Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes szünetelte...

Szerintetek érdemes szüneteltetni egy időre a diétát?

Figyelt kérdés
Az étrendemmel nincsen gond (leírom kommentbe ha szeretnétek), a sport is megy.. Viszont mégis kimerített ez a 3 hónap, ami óta diétázom. Szépen csökken is a zsírom, viszont mostanában egyszerűen állandóan kimerült vagyok. Nem megy úgy az edzés ahogy előtte, este pedig sokszor nehezen alszok, mert éhes vagyok. Egyre gyakrabban törnek rám falásrohamok is..pedig eleget eszem. Lehet ez a hosszú diéta hatása? Igen intenzív volt ez a 3 hónap, sok edzéssel, az előbbihez képest kevés kajával. Érdemes lenne egy-két hét lightosabb szünetet tartani? (pl kicsit több Ch, kevesebb edzés) vagy ez csak nyavalyás és ugyanúgy folytassam?

2021. febr. 6. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ami most van, az biztosan nem jó. Valószínűleg túl drasztikus a diétád, de a számokról szemérmesen hallgatsz, így nem tudok többet mondani.
2021. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Példa egy napi étkezésemre:

170cm/64kg 21/L

Reggeli: 2 tojás+ 1 szelet teljes kiőrlésű rozskenyér+zöldség

Ebéd: 150g hús+50g rizs+150g zöldség

Uzsi: 100g Cottage cheese+ 3-4db pufirizs+ pari, paprika

Edzes utánni étel: 200g sovány túró pici bogyós gyümölccsel

Vacsi: 200g hal+100g zöldség


Edzés: heti 4-5 súlyzós edzés, heti 6db 45 perces kardio


Célom a testzsírszázalékom csökkentése, vagyis a szálkásítás🙂

2021. febr. 6. 21:58
 3/12 A kérdező kommentje:

1600 az alapanyagcserém (dietetikus mérte le egy gépen), ő tanította az étrend alapokat is, hogy hogyan állítsam magamnak össze. 1700-1800 kalóriát szoktam enni minden nap, mivel ugye sokat edzek.

Nem tudom hol ronthatom el😔

2021. febr. 6. 22:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az edzésben van az óriási hiba. Hetente 10-szer edzeni, ne haragudj, de élmény az eszed? Heti maximum 5 edzés, de az 5 az már a teteje. A többi nap pihenőnap. Nem csoda, hogy kimerült vagy és nincs energiád semmire. Jó alakod sem lesz így soha az életben, az izom a pihenőidőben épül, illetve esetedben csak épülne.
2021. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek. Úgy kéne, hogy heti 3 súlyzós, 3 aerob/kardio, 1 pihenőnap. A kaja ok.
2021. febr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor maradjon a kaja, az edzésből meg vegyek vissza? Tartsak több pihenőnapot?

Annyit még hozzá kell tennem, hogy mindig is sokat edzettem, csak akkor még nem figyeltem annyira oda a kajára.

2021. febr. 7. 08:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Mik a makróid? Szerintem fehérjéből felesleges ennyit enni. 120 g is elég lenne neked, és akkor a másik két makrót emelheted valamelyest. Néha egy csalónap is belefér.

És valóban tarts 1-2 pihenőnapot hetente.

2021. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2g/tskg a fehérje, vagyis 120g pont kábé 1g/tskg a Ch, a zsír pedig nincs pontosan kiszámolva, annyi, amennyi a tojásba/húsba van, illetve az a minimális kókuszolaj, amin megcsinálom az ételeket.
2021. febr. 7. 11:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs mese.. A testem érezte hogy valami nagyon nem okés. Hőemelkedésem is lett, szóval kényszerpihenőre vagyok fogva. Valószínűleg sok lehetett az edzés, amire pluszba még rájött a kalória deficites étkezés. Szóval most biztosan pihenek pár napot.
2021. febr. 7. 11:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdekes. Megpróbáltam kiszámolni, nekem kb. 150 g fehérje jött ki, bár nem tudom, milyen húst szoktál enni.

#7

2021. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!