Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mezo-endomorf alkatú versenysp...

Mezo-endomorf alkatú versenysportolóként mi a maximális cél amit tiszta étkezéssel elérhetek?

Figyelt kérdés

Versenyszerű alatt értendő:

- heti 5 edzés

- 1-2 meccs

- 2-3 reggeli futás, 15- 30 perc intenzív munka


Mezo-endomorf alatt értendő:

[link]

Kb ez, csak nem vagyok homokóra, nagyon hasra hízom.


A tiszta étkezés pedig annyi kcal ami kell, se több se kevesebb, mindne féle élelmiszer, és semmi ami tilos, még csak "néha egy falatka" se. Az étrendemet valóban hozzáértő ember állította össze aki több sportolónak segített már, szóval a "mit kell csinálni" résszel nem lesz bajom.


Elsősorban a teljesítményem miatt kezdtem el nagyon figyelni az étkezésre + beiktatni reggeli futásokat, de elkezdett izgatni a gondolat hogy vajon a külsőm hogyan hálálja meg a törődést, pl lehet-e kockahasam, meg ugy alapból mi a legjobb forma amit elérhetek.



2020. nov. 28. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Nem akarok bunkó lenni, de ez a test ahhoz az életmódhoz amit mondasz, elég kövér. Ha heti 5x edzel akkor hótziher hogy nem így nézel ki. Bocs, tényleg.


(Btw, heti 1-2 meccs rengeteg. Nem sparringról beszélsz? Mert az még hihetőbb lenne, de még az se nagyon.)


Először le kell fogyni. Nem fogyasztani, hanem fogyni. Tehát nem a vizet hajtod ki magadból, hanem zsírból fogysz. Ha ez megvan, akkor el lehet kezdeni izmot építeni. A legjobb forma elérése tőled függ, de mivel azt mondod hogy "annyi amennyi kell" én ezt úgy értelmeztem, hogy amennyi ahhoz kell hogy ne legyél éhes. Ez izom építéshez nem lesz elég, márpedig a tónust az izomzat adja.

2020. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az izommal nincs bajom, az van bőven. Azzal van a probléma ami eltakarja:( Olyan képet nem találtam ami tükröz engem, ez csak a mezo-endomorf alkattipus. Rajtam bőven több izom van. Az étrenddel nincs baj, fogyok rendesen, és semmi hiányom nincs. Az "annyi amennyi kell" azt jelenti hogy tökéletesen elég a kalória ennyi sport mellett is, nem koplalok, de nem is zabálok.

1. válaszoló nem kioktatni akarlak, a realitást írom le.

Sajnos lehetséges ennyi mozgás mellett akár 10 kiló fölött is felszedni, alapvető hajlammal, hormonbetegséggel és nagyon rossz kajával. Sajnos a sportolók sem sérthetetlenek, vannak nálam ducibbak is abban a mezőnyben amiben versenyzek (csapatsport). Elterjedt tévhit hogy aki edz nem hízhat/biztosan lefogy, de elmondom miért nem (legalábbis az én esetemben).

Tegyük fel, van egy agresszív napom. Reggeli technikai labdás edzés enyhébb, mondjuk 300 kcalt égetek, a délutáni pedig meghalásig futós, mondjuk 900 kcal. Ez ""csak"" 1200. Ha a bemelegítést is számoljuk, 2.5-3 óra. Csakhogy ez a napnak egy része, van még 21 óra.

Ha reggelire megeszek (múltidő, ugyanis már nem így élek) egy szép nagy brióst, első edzés után egy jó tejfölös házikosztot, utána még egyet, edzés előtt meg tegyük fel egy nagy tányér tejberizst kakaóval és cukorral a tetején (hogy "legyen energia"), második edzés után meg 9-kor hazaérve esti nagyzabálást tartok, nincs az az edzés ami lefogyaszt. Megemelem 5x a vércukorszintem, nagyjából semmi zöldséget nem viszek be, és reggeltől estig mondhatni folyamatosan eszem, ugyanis a silány minőség miatti intenzív inzulinemelkedés intenzív éhséget is vált ki miután lecsökkent. Így nem érdekes mennyit és hogyan edzek, de sokáig így ettem, és néhány rövid ideig tartó "na jó most már figyeljük oda" időszakon kívűl így ettem évekig. Így alakult ki ez az izmos de kövér test.

2020. nov. 28. 23:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1. Te nem vagy tisztában a kövér szó jelentésével. A belinkelt képen szereplő nő sehol sem kövér. Még csak nem is túlsúlyos.
2020. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!