Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a nem egyenletes étkezés...

Ez a nem egyenletes étkezés elosztás mennyire megfelelő? Estére felhalmozódik.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül 1900 kalóriát fogyasztok naponta, a célom fogyás.

5 étkezésem van, az utolsó két étkezés már szénhidrátszegényebb, tehát

saláta + csirkemell, esetleg kicsi natúr joghurt, hogy ne legyen túl száraz, a legutolsó étkezés pedig 125g sovány túró.


Az étkezéseim időpontjai:


• 7:30

• 11:30

• 16:00

• 19:00

• 21:00


Ahogy látni, nappal nagyobb időközök vannak, és hogy meglegyen a megfelelő kalória bevitel, az esti órákban összesűrűsödik az étkezések időpontja. A fenti példa még annyira nem is rossz, de többször is van, amikor elcsúsznak az esti időpontok. Például a mai napom:


• 7:30

• 11:30

• 17:00

• 20:00 (ez a saláta + csirkemell + natúr joghurt)

• 21:00 v. 21:30 (és itt jön a kérdés hogy az esti 125g túróval mi legyen)


Ha kihagyom az utolsó étkezést, akkor nem igazán lesz meg a kalóriakeretem, illetve a makrótápanyag mennyiség sem (20g fehérje van ennyi túróban), viszont ha beiktatom, akkor pedig túl közelinek érzem a két időpontot.


Tehát a kérdésem annyi lenne, hogy melyik a célszerűbb ilyen esetben. Elfogyasztani az utolsó étkezést is, vagy pedig kihagyni? Körülbelül este 11 órakor alszom el.

Lehet így leírva nevetséges problémának hangzik, de próbálom minél helyesebben csinálni, és szeretném ezt rendbe tenni a fejemben, de nem tudom eldönteni, melyik lenne a célszerűbb.



2021. febr. 4. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha az utolsó két étkezést összevonnád?
2021. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy hányszor eszel egy nap, hanem hogy összesen mennyi kcal.
2021. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a keretem 3/4-ét,vagy az egészet (1200)este eszem meg,ugyanúgy fogytam. (1 hónap alatt 6kg-t).

Sajna mindig este jön rám a de ehetnék,akkor is napközben ettem eleget,így mivel így is úgyis ennék este,napközben fogom vissza magam jobban 🙈

2021. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3-mas: általában miket szoktál lenni este? és napközben miket?
2021. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha napközben eszem,alacsony kalória tartalmút,ált.csirkemell sonkát+zöldségeket+abonettet,vagy abonett+joghurt,vagy salátát,vagy gyümölcsöt. Este főtt ételt eszem 800-1000kcal közt,vagy müzlit ,ez 350kcal között van 2,8as tejjel.

Mondjuk reggel megiszom a kávém azzal el vagyok, napközben ritkán van olyan,hogy na éhes vagyok 🤷de az este 🙈Biztos a filmezés közbeni chipsezés miatt szokta meg a szervezetem,vagy nem tudom 😔 Legalább ennyit elértem,hogy normális kaját egyek keretén belül este,ne nassit még a kaja után 😅

2021. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!