Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjtölést miért nem...

Időszakos böjtölést miért nem szabad szénhidráttal megszakítani? És ha lassú felszívódásúval szakítom meg, az se jó?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha bármivel is megszakítod a böjtidőszakot, az már nem időszakos böjt, mivel az emésztés beindul.
2021. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb valamivel meg kell szakítani. :D A kérdés a 16 vagy akárhány óra letelte utánra vonatkozik.
2021. febr. 8. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megszakítás, mivel az az időszakos böjtölés normális része, hogy az evési ablakban eszel. A megszakítás azt jelenti, hogy felhagysz valamivel, amit szabályszerűen folytatsz, majd utána folytatod. Fogalmazz pontosan, ha nem akarod, hogy félreértsenek!
2021. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké.

Szóval mi a következménye, miért nem szabad szénhidrátot fogyasztani az étkezési ablak legelején?

2021. febr. 9. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak én gondolom, nem tudományos magyarázat, de szerintem azért, mert szénhidrátból tud a szervezet leggyorsabban energiát nyerni. Ha fehérjét eszel először, azzal végülis kinyújtod a böjt időszakát, mert ahhoz több energiát is használ fel a szervezet, hogy energiát készítsen belőle. Én pl. reggelire szoktam növényi fehérjeturmixot inni és sokkal könnyebbnek érzem magam délelőtt, mint mikor még zabbal indítottam a napot.
2021. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!