Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit gyalogoljak, hogy...

Mennyit gyalogoljak, hogy eredményes legyen a a diétám?

Figyelt kérdés

120 kg vagyok. Eleinte gyalogolnék, de nem tudom mennyit, hogy meg is látszódjon idő után. Vettem lépésszámlálót. Ma a "direkt" gyaloglásom 1 km volt kb., olyan 20-25 perc.

29 éves nő


2012. jan. 8. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem átlagosan hány lépést teszel meg naponta?
2012. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából ma vettem a lépésszámlálót, mert mindenki a gyaloglást ajánlotta kezdeti mozgásnak.

Az 1 km olyan 2000 lépés volt. Ez a "direkt" gyaloglás volt, míg a párom aludt, elmentem sétálni. De többet gyalogoltam, de azt nem mértem...

Valamelyik műsorban a tévében, nagy testsúllyal rendelkező emberek 10000 lépést tettek meg naponta. Ez lehet jó nekem is? Vagy annyit sétáljak, amennyit csak birok? Lúdtalpam van, és hamar megfájdul a lábam.

Köszönöm a válaszokat, a segítséget!

2012. jan. 8. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem elkeserítésként mondom, de (hasonló súllyal, picit kevesebb) én lépésszámláló szerint 16 ezer lépést teszek meg naponta, emellett mást is tornázom és diétázom, és meg sem mozdul a súlyom. Persze ez egyénfüggő, és van, akinél beválik a gyaloglás is, meg persze ez javíthat a kondíciódon, szóval sok sikert kívánok!
2012. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, a negatív hozzászólások miatt.

A fogyókúrád sikeres lesz, ha

1. az eddigi ételmennyiségnek csak a felét eszed meg, és abból is radikálisan csökkented a lisztes és krumlis ételeket.

2. nem csak sportolás gyanánt gyalogolnál, hanem pl. nem használnál liftet, ahová csak lehet, gyalog mennél, ha valaki felhív, akkor felállsz a székből és a szobában sétálva beszélnél az illetővel, és úgy általában, minden lehetőséget megragadni arra, hogy NE ülj.

3. ha lement az első 15 kg - vagy akár már előtte is - el kezdhetnél csinálni egy-egy jóga-gyakorlat sort, akár a youtube-ról letöltött 5-10perces rövid mozgás is számít, de lehet kapni dvd-n "kímélő" gyakorlatokat is (jelenleg a legnagyobb veszély az izületek sérülése, ezért NE aerobic vagy egyéb hasonló mozgást válassz)

4. az egész lefogyást fejben kell eldönteni - és amit elhatározol, azt megcsinálni. És SIKERÜLNI FOG - én drukkolok!

2012. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat! Sokat segítenek!

Gondoltam, fokozatosan kezdek el mozogni, újra...

Mert annyiszor, de annyiszor elkezdtem már... De valahogy mindig feladtam. :(

2012. jan. 9. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!