Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnam felgyorsitani a...

Hogyan tudnam felgyorsitani a fogyasom?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 14:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Akkor az még jó. Majd úgy 2-3 hét múlva nézd meg hogy mennyit fogsz. Heti 1kg legyen a cél.
2021. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Pl vágasd le az egyik lábad.
2021. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
9. Mondd el nyugodtan a saját példádat, meg hogy neked hogyan működött, az oké. De ne írd le, hogy nem a kalória a lényeg, mert itt olyanok kérdeznek, akiknek nagyon kevés fogalma van, és nem szép dolog félrevezetni őket. Mondd azt, hogy neked így működött, másképp, mint az egészséges emberek 99%-ának, és a kérdező követheti, amit mondasz vagy maga is utánanézhetsz. De ne terjessz valótlanságot. Kösz.
2021. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
#13: Ez nem valótlanság. Kérdezz meg egy hozzáértőt. El fogja mondani, hogy a gyors felszívódású szénhidrátok miért hatnak máshogy a szervezetre, mint mondjuk a fehérjék. Én erre nem tudom a választ, csak azt, hogy magamon is érzékeltem ezt a hatást. De azt gondolom hallottad, hogy diéta alatt célszerű lassú felszívódású szénhidrátokat fogyasztani (pl. barna rizs). Szerinted ezt miért mondják? Miért nem jók a gyorsak, pl. kenyér? A kettőre a magyarázat egy és ugyan az.
2021. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

én értek hozzá, de meg tudok kérdezni nálam okosabbakat is, szerencsém van, hogy egy kiváló ilyen irányú szakembernél tanulhatok.

persze, hogy halottam ezt a gyors felszívódású dolgot, ami ennél azért árnyaltabb mint amit leírtál (élsportolóknál lehet jelentősége), és a diéta szempontjából pont lényegtelen. ha kizárólag a fogyást tekintjük, akkor édesmindegy, hogy fehér, teljes kiőrlésű, magvas, magtalan stb.

2021. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Legyen igazad. Én és még sok másik edző társam nem ezt tapasztaltuk. De akkor biztos csak az én, és a környezetemben élő (nem feltétlen sportoló) emberek szervezete működik másképp. Lehet hogy ennek környezeti okai vannak? Mert például a sógornőm (aki ugye nekem nem vér szerinti rokonom) is mikor elhagyta a kenyeret, és ugyan annyi kalóriát vitt be helyette rizsből, kapásból elkezdett fogyni. Ugyanúgy, ahogy a többi ismerősöm. Szóval ha van ilyen témában hozzáértő ismerősöd, akkor megkérdeznéd nekem tőle, hogy ez miért van így? Köszi.
2021. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ez nem legyen igazad vagy ne legyen igazad kérdése egyébként, nem kell így felfogni, én tényleg csak azért vagyok itt, mert segíteni próbálok.

de mint mondtam, mivel én jómagam is értek hozzá (nem 2 perce kezdtem ezzel foglalkozni és a posztgraduális képzés is már majdnem másfél éve tart Angliában), ezért pont ezzel a kérdéssel nem kell senkit zaklatnom, mert a válasz egyszerű: azért kezdett kapásból fogyni, mert mégis kevesebb kalória volt a rizs mint gondolta vagy közben nem centire ugyanazt ette és mégis kevesebb volt az összkalória. lehet, hogy épp egy stagnálási időszakban volt és pont egybeesett ezzel, hogy újra beindult a dolog (ilyenkor apró változtatások is stimulálhatják a szervezetet, de ez csak a stagnálásra igaz)

én elhiszem, sőt tudom, hogy lehet úgy tapasztalni, mintha bizonyos arányok megváltoztatása miatt hirtelen fogyna az ember, és nem számítana a kalória, de ez nem igaz. az ok-okozat néha csak látszólagos és csalóka. és ha ez a csalóka jelleg hosszú távon is működik, akkor pláne megértem, hogy berögzül az, ami alapvetően nem igaz (hiszen működik, csak nem amiatt, amit gondoltál)

2021. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17: A kalória 100% hogy ugyan az maradt, mindketten kiszámoltuk. Ugyan ez igaz volt az én első diétáimnál is (azóta nem, mert egyáltalán nem eszek kenyeret nem diétás időszakban sem), valamint más ismerősömnél is. Egyszer valaki azt mondta erről nekem, hogy a vércukorszint hirtelen ingadozása kihatással van a fogyásra (pontos okát már nem tudom miért, nem emlékszem), és ő ezzel magyarázta ezt a jelenséget. Nem tudom mennyire igaz. Abban viszont 1000%-ig biztos vagyok, hogy ez egy létező jelenség, mint írtam magamon és másokon is tapasztaltam. A sógornőmnél konkrétan úgy nézett ki a diéta, hogy összeírtuk 1 héten keresztül, hogy mit eszik iszik, pontosan ki lett számolva minden makró, a kalóriák is. 2400-2700 kcal körül vitt be, főleg szénhidrátforrásokból, emellett volt 89 kg, amit már 2 éve tartott előtte. Az új étrendét első körben 2600 kcal-ra lőttem be, miközben az élete nem változott semmit (nem sportolt, napi 2x2 km-t sétált). És fogyni kezdett vele. Csak 10 kiló mínusznál csökkentettünk a szénhidrátbevitelen, addig jó volt neki az. Ha érdekel konkrét étrend, akkor elkérhetem tőle a régi, súlytartós kajálását, meg az újat is.
2021. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18. erre így látatlanban még mindig azt tudom mondani, hogy többször vizsgáltak dietetikusokat, akik grammra pontosan mérték, hogy mit visznek be, és még ők is alábecsülték, hogy naponta mennyi kalóriát visznek be (dietetikusok, grammra méricskélve tévedtek). te azt mondod, hogy 2400-2700 körül volt. tehát kb. de te is egy napi 300 kalóriás tartományról beszélsz eleve. ha alá volt becsülve (nagyon esélyes), akkor meglehetett az akár 3000 is.

ha utána összeállítottál neki egy étrended, ami 2600 kalória és szigorúan tartotta, de mondjuk még mindig alábecsülte és 2700-2800 volt, az pl. a 3000-hez képest még mindig egy 200-300 kalória napi deficit, tehát itt a válaszod.

ezt sajnos klinikai (vagy ahhoz hasonló) körülmények közötti megfigyelés nélkül nehezen lehet megmondani, és én sem fogom tudni neked bebizonyítani, hogy nagy valószínűséggel tévedsz (illetve nem tévedsz, csak az oka más, tényleg). ezért ajánlottam tavaly valakinek (talán pont neked), hogy megtesszük szívesen ezt a megfigyelést, hátha megtaláljuk az egyetlen embert a bolygón, aki a fizika törvényeinek ellentmondva akkor is fogy, ha több kalóriát visz be mint kellene. de az illető sajnos elutasította, talán félt, hogy megtaláljuk a fogyás igazi okát vagy félt, hogy tele lesz vele az összes újság, mert egyedi darab. nem tudom.

10 kiló mínusznál a fogyás fenntartása érdekében (amennyiben izomépítés nem történt) valóban érdemes csökkenteni a kalóriákon, ami a szénhidrátbevitel csökkentésével meg is történt, tehát gondolom tovább fogyott.

a vércukorszint hirtelen ingadozása a fogyásra nincsen hatással (egészséges emberekben, de nem egészségesekben sem úgy, hogy képtelenek lennének fogyni), illetve ez egy bonyolultabb folyamat, ami az inzulintermeléssel függ össze, és ha magas a szénhidrátbevitel, akkor magasabb az inzulintermelés, az inzulin pedig gátolja a zsír-oxidációt, ezért terjedt el széles körben, hogy milyen rosszak a szénhidrátok, de ennek messze nem olyan a hatása, mint azt terjesztik.

2021. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező itt vagy?
2021. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!