, hogy nem érezhető különbség a cukorhoz képest. Cukorra az ajánlott max. napi mennyiség 35 gramm. A maltitol alacsony glikémiás indexű.
2020. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!